Politika > SELO GORI, A JOVIC SE CESLJA – PRICA O NEVIDLJIVIM LJUDIMA

<<>>
1234
baksuz:

Ja se izvinjavam što ometam ovo, štagod da je to, samo ne mogu da se suzdržim da vam ne kažem da sam pročitala sve što ste ovde napisali (moj problem, ne vaš, naravno), i samo vam svima želim dati prijateljski savet da sami sebi odredite post od internet konekcije. Lepo je vreme konačno stiglo, prošetajte malo, pa kad prođe neko vreme, vratite i se i pokušajte biti malo manje jezivi 

Smiley

otku to ana ?? 
Pa i sama si svojevremeno bila kritična kad je pozorište korišćeno u političkim obračunima, a nešto slično je i sada. Čini mi se da je i tada Jović bio tema !!  Pa u čemu je sad razlika ako je to ponovu aktuelno ??
mitagenije
@ Uto, 03.04.2012. 18:16
mitagenije
Ovo ovde je užas. Ne znam ko drži do poštenja, i ko sme da priča o moralu i čestitosti, ali to svakako nisu ljudi koji prozivaju bilo koga iz ovog foruma. 
Koliko ja sa strane vidim, ovde među nama nema stranačkih funkcionera.  Mi nismo javne ličnosti i privatni život svakog od nas se nikog ne tiče. Svi imamo pravo na svoje mišljenje, na  svoje lično opredeljenje, ali ovo je strašno. Pojedinci ovde,  veoma ružno igraju. U nedostatku argumenata, u nedostatku odgovora,  prelaze  na lično vređanje. 

Verujem da bi na takve komentare trebali i administratori ovog sajta da reaguju. Lično vređanje nije dopušteno, ili se varam? 
Ovaj web portal, sigurna sam, ima i glavnog i odgovornog urednika! Hoćemo li sutra,  umesto reči, slova, da uzmemo kamen? 

poruka menjana pre 7 godina
Dragana1969
@ Uto, 03.04.2012. 18:35
Poštovani forumaši,

korisnik gorstak je obrisao svoj nalog na SOinfo.org-u, posle čega je poslao mail u kojem kaže da on nije Dušan Jović.
Ujedno apelujemo na forumaše da povedu računa o međusobnoj komunikaciji kako ne bismo morali da primenjujemo mere brisanja komentara i isključivanja korisnika ili da uvodimo princip prethodnog moderisanja komentara.

Hvala!
SOinfo
@ Uto, 03.04.2012. 21:16
SOinfo
zli: oho... i dragance je ispuzao posle 4 dana. je l ti to pretis ako vam se neko usprotivi - opecice se, izvucicete nesto iz vasih prljavih, spiclovskih dokumenata,pa cete ucenjivati. da, to bi licilo na vas...
Ne može se čovek ni našaliti ovde !?
Da ja sam poznat po ucenama!? O bože...zbog ovakvih komentara sam se i povukao nakratko, i sad vidim ponovo da pojedinci ovde nemaju granica...

Samo još jedan komentar i onda sam stvarno završio... Koliko sam upućen, krivična prijava nije privatna stvar pojedinca već zvanični i javni dokument. Samo toliko.

Sad možete slobodno da me napadnete, ispljujete, izvređate...
dragance80
@ Uto, 03.04.2012. 22:15
dragance80
mitagenije:
baksuz:

Ja se izvinjavam što ometam ovo, štagod da je to, samo ne mogu da se suzdržim da vam ne kažem da sam pročitala sve što ste ovde napisali (moj problem, ne vaš, naravno), i samo vam svima želim dati prijateljski savet da sami sebi odredite post od internet konekcije. Lepo je vreme konačno stiglo, prošetajte malo, pa kad prođe neko vreme, vratite i se i pokušajte biti malo manje jezivi 

Smiley

otku to ana ?? 
Pa i sama si svojevremeno bila kritična kad je pozorište korišćeno u političkim obračunima, a nešto slično je i sada. Čini mi se da je i tada Jović bio tema !!  Pa u čemu je sad razlika ako je to ponovu aktuelno ??
Ja sam idalje kritična :) Ogromna je razlika izmedju toga i ovoga, ja sam samo rekla da nije u redu da se u pozorištu održava politička tribina. Ovo je em sasvim drugačija priča, em sasvim drugačiji način komunikacije, iliti izuzetno odvratan prikaz uticaja vremena na ljude (vremena političkih kampanja)
baksuz
@ Uto, 03.04.2012. 22:42
baksuz
Dakle, nakon iscrpne CSI istrage i svedocenja zasticenih svedoka otkrili ste da gorstak nije Dusan Jovic.

