Uživo: Veliki trijumf u Subotici!

Utakmica 24. kola Srpske liga Vojvodina iz minuta u minut na stranicama SOinfo.org portala. Posle prvih 45. minuta Somborci vode 0:1. Konačan rezultat: Bačka 1901 - Radnički 1:3.

Foto 21436 Stadion kraj Somborske kapije. Gledalaca oko 200. Sudija: Papišta (Šid), pomoćnici: Blažon (Ruma) i Šutulović (Novi Sad).
Bačka 1901: Gorjanac, Kolundžić, Svitić, Ušumović, Damjanović, Radosavljev, Pete, Nikić, Grubor, Čović, Plojović. Rezerve: Bilinović, Maravić, Pufek, Panić, Lazinica, Plavšić, Poljaković.
Radnički: Jorgić, Desnica, M. Baljak, Babić, Ivanović, Petrović, Matijević, Hoscieslavski, Rajčanji, Pavlović, Marjanović. Rezerve: Pavasović, Pekez, Z. Baljak, Šveljo, Kukić, Jovanović, Šimon.
1. minut: Kapiten Radničkog na današnjoj utakmici biće Miloš Baljak.
5. minut: Blaga nadmoć domaćeg tima. Lopta je većinom na polovini somborskog tima. Prvi šut ka golu Jorgića uputio je Grubor.
10. minut: Prva ozbiljnija akcija gostiju. Petrović je odigrao do Pavlovića koji je lako preneo loptu na polovinu gostiju i odigrao do Baljka, koji ne uspeva da centrira. Učinio je to debitant Rajčanj, ali je odbrana Bačke dobro reagovala.
14. minut: Subotičani su opasniji. Stvorili su dve poluprilike, no bez ozbiljnijeg šuta. Prvi žuti karton na meču zaradio je Nole Petrović (Radnički).
20. minut: Somborci su uspeli da uspostave ravnotežu. Dva ozbiljna pokušaja sa leve strane preko Matijevića. Nažalost, napade je završio napreciznim dodavanjem, a zatim i neuspelim driblingom.
23. minut: 0:1 Gol Pavlovića iz slobodnog udarca. Prekršaju je prethodila odlična akcija sa leve strane. Baljak je odigrao do Rajčanja, koji prosleđuje loptu do Marjanovića. Njega nepropisno zaustavlja Nikić. Sa 20tak metara Pavlović je uputio precizan udarac u Gorjancev ugao i doveo goste u neočekivano vođstvo.
29. minut: Još jedna dobra akcija Radničkog. Opet je u prvom planu bio Rodoljub Marjanović, koji je odlično proigravao svoje saigrače. Sa ivice šesnaesterca pokušali su Pavlović, a potom i Hoscieslavski. Bačka je odmah odgovorila na drugoj strani. U izuzetnoj prilici bio je desetka Čović. Umesto da sa pet metara uputi šut iz prve, odlučio se da lomi Jorgića, koji je nogom uz pomoć Ivanovića zaustavio njegov pokušaj.
32. minut: Opsada gola gostiju. Ubačenu loptu Somborci su izbacili tek do ivice kaznenog prostora. Ipak, dobrim blokom odbrana je zaustavila solidne udarce Radosavljeva i Grubora.
41. - 44. minuta: Tri dobra protiv udara Somboraca. Međutim bez prave završnice, zbog lošeg završnog pasa. Pokušavali su Marjanović, Rajčanj i Baljak.
Poluvreme: Minimalna prednost gostiju iz Sombora. Strelac je bio Borislav Pavlović u 22. minutu.
46. minut: Izmena u redovima somborskog tima, umesto Rajčanja u igri je Ognjen Šveljo.
49. minut: Bačka 1901 - Radnički 0:2. Drugi gol Pavlovića. Akciju je započeo Hoscieslavski odličnom dugom loptom ka Švelji, koji lako prolazi pored čuvara i vraća povratnu do Marjanovića, koji samo prosleđuje do Pavlovića. Precizan šut iz prve u gornji levi ugao gola domaćih.
51. minut: Domaći iz penala smanjuju rezultat na 1:2. Precizan izvođač najstrože kazne bio je Radosavljev. Žuti karton dobio je Ivanović (Radnički). Izmena u redovima domaćih. Umesto Nikića u igri je Maravić.
58. minut: Žuti karton zbog povlačenja Marjanovića dobio je Kolundžić (Bačka 1901). Somborci su bili u ozbiljnoj kontri četiri na četiri.
62. minut: Subotičani su preuzeli inicijativu, a u tome su im svesrdno pomogli gostujući fudbaleri sa nekoliko početničkih grešaka u dodavanju. Naša ekipa se mahom oslanja na protiv udare koji polaze najčešće sa leve strane. Prodor Švelje nesportski je zaustavio Grubor. Opravdano je opomenut kartonom.
66. minut: Nesportsko ponašanje Plojovića. Novi žuti karton.
73. minut: Ognjen Šveljo vraća na dva razlike. Nakon Izvanrednog prodora po levoj strani Rođa Marjanović je nesebično odigrao povratnu do Ognjena Švelje koji je primio i mirno plasirao u bliži ugao za velikih 1:3.
75. minut: Izmena u redovima gostiju. Umesto najboljeg pojedinca susreta Rodoljuba Marjanovića u igri je Mirko Pekez.
78. minut: Panić menja Plojovića (Bačka 1901). Kod gostiju Matijevića je zamenio Zoran Baljak. Bačka ima terensku inicijativu, no nisu uspeli ozbiljnije da priprete Jorgiću.
80. minut: Poslednja izmena u redovima domaćih, Plavšić je u igri umesto Čovića.
83. minut: Dvominutno poigravanje gostiju. U akciji je učestvovalo čak sedam fudbalera Radničkog. Solidan udarac uputio je Pekez. Lopta je završila tik iznad prečke.
87. minut: Žuti karton zbog pregrubog starta nad Radosavljevićem dobio je rezervista gostiju Zoran Baljak.
89. minut: Nova prilika pred golom Bačke. Pas Hoscieslavskog za Pekeza krajnjim naporom očistio je Kolundžić.
Bitna pobeda Somboraca u Subotici. Ove bodove, pa praktično i opstanak potrebno je potvrditi domaćom pobedom u narednom kolu. Na Gradski stadion stiže odžački Tekstilac. Meč se igra u subotu od 17 sati. Tabele
@ Sub, 03.05.2014. 16:25
borislav pavlović fk bačka 1901 fk radnički fudbal ognjen šveljo rodoljub marjanović sombor sport srpska liga vojvodina stadion kraj somborske kapije subotica