Polufinale obezbeđeno!

Kajakaški četverac Srbije u sastavu Antonija Horvat Panda, Antonija Nađ, Renata Kubik i Marta Tibor zauzeo je su peto mesto u kvalifikacionoj trci na 500 metara. Devojke su trku završile u vremenu 1:40.756.

Foto 15421Devojke su ovim rezultatom izborile nastup u polufinalu, koje će se voziti za nešto više od sat vremena. Posada Srbije je za sekundu bila brža od australijskog četverca koji se kao poslednji i eliminacionoj trci oprostio od daljeg takmičenja. Prvo mesto i direktan plasman u finale izborile su reprezentativke Mađarske (1:36,769). Na osnovu vremena u finale je prošla drugoplasirana u grupi B reprezentacija Portugala, dok je kao pobednik druge grupe direktan prolaz obezbedila Nemačka. Nemice su pola kilometra izveslale za 1:31.633
Uz petoplasiranu Srbiju, u polufinalistikinje iz grupe A biće još Francuska i Kina. Obe reprezentacije su kvalifikacionu trku završile u istoj sekundi sa Srpkinjama. Iz grupe B u repesaž su se kvalifikovale Porugalke, Beloruskinje, Ruskinje i Poljakinje. Plasman u finalnu trku obezbediće pet od sedam reprezentacija. Do promene u formatu takmičenja došlo je u toku jutra.
@ Pon, 06.08.2012. 12:07
antonija nađ antonija panda k4 500 metara kajak london 2012 marta tibor olimpijske igre renata major kubik sombor sport