Poštovani forumaši,

korisnik gorstak je obrisao svoj nalog na SOinfo.org-u, posle čega je poslao mail u kojem kaže da on nije Dušan Jović.
Ujedno apelujemo na forumaše da povedu računa o međusobnoj komunikaciji kako ne bismo morali da primenjujemo mere brisanja komentara i isključivanja korisnika ili da uvodimo princip prethodnog moderisanja komentara.

Hvala!
Ja se izvinjavam i molim ekipu SOinfo.org-a da pobrise moje komentare (po slobodnoj proceni) da ne bi ispalo da vredjam bez razloga Dusana Jovica, jer mene niste uverili da gorstak nije Dusan Jovic. U svakom slucaju meni je drago da sam pogodio temu, jer ne bi me pokusali diskreditovati da nije tako.

poruka menjana pre 7 godina
Mitas Lajavi
@ Uto, 03.04.2012. 23:43
Mitas Lajavi
baksuz:
Ja sam idalje kritična :) Ogromna je razlika izmedju toga i ovoga, ja sam samo rekla da nije u redu da se u pozorištu održava politička tribina. Ovo je em sasvim drugačija priča, em sasvim drugačiji način komunikacije, iliti izuzetno odvratan prikaz uticaja vremena na ljude (vremena političkih kampanja)

Iako ja tu tvoju "ogromnu" razliku i dalje ne primećujem, al ajd, nek bude po tvom, nek bude da dame imaju prednost 
Ti reče da nije u redu da se U POZORIŠTU održava pol. kampanja, 
dok ja imam zamerke DA SE POZORIŠTE upotrebljava/zloupotrebljava u pol. kompanji..

Priča nije bitno drugačija, iako ti kažeš da jeste: Akteri su bezmalo isti, u pitanju je ista institucija kulture, grad je isti, stranke su iste... šta još nije isto... tema takođe, politika... 

jedina razlika što onda nije bila u toku predizborna kampanja, a to ipak onda nije OGROMNA razlika...

pominješ način komunikacije, hm !!!  
Nisi ni ti "svetac" i oličenje primerenog ukusa i načina na koji komuniciraš i po tome si osobena, poznata i niko ti na tome ne zamera. Takva si kakva si. 

Videćemo kako će stvari da se odvijaju kad Dveri dođu na dnevni red, kako ćeš onda ti da vodiš diskusiju.  

S tobom sam saglasan da se u pozorištu NE smeju održavati stranačke promocije kao što je to G17 obilato zloupotrebljavao u Somboru, a to samo govori da je G17 pozapošljavao funkcionere koji mu to mogu obezbediti, a sad se licemerno zalaže za deoartizaciju pod uslovom da svi koji su zaposleni tu i ostanu !!
mitagenije
@ Sre, 04.04.2012. 00:30
mitagenije

Eh, a tako sam se nadala da me nećeš navuć na zlo da moram da objašnjavam 

Ogromna razlika jeste, zato što ja nisam čak ni kritikovala, a kamoli vređala Jovića. Politička tribina nije smela biti održana u pozorištu, a za to su odgovorni predsednik stranke koja je držala tribinu i direktorica pozorišta koja ju je dozvolila.

Naravno, slažem se i da se pozorište ne sme zloupotrebljavati u političke svrhe, što je već realno teško izvodljivo jer je i sam dramski tekst teško napisati bez mešanja politike u njega, samim tim predstave imaju ko zna čiju političku pozadinu, dalje, i glumci su ljudi, pa se čitava priča svodi na to da je politiku teško odvojiti od svega ostalog i gledati kao nešto sasvim zasebno kada je upletena u svaku sferu života.

Jovića sam podržavala kada je bio gradonačelnik i kada je to nekome zasmetalo. Sada je vreme političke kampanje kada se vode još prljavije igre, o kojima mi nemamo pojma, samim tim ne možemo zaključivati ko je tu kome šta uradio, ko koga pravi negativcem, šta je kampanja a šta ne itd. No, ni nema potrebe da izvlačimo zaključke iz nepotpunih informacija, vreme će pokazati ko je kakav.

