Srebro za Jelenu Leković

Vredni rezultati karatista Somborca na Prvenstvu Srbije u kategorijama od 14 do 21. godinu. Šampionat u Čačku okupio je više od 600 takmičara iz 90 klubova.

Foto 26597 Učenici trenera Petra Kosanovića osvojili su tri medalje, sve u disciplini kate. Vicešampionka Srbije u konkurenciji mlađih seniorki je Jelena Leković. Ona je je ponovila prošlogodišnji rezultat i još jednom potvrdila svoje mesto među najkvalitetnijim takmičarkama Srbije u disciplini izvođenja kata. Bronzanu medalju u kategoriji kadetkinja (14 - 15 godina) osvojila je Ana Dučić. Uz malo sportske sreće ona se mogla naći i u samoj završnici. Polufinalni meč je izgubila rezultatom 3:2. Drugu bronzanu medalju za KK Somborac prigrabio je kadetsko-juniorski kata tim u sastavu: Aleksa Čović, Radivoj Knežević i Veljko Đuran. Naša postava je bila jedna od najmlađih u ovoj kategoriji. Ostvarili su dve pobede i doživeli jedan poraz. Uspeh Somboraca još je veći ako se zna da su, pored tri medalje, upisana još dva plasmana na peto mesto. Nadomak medalje stali su kadet Veljko Đuran i junior Dejan Kemer. Boje karate kluba Somborac na državnom prvenstvu branili su još debitant u kategoriji kadeta David Blanuša i mlađa seniorka Vanja Saveski.
Svi osvajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji obezbedili su mesto u reprezentaciji Srbije koja će 12. i 13. decembra nastupiti na Balkanskom šampionatu u Dubrovniku.
@ Uto, 01.12.2015. 03:03
aleksa čović ana dučić balkansko prvenstvo čačak david blanuša dejan kemer jelena leković karate kk somborac petar kosanović prvenstvo srbije radivoj knežević reprezentacija srbije sombor sport vanja saveski veljko đuran