Somborci ispustili bod

MRK Somborelektro - Jedinstvo (Novi Bečej) 26:26 (14:8)

Foto 21157Foto 2953GH Mostonga, gledalaca oko 200. Sudije: Zoran Popov (Novi Sad) i Zoran Ristić (Kikinda). Sedmerci: 5/5 (Somborelektro), 2/2 (Jedinstvo). Isključenja: 6 minuta (Somborelektro) i 8 minuta (Jedinstvo).
Somborelektro: Trbojević, Ležaić, N. Kojić 1, Penzeš 1, Kuzman 4, Beslać 3, Garajski, Mijović 5, Pinjatović, Radaković 2, Milićević, Gardijan 7, Kopanja 3, L. Kojić.
Jedinstvo: Mandić, Barbul, Petrović, Vujackov 5, Crnjin, Dujin 1, Antonović 4, S. Ristić 5, Macura 1, Stojanović, Dakić 4, Fabijan, J. Ristić 6.
Somborski rukometaši su izgubili bitan bod u borbi za Prvu ligu. Konačnom rezultatu mahom su kumovali delioci pravde, koji su drugom delu meča gostima dozvolili da na sve moguće načine zaustave domaće napade. Samo jednom, tokom nastavka, poslali su rukometaša Jedinstva na dvominutno hlađenje, iako je bilo još najmanje tri prekršaja za isključenje. Iznenađujuća agresivnost gostiju s početka drugog poluvremena bukvalno je šokirala domaći tim, koji je već u 40. minutu igre izgubio stečenih plus šest. Ipak, Somborci nisu dozvoli potpuni preokret, pošto su do ulaska u poslednja dva minuta meča uglavnom imali od jedan od tri gola viška. Tada na scenu ponovo stupaju sudije. Oduzimaju napad Somborcima, zatim gostima poklanjaju loptu i na kraju, pri rezultatu 26:25, vraćaju već izgubljen posed lopte Novobečejcima, koji koriste poklon i stižu do izjednačenja. Sudijski par potom, deset sekundi pre kraja, zbog navodno pozvanog tajm auta prekida obećavajući napad Somboraca, koji su sa „brzog centra” poveli Kopanja i Gardijan. Po povratku sa pauze, Somborci nisu uspeli da organizuju ozbiljniju akciju i postignu pobedonosni pogodak. Somborelektro je pred mečeve sezone četvrtoplasirani tim lige. Našem drugoligašu narednog vikenda predstoji gostovanje mesto lošijoj Jabuci, a potom i domaći okršaj sa mesto boljim Metalcem iz Futoga
Bez bodova su ovog vikenda ostale u rukometašice Ravangrada. Iako su na gostovanju favorzovanom Temerinu pružile vrlo dobru igru nisu mogle bolje od časnog poraza, 29:32. Somborke su trenutno devete sa 14 osvojenih bodova. Tri kola pre kraja Somborke će biti u prilici da osiguraju svoj status u prvoligaškom društvu, ukoliko na svom terenu, predstojećeg vikenda, savladaju mesto lošiji Jadran iz Feketića.
@ Pon, 07.04.2014. 00:43
druga liga - sever mrk sombor prva liga srbije rukomet sombor sport žrk ravangrad