Uživo: Radnički (SM) - Radnički (SO)

Radnički (SM) - Radnički (SO) 1:2 (0:2)

Foto 17974 Stadion u Sremskoj Mitrovici, gledalaca oko 200. Sudije: Spasić (Novi Sad), Šutulović (Novi Sad), Lukić (Zrenjanin).
Radnički (Sremska Mitrovica): Relić, Mijić, Radovanović, Ninković, Ristić, Naglić, Vučković, Skorupan, Lacković, Sovilj, Trebovac. Rezerve: Šivoljički, Savić, Pršić, Pavlović, Malinović, Đurđević, Kovačić.
Radnički (Sombor): Stanković, Desnica, Baljak, Vidović, Šarenac, Bošković, Purić, Faber, Konjović, Romić, Kovačević. Rezerve: Njegomir, Špehar, Makar, Hoscieslavski, Benjak, Macanović, Matijević.
3. minut: Utakmica je počela. U Sremskoj Mitrovici lepo vreme za odigravanje utakmice. Somborci su u plavim dresovima. Ekipe za sad samo odmeravaju snage na sredini terena. Prvi korner za somborski Radnički. Lopta je posle izvođenja kornera i gužve pred golom otišla u aut.
7. minut: GOOL! Somborci vode 1:0! Odlično je primio Faber, dodao do Kovačevića koji prosleđuje Romiću u prazan prostor. Precizan šut iz prve, spoljnom, za vođstvo!
9. minut: domaća ekipa igra oštro, sudije su propustile da sviraju startove nad Faberom i Kovačevićem. Somborci su imali kontranapad, Romić je dodao loptu Konjoviću, šut pored stative. Borba se rasplamsala, na obe strane ima dosta opasnih startova.
15. minut: domaći Radnički je preuzeo inicijativu.  Ognjen Stanković sigurnim odbranama uliva dodatno samopouzdanje ekipi. Šarenac je startovao na kapitena domaćih, sudija nije svirao faul, došlo je do povrede Skorupana. Kratak prekida, radi ukazivanja pomoći.
17. minunut nastavila se velika borba na sredini terena, ali gostujući Radnički deluje sigurnije.
22. minut: Somborski tim je dospeo u šansu za gol. Faber je uputio dobar šut prema golu, ali je lopta otišla pored stative. Na drugoj strani usledila je velika šansa domaćih, ali takođe bez rezultata: Stanković je hrabro izboksovao loptu, međutim lopta je i dalje kod Mitrovčana.
25. minut: golman Somboraca Ognjen Stanković paradira! Prvo je uhvatio živu bombu od lopte upućene od Skorupana sa 20 metara, a posle toga je zaustavio još jedan opasan šut sa veće distance. Somborci prelaze u kontru preko Boškovića, lopta do Konjovića, domaći prave start na njemu, ali je dosuđen samo aut.
30. minut: Faber je pokušao da povede napad, ali Bošković gubi loptu. Purić pravi oštar start nad igračem sremskomitrovačkog Radničkog, na sreću sudija ne daje žuti karton. Odlično izveden korner domaćih, na sreću Stanković maestralno brani gol u poslednjem trenutku.
34. minut: GOOL!! Somborci vode 2:0! Najpre je Faber povukao po desnoj strani trojicu domaćih igrača, loptu je stigla do Boškovića. Driblingom je prevario dva mitrovačka igrača, povratna za usamljenog Romića. Najbolji strelac imao je vremena da se namesti i levicom pogodi za plus dva.
39. minut: Somborska ekipa je dobro motivisana i sigurno igra u odbrani. Igrač domaćih Skorupan uputio je ga golu Somboraca opasan šut, ali prolazi pored gola. Bošković igra nadahnuto, Faber se lavovski bori sa napadačima, a odličan je i Romić. Purić pravi neoprezan start i dobija žuti karton. U nastavku akcije, greška domaćih, lopta stiže do Stankovića. Sledi korner domaćih, gosti se panično brane, ali lopta odlazi u aut.
44. minut: u poslednjim minutama prvog poluvremena domaći pokušavaju da se probiju po levoj strani terena, ali Faber odlično zaustavlja napad.
45. minut: Somborci napadaju, preko Desnice lopta do Boškovića, odigran je dupli pas, ali domaći izbacuju loptu u aut. Bošković dobija loptu, zaustavljaju ga oštrim startom. Prilika iz slobodnog udarca. Samo u živi zid. Kraj prvog poluvremena.
