Minimalac opstanka vredan

Radnički - Kolubara 1:0 (0:0)

Foto 14669 Gradski stadion u Somboru. Gledalaca oko 300. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Strelac: Mezei u 49. minutu. Žuti kartoni: Žakula, Banić, Topčagić (Radnički), Obradović, Brkić i Radovanović (Kolubara).
Radnički: Žakula, Topčagić (Miok), Veselinović, Ušumović, Banić, Tomanović, Zelić, Avrić, Vujić (Stančetić), Paunović (Ako), Mezei.
Kolubara: Lukić, Janković, Radojičić (Radovanović), Brkić, Gentić, Gavrilović, Marinković (Mladenović), Obradović, Vujošević (Sinđić), Brajović, Stevanović.
Radnički je golom Nebojše Mezei u 49. minuta dobio jedan od najbitnijih mečeva u sezoni. Trijumf protiv Lazarevčana izbacio je somborske crveno-bele iznad linije ispadanja, gde su nakon današnjeg kola ponovo upali fudbaleri Mladog radnika. Bio je ovo jedna od najboljih partija našeg tima ovog proleća. Od starta su krenuli po pobedu. Tokom prvog dela propustili tri izgledne prilike i bili oštećeni za jedanaesterac. U sedmom minutu, Paunović odlično ubacio u prazno gde je iz drugog plana uleteo kapiten Tomanović, koji stiže do lopte pre golmana Lukića, uspeva da ga prebaci, ali ne i pogodi prazan gol. Iako je start golmana gostiju uticao na završni udarac, sudija Nikolić je samo pokazao da se igra, nakon prednosti, nastavi. Gotovo svih 300 gledalaca na Gradskom stadionu bilo je u tom momentu na nogama. Narednih desetak minuta gosti su imali igru, ali su domaći bili opasniji. Paunović je nakon prodora Avrića, u 16. minutu, šutirao preko gola, dok je u narednom napadu Vujićev udarac glavom završio tik pored gola. Gosti su prvi put pripretili u 33. minutu, ali je zbog oklevanja Brkića Ušumović uspeo da interveniše. Dva napada kasnije borbeni špic Radničkog, Vujić, propustio je najizgledniju priliku za promenu rezultata. Umesto po zemlji, u situaciji jedan na jedan sa Lukićem, šutirao je gore i dozvolio golmanu Kolubare, da paradom sačuva svoju mrežu za egal na poluvremenu. Međutim, samo četiri minuta igre u drugom delu bilo je dovoljno da Radnički dođe do prednosti. Napad sa desne strane poveo je odlični Aleksandar Avrić, koji je posle duplog pasa sa Topčagićem prosto uleteo u šesnaesterac i uputio izvanrednu povretnu loptu. Mezei je fudbalski čekao na 12 metara, primio loptu i plasirao u suprotni ugao za velikih 1:0. Svesno ili ne, posle vođstva su preputili inicijativu Lazarevčanima, koji ipak nisu izgradili ozbiljniju priliku. Najviše problema domaćoj odbrani, koju su danas solidno držali Banić i Ušumović, gosti su zadavali posle prekida. Pet minuta pre kraja rezervista Stančetić propustio je da overi trijumf.
Zahvaljujući porazima rivala iz donjeg doma, somborski sastav je pobegao iz opasne zone. Da bi se ostalo na današnjoj poziciji potrebno je ostati neporažen na gostovanju u Nišu, protiv davno otpisanog Sinđelića, koji baš protiv našeg tima traži slamku spasa. Meč se igra u subotu.
@ Sre, 25.04.2012. 19:59
fk kolubara fk radnički fk sinđelić niš fudbal nebojša mezei prva liga srbije sombor sport