Bošković upropastio derbi

ŽAK - Radnički 2:1 (1:1)

Foto 26368 Foto 26376 Igralište kraj pruge. Gledalaca oko 250. Sudija: Bošković (Sombor). Strelci: Radusin u 20. i Josić autogol u 48. minutu za ŽAK, a Vaci u 36. minut za Radnički. Žuti kartoni: Šimunov i Mijatović (ŽAK), Karas, Karalić i Lalić (Radnički). Crveni karton: Milović po završetku utakmice (Radnički).
ŽAK: M. Bulović, N. Bulović (Petronijević), Đukić, Šimunov, Sazdanić, Kovačević, Mijatović, Radusin, Đukanović (Joka), Pavin (Janjić), Smiljanovski.
Radnički: Pavasović, Martinović, Vaci, Lakić, Lalić, Drezgić (Karas), Josić, Karalić (Milović), Jovanović, Bezbradica, Miletić.
Glavni delilac pravde je bio junak Žakove pobede. U poslednjih petnaest minuta Bošković je učinio sve da Radnički ne postigne pogodak i stigne do boda. Bošković je prvo, u 75. minutu, propustio priliku da dosudi očigledan jedanaesterac za goste. Karas je prvi stigao do lopte, nakon čega su na njega naleteli golman Bulović i štoper Sazdanić. Umesto na penal, Bošković pokazuje gol aut. Na isteku regularnog dela meča Bošković je ponovo u centru pažnje. Miletić je odlično izveo korner, lopta je u petercu preletela kompletnu odbranu i golmana Bulovića, što je iskoristio iskusni Milović i bez glavom ubacio loptu u mrežu. Bošković pokazuje na centar, a zatim neshvatljivo menja svoju odluku i dosuđuje prekršaj nad golmanom domaćeg tima. Usledili su protesti gostiju, ali je epipolog cele priče, žuti karton za Lalića. Bošković je nedugo zatim označio kraj susreta, a prepune tribine na Igralištu kraj pruge ostavio čak i bez prilike da aplauzom isprate fudbalere u svlačionicu. Žakovci su do vođstva stigli iz sumnjive pozicije u 20. minutu. Jedna nasumično ubačena dubinska lopta stigla je do Radusina, koji je sa 14 metara opalio iz prve i savladao nespremnog Pavasovića. Petnaestak minuta kasnije izjednačio je Vaci glavom nakon odličnog ubacivanja vrlo dobrog Martinovića. Gol odluke pao je u trećem minuta nastavka. Mijatović je odlično izveo slobodnjak sa vrha šesnaestarca. Josić je na drugoj pokušao da izbaci loptu sa gol linije, međutim uspeo je samo da potvrdi vođstvo somborskih crno-belih. U poslednjih desetak minuta Žakovci su u dva navrata izlazili jedan na jedan sa Pavasovićem, no nisu uspeli da pogode. Sudija Bošković je spečio da budu kažnjeni za promašaje.
Sloga - Bačka (Pačir) 3:0 (2:0) - Golove za Čonopljance postigli su, Hoscieslavski u prvom poluvremenu, te Bajčev u nastavku.
@ Sub, 07.11.2015. 20:05
bačka liga bulović fk radnički fk žak fudbal josić mijatović negoslav bošković nikola vaci sombor sport sudija