Moja komunikacija u forumskoj raspravi može biti opora, ali je ogromna razlika i između mog i vašeg komuciranja, jer makoliko rasprava bila oštra, ona mora imati svoje granice i ne sme zalaziti u privatnost sagovornika ili druge prljave priče. Rasprava kao rasprava na bilo koju temu, pogotovu političku, treba da bude žustra, ali mora biti i ostati na određenom nivou. Na kraju krajeva, forumske rasprave, virtuelni svet i politiku treba što je više moguće odvojiti od realnog života 

baksuz
@ Sre, 04.04.2012. 12:15
baksuz
Ovog proleca glasam za maslacak! Smiley
mali covek
@ Sre, 04.04.2012. 15:25
ne slažem se s mišljenjem da ne treba u pozorištu održavati političke skupove. Ako je to samo zato što je pozorište hram kulture , onda s pravom mogu da upitam a zašto političek skupove držati u sportskim halama kada su to hramovi sporta? Svako ko može da plati zakup, neka koristi i pozorište.

d.morphy
@ Sre, 04.04.2012. 21:05
d.morphy: ne slažem se s mišljenjem da ne treba u pozorištu održavati političke skupove. Ako je to samo zato što je pozorište hram kulture , onda s pravom mogu da upitam a zašto političek skupove držati u sportskim halama kada su to hramovi sporta? Svako ko može da plati zakup, neka koristi i pozorište.

Nije to baš tako: Skupovi se drže u zgradi pozorišta i bez plaćenog zakupa, za privilegovane, a za one druge nije moguće sve i da plate taj zakup. 
Dakle, jasno, dvostruki standardi 
mitagenije
@ Sre, 04.04.2012. 22:10
mitagenije

Nije to baš tako: Skupovi se drže u zgradi pozorišta i bez plaćenog zakupa, za privilegovane, a za one druge nije moguće sve i da plate taj zakup. 

To je sve toliko proverljivo mito jer se zna za koliko se pozoriste iznajmljuje i kakve su to gluposti da ne moze da ga iznajmi ko hoce svako ko zeli moze da ga iznajmi bez ikakvog problema kao i halu cena varira od 40000RSD do 500000RSD u zavisnosti koji je dan i da li ima predstava ili ne ako ne verujes slobodno ih zovni i pitaj......
maliizvidjac
@ Sre, 04.04.2012. 22:31
maliizvidjac
maliizvidjac:

To je sve toliko proverljivo mito jer se zna za koliko se pozoriste iznajmljuje i kakve su to gluposti da ne moze da ga iznajmi ko hoce svako ko zeli moze da ga iznajmi bez ikakvog problema kao i halu cena varira od 40000RSD do 500000RSD u zavisnosti koji je dan i da li ima predstava ili ne ako ne verujes slobodno ih zovni i pitaj......
sad bar znamo cene, od 40 do 500 hiljada ( valjda je ovo drugo za halu ) nego kad kažeš da je sve tako lako dostupno i transparentno, zašto ne komentarišeš i kad su u pitanju zaposleni u pozorištu ?? 
Koliko ih je, akoliko je stranačkih zaslužnih klovnova. 
Važi li za to da ih zovnemo i pitamo !!
mitagenije
@ Sre, 04.04.2012. 22:40
mitagenije
Somborsko pozorište do sada nikada nije korišćeno u političke svrhe, ali u ovoj predizbornoj kampanji ima sasvim drugačiju ulogu - tvrdi Dušan Jović.
Smiley
Mitas Lajavi
@ Sre, 04.04.2012. 23:30
Mitas Lajavi
Nisam mogao više da ćutim. Dosta mi je više ko nam priča o moralu, ko nas uči o poštenju, ko hoće da nas vodi narednih godina. Dosta više licemerja i demagogije.
Napadate čoveka neukaljanog imena, sa kojim pravom. 
Evo dokumenta da vidite da je sve napisano o D.M. istina. I on nas uči poštenju. Sramota.

(Ne znam kako da postavim da se vidi ikona, pa nek moderatori reše ako hoće)

PS. Nemojte nagađati ko sam. Niko poznat, samo ogorčen pa još imam pristup dokumentima.
DokleVise
@ Čet, 05.04.2012. 14:55
Прича се да је осим госпође Милер као експерта УРС-а и господин Милер нашао ново радно место на НСЗ. Где беше тај конкурс за запослење.????
бубиленд
@ Čet, 05.04.2012. 15:12
DokleVise: Nisam mogao više da ćutim. Dosta mi je više ko nam priča o moralu, ko nas uči o poštenju, ko hoće da nas vodi narednih godina. Dosta više licemerja i demagogije.
Napadate čoveka neukaljanog imena, sa kojim pravom. 
Evo dokumenta da vidite da je sve napisano o D.M. istina. I on nas uči poštenju. Sramota.

