Politika > SELO GORI, A JOVIC SE CESLJA – PRICA O NEVIDLJIVIM LJUDIMA

<<>>
1234
sashko:         Bez ikakve namere da polemišem s lajavcima i inima, a zarad gradjana Sombora, samo Vama "dežurnim lajavcima" poručujem:
           Iza Dušana Jovića, ex gradonačelnika (zaista "ex gradonačelnika, a ono tzv. za njega ne stoji, možda bi nekom drugom stajalo, ali sad to nije tema), stoje sledeće činjenice:
    Magistar Dušan Jović (magistrirao 2007. godine u Beogradu), glumio je u nekoliko desetina predstava, režirao 3 predstave za odrasle i nekoliko dečijih, kao Gradonačelnik dostojno predstavljao Grad Sombor, kako to dolikuje dva i po veka dugoj tradiciji Grada Sombora. Isto tako, dostojanstveno i otišao s dužnosti Gradonačelnika...  Za mladog čoveka,  tridesetogodišnjaka, sasvim dosta i sasvim lepo... 
    Ovo su činjenice...  Svi Vi, "mali lajavci",  uporedite Vaše biografije s ovom i biće Vam sve jasno. Čak niste u stanju ni ime da stavite iza vašeg nadimka... 
A mi gradjani Predezurali i Prelajali!  I ja da imam talenat, lako bih upao na glumu, uglavnom se upisuje na akademiju ako imas bas-bas talenta, mada i nije neki glumac, ili ako ti je baba bila glumica...sto znaci preko veze...a iza nic "sashko" stoji ime jasno vidljivo?! pa ne vidim bas, a mi lajavci cccc
Santis
@ Pon, 02.04.2012. 21:46
sashko: Evo, javljaju se anonimusi, samozvani "genijalci", bez imena i prezimena, da donose sud... 
  Jeste, otišao je vrlo dostojanstveno, nije bio spreman na kompromise svakojake vrste... na kakve su današnji "nosioci lokalne političke misli" vrlo, vrlo spremni. 
   Ipak, ne možete mu poreći zavidnu dosadašnju karijeru na svim poljima i perspektivnost... Bilo bi dobro da naš Sombor ima mnogo više ovakvih ljudi spremnih za mnoge izazove, (ma koje političke opcije) ali u isto vreme spremnih da svoju energiju i znanje stave na raspolaganju Somboru.
   Stoga je opljuvavanje raznih anonimusa, koji ovim činom dostižu neke svoje maksimume, utoliko opasno, ali ni njih posebno ne krivim, krivi su  njihovi nalogodavci, ma odakle bili...  
Sashko, očito si rezigniran, ali bez razloga. 
Odgovaram ti jer sam predpostavio da se ono "genijalci" odnosi na moj komentar o "podvijenom repu".

Ovo je ipak forum, takav je kakav je, ko ga je osmislio nije postavio uslove da se mora Ime i prezime i mi to samo koristimo kao mogućnost a i zato što ste Vi stranački obojeni veoma velika zlopamtila, pa oprez nije na odmet. 
Istina nebi trebalo da vređa, neistina već da, ali naše ocene pojedinih političara, ako im se ne dopadaju, pa žalim slučaj !!

Oko "podvijenog repa": Ono što ti smatraš dostojanstvenim, ja mislim da je postupio kukavički i da je nama građanima ostao dužan obrazloženje svega šta se dešavalo oko njegove smene !! 
Mene ne zanima tvoje obrazloženje, kao nije pristao na kompromise ??  
Kakve kompromise, s kim kompromise, oko čega kompromise ???   Bio je dužan da saopšti javno: Narode to i to je razlog, ja ovako i sa ovima ne mogu, itd. 
To je dostojanstveno, a ne da te neko menja na oči svih građana a ti ćutiš !!  I šta mi da mislimo, ko je u pravu ?  
Pa u pravu su oni koji su ga menjali, bar su rekli razlog koji niko nije demantovao. 
mitagenije
@ Pon, 02.04.2012. 22:09
mitagenije
Ajd vec kad me vuces za jezik... Razlog je bio sto: "Gradska uprava nije obro funkcionisala." To je bilo obrazlozenje... Jel posle njegove smene funkcionisala bolje... ? Jel on nacelnik Gradske uprave ikad bio? Pogledajte malo izjave onih koji su ga smenjivali... Eto razloga... i otiso je kako i dolikuje... Samo  da te pitam jesi li  i ti  primetio da je gradska uprava posle njegove smene bolje funkcionisala? 
sashko
@ Pon, 02.04.2012. 22:18
Ako si primetio u mojim komentarima, ja kao građanin nisam tražio da mi ti objašnjavaš razloge Jovićeve smene već sam očekivao i želeo da on to učini sam. 
Tada, u vreme kad je smenjen, imali smo jedino javno saopštene razloge njegove smene od strane onih koji su to izglasali, a da niko, pa ni on sam nije tome parirao ni na koji način, podbio je rep, a nije smeo tako, bar ja tako smatram !

