Težak poraz crveno-belih

Radnički - Mladost (Turija) 0:2 (0:0)

Foto 27404 Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Zinaja (Subotica). Strelci: Radovanović u 86. i Trivić u 90. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Martinović i Gnjatović (Radnički), Brankov (Mladost).
Radnički: Pavasović, Tevanović (Savić), Vaci, Josić, Lukić, Martinović, Petković (Bobanac), Gnjatović, Sekulić, Miletić, Romić (Karas).
Mladost: Marović, Živanović, Srdanov, Adamović, Jojkić, Španović (Brankov), Bojović, Radovanović (Trivić), Kozomara, Stojanović, Srdanov (Ćuk).
Gosti su bili konkretniji u derbiju začelja. Uspešno su se odbranili, a zatim u finišu iskoristili greške domaćih fudbalera koji su sve karte bacili na napad. Radnički je tokom većeg dela meča imao blagu inicijativu, međutim izostala je konkretizacija posebno u prvom delu. Somborski sastav imao je nekoliko ozbiljnijih napada, koji su uglavnom završeni bez pravog udarca na gol. Priliku koja je sve mogla promeniti domaći su propustili u 23. minutu. Sekulić je ubacio sa desnog boka do Petkovića. On glavom sa pet metara spušta loptu pored golmana Marovića, koji rekleksnom reakcijom, nogom spašava svoj gol. Gosti su u prvom delu uglavnom napadali po levoj strani, a jedinu ozbiljniju priliku Pavasović je bez poteškoća zaustavio. Kako je odmicala igra u nastavku Somborci su se sve težele nosili protiv vetra i iskusnih turisjkih fudbalera. Odličnu priliku u 75. minutu propustio Luka Karas. Mladi fudbaler je odlično izborio poziciju i iz prve samo kvrcnuo loptu ka golu gostiju. Nažalost, još jednom je odlično intervenisao Marović. Meč je rešen na ulasku u poslednjih pet minuta igre. Vrlo dobri Radovanović krade loptu na polovini domaćih i u solo prodoru uspeva da matira Pavasovića. Strelac je u narednom napadu zamenio mesto sa Trivićem, koji je izvanredno iskoristio ukazanu priliku i pre poslednjeg zvižduka preciznim udarcem sa petnaestak metara postavio konačan rezultat.
Srbobran - ŽAK 1:1 (1:0). Odličan rezultat somborskih crno-beli na neugodnom gostovanju. Golom Čuljka u 88. minutu dospeli su do četvrtog prolećnog boda koji im omogućava da razmišljaju o ekspresnom izlasku iz opasne zone. ŽAK narednog vikenda dočekuje Zadrugar. Radnički očekuje „nemoguća misija” u Prigrevici. Tabele
@ Ned, 20.03.2016. 01:44
čuljak fk mladost turija fk radnički fk srbobran fk žak fudbal igor petković luka karas pavasović sekulić sombor sport vojvođanska liga bačka