47. minut: Prvi napad izveli su domaći, završen je lošim centaršutom.
49. minut: Solo prodor Trebovca, lopta odlazi preko gola Somboraca. Domaći napadaju, pritisak na somborskom Radničkom.
50. minut: Baljak loptu izbacuje u korner, sledi brzo izvođenje, Stanković sigurno interveneše.
52. minut: Romić je sa 25 metara izveo slobodan udarac, lopta je išla pravo u golmana Mitrovčana. Na drugoj strani Skorupan šuta sa 16 metara, Stanković čudesno brani.
55. minut: Faber je napravio grešku u odbrani, Vidović je bio spreman i iskusno gradi loptu, zaustavljajući napad domaćina.
57. minut: gosti umalo da postignu gol: duga lopta Purića. Romić je pretrčao čuvara, i iz prve, iz voleja opalio po lopti. Golman Relić brani na jedvite jade.
58. minut: Bošković je presekao napad domaćih i krenuo u kontru desnom stranom, zaustavljaju ga startom, ali lopta ostaje kod Somboraca. Izmena u sastavu Radničkog iz Sremske Mitrovice. Izašao je Lacković, ušao Pavlović.
62. minut: Šarenac pravi faul na 18 metara od svog gola, prilika za domaće da postignu prvi gol. Ništa!
65. minut: odbrana gostiju je na visini zadatka. Na 20 metara od gola Kovačević ruši igrača domaćih, za šta mu sudija pokazuje žuti karton. Ponovo šansa za domaće iz slobodnjaka, samo preko gola. Mitrovčani dosta greše u napadu, a svaki ozbiljniji pokušaj Stanković sa lakoćom rešava. Izmena kod gostiju: izlazi Faber, ulazi Makar. Faber je danas odigrao odlično - javlja iz Sremske Mitrovice Miroslav Mifi Milojičić!
69. minut: Kovačević je predriblao trijicu domaćih, ipak na kraju ponestaje mu snage i gubi duel. Makar je već zaradio žuti karton zbog neopreznog starta, što domaće ponovo dovodi u šansu, no golman Stanković ne propušta da uhvati ni ovu loptu, živu!
75. minut: domaća ekipa je u konstantnom napadu. Desnica je dobar u odbrani. Mijić iz domaćeg Radničkog pokušava da postigne gol, lopta ide preko prečke.
77. minut: GOOL!! 1:2. Trebovac je opalio loptu sa 18 metara. Lopta je dobila čudnu putanju, vara Stankovića, odbija se od ruke i od prečke se zabila u gol. Zaustavljen napad Somboraca, još jedna prilika domaćih, Stanković istrčava i skida loptu s nogu Sovilja.
82. minut: Nad Stankovićem je načinjen faul, posle vazdušnog duela. U nastavku somborski golman dobija žuti karton zbog zadržavanja lopte.
85. minut: izmena kod gostiju: izlazi Romić, ulazi Hoscieslavski. Faul za radnički iz Sremske Mitrovice. Šut sa 35 metara ka golu gostiju, lopta prolazi tik iznad prečke.
87. minut: Ristić je povukao , prevario tri gostujuća fudbalera. Odličan šut ka golu Stankovića, koji uspeva da odbrani. Na svoju polovinu vratio se i Bošković i preseca napad domaćih. U kontri Kovačević ne uspeva da doda loptu Hoscieslavskom.
89. minut: igra je na kratko prekinuta, jer sudija nije svirao start Šarenca, pa se domaći igrači raspravljaju sa sudijom. Meč je nastavljen, nadoknada će trajati 4 minuta.
92. minut: Radovanović je dobio žuti karton, dosuđen je faul za Somborce. Na drugoj strani Konjović oštro zaustavlja napad Mitrovčana, dobija žuti karton. Pao je i crveni karton za Trebovca zbog laktanja sa Konjovićem.
93. minut Nehotičan start Šarenca, velika prilika za domaće, ali je lopta otišla u aut. Opet ubačaj Mitrovčana, ništa. Izmena kod gostiju: izlazi Kovačević, ulazi Macanović. Sudija je odsvirao kraj. Velika pobeda za opstanak u ligi somborskog Radničkog!
@ Ned, 02.06.2013. 17:04
fk radnički fudbal ognjen stanković radomir romić sombor sport sremska mitrovica srpska liga vojvodina