(Ne znam kako da postavim da se vidi ikona, pa nek moderatori reše ako hoće)

PS. Nemojte nagađati ko sam. Niko poznat, samo ogorčen pa još imam pristup dokumentima.
Ovo već postaje zanimljivo, a kako bi stvar bila do kraja jasna i kako bi se otklonila svaka sumnja zloupotrebe MZ u političkim obračunima, dajte da vidimo i predhodni papir, a to je:

Zahtev MZ B.Monoštor upućen PU Sombor, a na osnovu kog je policija kako vidimo odgovorila. 

Tako se prikazuje prava slika stvari, a mislim da je bitno videti razlog obraćanja MZ B.Monoštor policiji, ko se obratio u ima MZ i na osnovu kakve ODLUKE. 
mitagenije
@ Čet, 05.04.2012. 15:21
mitagenije
бубиленд: Прича се да је осим госпође Милер као експерта УРС-а и господин Милер нашао ново радно место на НСЗ. Где беше тај конкурс за запослење.????
Pa jel gledaš ti TV ??   
Dinkić kaže da od 6.maja nema više, a dotad nije precizirao !
Možda da mu predložimo kakav aneks onog sporazuma kojim mlati širom Srbije !Smiley
mitagenije
@ Čet, 05.04.2012. 15:29
mitagenije
Dosta mi je više ko nam priča o moralu, ko nas uči o poštenju, ko hoće da nas vodi narednih godina. Dosta više licemerja i demagogije.
Necu ja nikog da vodim, ponavljam ja nisam kandidat na ovim izborima, ni bivsi ni sadasnji funkcioner. Ovde se radi zapravo o licemerju i demagogiji URS-a, a o moralu istih nisam samo ja skretao paznju. Zasto to tvrdim? U 99% svojih komentara kritikujem URS, Dusana Jovica i Zorana Milera - ovo je njihov odgovor na moje kritike. Pomalo mi imponuje sto je moj privatni zivot postao informacija od javnog znacaja i sto se glavne aktivnosti predizborne kampanje somborskog URS-a svode na rat protiv Dejana Mitica.

Sad i kad sam sam, meni kazu Vi! Smiley

*Bas me zanima na koji nacin sadrzaj obavestenja PU govori o moralu i postenju (mom), dok o vasem govori mnogo.
Mitas Lajavi
@ Čet, 05.04.2012. 16:43
Mitas Lajavi
maliizvidjac:

To je sve toliko proverljivo mito jer se zna za koliko se pozoriste iznajmljuje i kakve su to gluposti da ne moze da ga iznajmi ko hoce svako ko zeli moze da ga iznajmi bez ikakvog problema kao i halu cena varira od 40000RSD do 500000RSD u zavisnosti koji je dan i da li ima predstava ili ne ako ne verujes slobodno ih zovni i pitaj....

e sad ko o čemu kurva o poštenju ali ok ajd da vidimo ko je plaćao termine u pozorištu neka se javi računovodstvo i neka kaže ko nije plaćao iznajmljivanje pozorišta, Koštunica je sto posto platio za promociju knjige G17 PLUS moguće ali ne mora da znači, dok je Đole Balašević platio i za gostovanje unapred.....

drugo što se tiče pozorišta ono je između 45000-50000 RSD u zavisnosti KOJI JE DAN šta tu nije jasno zavisi od toga da li ima predstava planirana za taj dan.Hala je skuplja ali ok to nije ni bitno

Treće samo  nekolicina glumaca je politički aktivna ali nije korektno govoriti ko je gde mada većina Somboraca to zna ......

Ja želim da gledam predstavu i u B.Bregu,Kolutu,Gakovu,Riđici u svim onim prelepim prostorima koje su obnovili vlastodršci pogotovo u domu kulture u Gakovu,hali u Kljajićevu ili domu kulture u Rastini no nije bilo para

Setih se dali su sve pare na renoviranje ISTOČNE TRIBINE na gradskom stadionu ......

Šta reći a ne zaplakati.......

papa strumf
@ Čet, 05.04.2012. 17:07
<<>>
1234
Odgovor na temu Premeštanje teme