Sportske tabele Sportski adresar Sportisti

Vesti iz sporta

• Žakovci pet utakmica bez pobede

Somborski sastav neočekivano je poražen od pretposlednjeg tima lige u 22. kolu Područne lige.

Foto 35486 Sivački Polet je na Igralištu kraj pruge trijumfovao 2:3, iako je to izgledalo malo verovatno, jer su već posle dvadesetak minuta igre imali dva gola zaostatka. Crno-beli su poveli golom Smiljanovskog u 5. minutu. Mišković je udvostručio prednost u 23. minutu. Stečeno vođstvo domaći su uspeli da sačuvaju u narednih desetak minuta. Gosti su ipak, iznenada, u 35. minutu smanjili vođstvo, a zatim furioznom igrom u nastavku potpuno okrenuli dešavanja na terenu. Golovima u 55. i 62. minutu stigli su do velikih bodova koji ih ostavljaju u trci za opstanak. Dan pre meča u Somboru, sivački fudbal je ostao bez dugogodišnjeg pregaoca Radovana Raše Vukovića. Bio je fudbaler somborskog Radničkog i Poleta, gde je obavljao i više klupskih funkcija.
Bio je ovo peti vezani susret u kome sastav ŽAK-a nije upisao pobedu. U poslednjih mesec dana četiri puta su poraženi, a jedini bod osvojili su na domaćem terenu protiv fenjeraša, OFK Odžaka. Somborcima sledi novi susret protiv ekipe iz donjeg doma. Već u nedelju će biti gosti Kulpina. Tabela
Kvalitetna liga Vojvodine:
(kadeti): Radnički - Proleter 2006 (Zrenjanin) 4:0 (0:0). Strelci: Krizmanić, Drvar, Vidaković i Buišić.
(omladinci): Radnički - Radnički (Zrenjanin) 1:2 (0:1). Počasni pogodak za domaće postigao je Žeželj.
savamajstor @ Čet, 18.04.2019. 01:28
fk polet sivac fk proleter 2006 fk radnički fk radnički zrenjanin fk žak fudbal kadeti kvalitetna liga vojvodine omladinci područna liga radovan raša vuković sombor sport