Kup pobeda raspoloženih domaćina

Radnički - Tekstilac 3:0 (2:0)

Foto 17864 Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Pilja (Svetozar Miletić). Strelci: Romić u 14, Vidović u 41, Bošković u 66 minutu za Radnički.
Radnički: Stanković, Desnica, Baljak, Vidović, Šarenac, Major, Bošković, Faber (53' Macanović), Konjović, Romić (50' Matijević), Kovačević (56' Kukić).
Tekstilac: Ignjatović, Kršić, Ristić, Krznar, Doknić, Perović, Kaurin, Josović (71' Doroslovac), Sekeruš (46' Crnjanski), Đorović (88' Đurović), Kurić.
Završnica vojvođanskog ogranka Kupa Srbije na gradskom stadionu. Rutinskom pobedom crveno-belih protiv komšija iz Odžaka donekle je ublažen prvenstveni poraz od pre par nedelja. Nakon početnog ispitivanja snaga i sa po šansom na obe strane, Romić je doneo vođstvo Radničkom. Posle kornera najbolji strelac somborskog tima je odbijenu loptu jakim i preciznim šutem matirao golmana Tekstilca. Gosti su desetak minuta kasnije nakon kiksa Vidovića bili u stoodstotnoj šansi. Kurić je izašao sam pred Stankovića koji je čudesno odbranio šut sa tri metra. Već u narednoj akciji Konjović krade jednu loptu, odigrava za usamljenog Romića koji lobuje golmana, ali lopta odlazi pored stative. Pred kraj poluvremena Bošković je iz kornera ubacio idealnu loptu na drugu stativu, a kapiten Vidović glavom zakucava za velikih plus dva. U drugom delu trener Spasojčević daje šansu fudbalskim nadama iz omladinske škole Macanoviću, Kukiću i Matijeviću. Upravo je Macanović bio u silovitom prodoru, kojeg gosti prekršajem zaustavljaju na dvadesetak metara od gola. Najbolji akter meča Nemanja Bošković namestio je loptu i šalje projektil preko živog zida u gornji desni ugao. Do kraja meča malobrojna publika uživala je u potezima somborskih fudbalera, koji su u samoj završnici gotovo neprestano držali posed lopte. Naredni rival somborskog tima u Kupu biće bolji iz duela OFK Kikinda - Radnički (Sutjeska). Uz Radnički jedini preostali predstavnik ZBO, Prigrevica, slavila je protiv Doline sa 1:0. Naredni rival neporaženog tima u ovoj sezoni biće Dinamo iz Pančeva
U nedelju se igra 28. kolo Srpske lige - Vojvodina, a  na gradski stadion stiže Senta. Prvenstvena utakmica od presudnog značaja, pre svega za domaći tim koje samo pobeda ostavlja iznad zone ispadanja. Utakmica na Gradskom stadionu počinje u 16:30.
@ Sre, 22.05.2013. 20:02
borislav kukić branko vidović darko konjović fk dinamo pančevo fk prigrevica fk radnički fk senta fk tekstilac odžaci fudbal gradski stadion kup srbije milan matijević nemanja bošković ofk kikinda radomir romić sombor sport srpska liga vojvodina strahinja macanović zapadnobački okrug