Titule za Milanu i kata tim

Somborac je na Prvenstvu Srbije u Paraćinu proglašpen za najuspešniju ekipu u kata konkurenciji. Osvojili su dve titule, te po jedno srebro i bronzu.

Foto 27493 - Osvajanjem ove titule prekinuta je višegodišnja dominacija beogradskih karate klubova. Za 22 godine postojanja kluba ovo je najvredniji rezultat KK Somborac ostvaren na jednom seniorskom prvenstvu države. Ostvareni rezultati i prikazan nivo forme naših karatista ohrabruju pred predstojeće Evropsko prvenstvo za seniore koje se održava u Francuskoj početkom maja - piše u klupskom saopštenju.
Ženski deo ekipe zablistao je punim sjajem. Šampionsku titulu za 2016. godinu osvojio je kata tim u sastavu Jelena Leković, Tijana i Vanja Saveski. Potpuna dominacija potvrđena je u finalu pojedinačne konkurencije. Milana Jakšić je bila uspešnija od klupske drugarice vicešampionke Srbije, Ivane Stepanović. Reprezentativke su bile na vrhunskom nivou, pa su o novoj prvakinji Srbije odlučivale nijanse. Slavila je Milana Jakšić sa 3:2. Poslednje somborsko odličje pripalo je sve boljem Enisu Garipiju, koji se posle višegodišnje pauze zbog studentskih obaveza, vraća karateu. On je bio treći u nikad jačem takmičenju seniora.
@ Uto, 29.03.2016. 04:42
enis garipi ivana stepanović jelena leković karate kata tim kk somborac milan jakšić prvenstvo srbije reprezentacija srbije sombor sport tijana saveski titula vanja saveski