Berlinsko iskustvo za somborske takmičare

Prestonica Nemačke bila je domaćin Svetskog prvenstva u spid badmintonu. Učestvovalo je 500 takmičara iz 25 zemalja. Među njima i dvoje Somboraca.

Foto 25829 Srbiju je na ovom takmičenju prdestavljao bračni par, Alida i Boris Jerković. Nadmetali su se u pojedinačnim konkurencijama, te u kategoriji mešovitih parova. Njihov nastup mogao bi se okarakterisati kao vredno iskustvo i prilika da se suprotstave najboljima u ovom sportu. Prvog takmičarskog dana srpski reprezentativci su imali pojedinačne nastupe. Boris je već posle tri poraza završio takmičenje u grupi, međutim Alida je sigurnom igrom uspela da obezbedi prolaz u eliminacionu rundu. U startnoj fazi savladala je Nemicu Jeni Leonard i Francuskinju Isabele Ivković, da bi u susretu za čelnu poziciju, izgubila od Soltis iz Poljske. Alida se kao drugoplasirana plasirala u šesnaestinu finala gde nije uspela da napravi iznenađenje protiv favorizovane Holanđanke Ranzijn. Debitantski nastup na svetskoj smotri završila je oko dvadesetog mesta. Poslednjeg, trećeg takmičarskog dana Jerkovići su zaigrali u konkurenciji mešovitih parova. Prebrodili su prvo kolo, da bi potom u neizvesnom meču izgubili od nemačkog para Ladner/Katce, rezultatom 1:2.
Igrači somborskog Spidera će sezonu zaključiti nastup na Prvenstvu Srbije.
@ Sre, 09.09.2015. 01:53
alida jerković berlin 2015 boris jerković prvenstvo srbije sombor spid badminton sport svetsko prvenstvo