Međunarodna finala Alide i Borisa

Članovi spid badminton kluba Spider Sombor osvojili su dva srebra na 10. Leopard kupu u Mađarskoj.

Foto 18524Alida i Boris Jerković su takmičenje u Kečkemetu počeli dubl porazom, međutim nakon toga su usledili izvanredni pojedinačni rezultati. Oboje somborskih takmičara dokopali su se finala, međutim, delom i zbog vetrovitog vremena, nisu uspeli da zabeleže prve turnirske pobede. U ženskoj konkurenciji Alida je prvi put ostvarila 3 pobede u grupnoj fazi. Savladala je domaće takmičarke Osvaj, Braun i Nađ, izgubivši samo jedan set. Seriju pobeda nastavila je u polufinalu protiv Feherove, da bi potom u završnom okršaju ukrstila reket sa prvom favoritkinjom, ujedno i drugom igračicom sveta Agneš Darnjik. Po izuzetno nezgodnom vremenu, sa jakim naletima vetra Alida je pružila još jednu odličnu partiju. Međutim, znatno iskusnija rivalka slavila je 0:2 (11:16, 13:16). Boris je nadmetanje u singlu počeo iznenađujućom pobedom nad Tamaš Dožom 2:0 (22:20, 16:14). Nakon toga, maksimalnim rezultatom dobio je Takača i Čeha, te izborio duel sa trećim nosiocem David Kozarijem. Pobedom od 2:1 (16:12, 11:16, 16:13) stigao je na korak od titule i još jednog meča sa velikim favoritom Dožom. Mađar se u gotovo neregularnim vremenskim uslovima revanširao u velikom stilu 0:2 (12:16, 6:16).
Turnir u Kečkemetu bio je generalna članova SBK Spider za predstojeće takmičenje u Somboru. Kako su najavili iz Kluba, manifestacija je zakazana za subotu sa početkom u devet časova. Kompletan program biće realizovan u GH Mostonga.
@ Sre, 22.07.2015. 02:11
10. leoprad kup agnes darnyik alida jerković boris jerković gh mostonga kečkemet sbk speeder sombor spid badminton sport tamaš doža