Košarkaši iznenadili favorite

So koš - Budućnost 77:75 (26:28, 24:17, 12:15, 15:15)

Foto 18367Somborski tim je ostvario, moglo bi se reći, neočekivani trijumf protiv trećeplasiranog tima lige i tako nastavili seriju uspešnih rezultata na domaćem terenu. So koš je izjednačeni duel prelomio u drugoj deonici, pa su na poluvremenu imali pet poena prednosti. Zahvaljujući pre svega odličnoj odbrani u nastavku naš tim je uspeo da sačuva stečeno i na kraju zabeleži bitnu pobedu. Porazom u Somboru Budućnost je praktično ispala iz trke za prvo mesto i plasman u viši rang. U konkurenciji su ostali Apatin i vodeći tim lige Mladost Veternik.
Rasterećeni somborski sastav će u narednom kolu imati priliku da borbu za prvo mesto učini još zanimljivijom. Ukoliko prirede prvorazredno iznenađenje i slave na gostovanju u Veterniku omogućiće komšijama iz Apatina da šest kola pre kraja sezone dostignu učinak lidera. Jesenji duel So koša i Mladosti dobili su gosti (65:84).
@ Čet, 24.03.2016. 02:23
druga regionalna liga - sever kk budućnost novi sad kk dunav 2014 apatin kk mladost veternik kk so koš košarka sombor sport