Nišlije pale u Somboru

Radnički - Radnički 1:0 (1:0)

Foto 14259Foto 14256Foto 14257 Gradski stadion u Somboru. Gledalaca oko 1.000. Sudija: Popović (Beograd). Strelac: Paunović u 1. minutu. Žuti kartoni: Jocić, Paunović, Topčagić i Avrić (Radnički), Paunović (Radnički N).
Radnički: Žakula, Veselinović (Topčagić), Jocić, Ušumović, Mrđanin, Tomanović, Avrić, Stančetić (Miok), Vujić (Kojić), Paunović, Mezei.
Radnički Niš: Vasković, Đorđević (Popović), Cvetković, Dojkić, A. Petrović, Stamenković, Milenković (S. Petrović), Paunović, J. Jovanović (Ivanov), A. Jovanović, Pejčić.
Somborci su sapleli lidera Prve lige Srbije. Već u drugom napadu na utakmici rešeno je pitanje pobednika. Žakula je odlično istrčao nakon početnog ubacivanja gostiju, a zatim loptu prosledio do Jocića koji odlično prebacuje do bivšeg igrača subotičkog Spartaka, Nebojše Mezeia danas najboljeg pojedinca meča. Trk od gotovo 50 metara, Mezei završava u poslednjem momentu povratnom loptom koju propušta Vujić, a Paunović lagano šalje iza leđa kapitena Nišlija, Vaskovića. Rani gol je šokirao goste, koji do poluvremena nisu ozbiljne ugrozili Žakulu. Zanimljivo je da su u prvom delu igrači iz Niša izveli deset kornera. Ništa konkretniji igrači „Reala sa Nišave” nisu bili ni u nastavku. Sve do 83. minuta igralo se između dva kaznena prostora. Somborci su čekali svoju šansu iz kontre, dok su gosti najčešće kružili na dvadesetak metara. Naši fudbaleri su odigrali izvanrednu zonu i zasluženo sačuvali svoj gol. Jedinu ozbiljnu priliku za goste propustio je Pejčić na isteku regularnog dela. U nadoknadi vremena somborski tim je organizovao ozbiljne kontra napade, ali je u oba slučaja poslednji pas bio nedovoljno dobar za kvalitetniju završnicu. Sa 21. osvojenim bodom naš stogodišnjak je ponovo izašao iz zone ispadanja. Naredne subote jedan od direktnih rivala bio mogao biti potpuno potopljen. Ukoliko ostanu neporaženi u Požarevcu, Somborci bi iz trke gotovo sigurno izbacili bivšeg superligaša. Uz Mladi radnik, „ponavljači” su trenutno još niški Sinđelić, Srem i Čukarički. Rezultati i tabela.
@ Sub, 17.03.2012. 18:35
1912 - 2012 fk radnički fk radnički niš miroslav paunović mladi radnik nebojša mezei prva liga srbije sombor sport srđan žakula sto godina kluba