Saopšteno je da gradska uprava nije funkcionisala dobro !?  A ko je u tom momentu, mislim na obične građane koji su zaista doživljavali poniženja od te gradske uprave, mogao da zna da je reč o nečem drugom - unutar partijskom previranju ?

Sada sa ove vremenske distance vidljivo je da se gotovo ništa nije promenilo u smislu poboljšanja, osim što je nekoliko desetina novih radnika našlo zaposlenje . 

Tako poštovani sashko, Jović je bio dužan građanima, a ne odbornicima, da saopšti ono što je znao, da je sabotiran kao gradonačelnik od te iste gradske birokratije kojoj on faktički nikad i nije bio nadređeni. 
Pokušao je da uvede malo reda, ali kasno i nije smeo da ćuti....

poruka menjana pre 7 godina
mitagenije
@ Pon, 02.04.2012. 22:57
mitagenije
@Sasa Bosnjak

Vi ste sad gospodine kao ono pile iz izreke "Upleo se ko pile u kucine", sto se vise trudite da pojasnite stvar sve se vise upetljavate, pazite da vas ne bi opomenuo vas sef izbornog staba.

Dakle, dajete iskrenu i nedvosmislenu podrsku Dusanu Jovicu. Dobro, vama na cast!

Dusan Jovic nije izabran za gradonacelnika na izborima od strane gradjana, nije mi jasno zasto se vi onda hvalite toliko sa njegovom EX funkcijom. Za njegovu zavidnu karijeru moze da zahvali svojim "vezicama", takvima kao sto ste vi, koristite njegov dopadljiv izgled i njegovu naivnost da bi posle mogli da vladate iz senke zajadno sa shefom, ali grdno se varate nisu ljudi slepi. On da nije naivan ovako nesto nikad ne bi ni izjavio, a vasa "pomoc" mu nece dobra doneti.
Smiley
Mitas Lajavi
@ Pon, 02.04.2012. 23:24
Mitas Lajavi
sashko - preskocicu polemiku oko toga kako i kojom brzinom je jovic stekao diplome i magistrature, a isto preporucujem i svim stranackim jastrebovima na ovom forumu, jer svi vi u svojim redovima imate prekonoci diplomirane "strucnjake" na uciteljskom, megatrendu, novom pazaru, singidunumu i sl, a tek sta je novopecenih magistara i doktora, pa ni jovic nije izuzetak. dakle sashko da li svi ti atributi daju za pravo jovicu da vredja gejeve i seljane ili bilo koga? vi sada nevesto skrecete sa teme i pokusavate da zabasurite nesto sto se nemoze popraviti. cak nije ni vazno je l dobio ili izgubio koji glas. vazno je da se pokazao u pravom svetlu. imao je nameru da ocrni ds i ds kadar -direktorku pozorista ali nije imao petlje to otvoreno da kaze (da ne bi ispalo da vodi negativnu kampanju ) pa se upetljao i prozvao pozoriste - firmu u kojoj radi i nepromisljeno zakacio homoseksualce i seosku publiku kao manje vrednu. i jos nesto. ovo je forum gde mozemo da bdemo anonimni (mada se uglavnom zna ko je ko, tu je negde povremeno i sam jovic), ali nosilac liste na izborima je javna licnost koji je drzao konferenciju za stampu koju su preneli mediji. e tamo se ,posebno u kampanji dragi sashko odgovara za izgovorenu rec. vi politicari to jednom morate da naucite, a sada mozeta da sevadite koliko hocette... Smiley
zli
@ Uto, 03.04.2012. 10:38
Foto 6710Neće kampanju u teatru
Glumac Dušan Jović zamera upravi Narodnog pozorišta što je gostovanja organizovala u poslednjoj nedelji predizborne kampanje, jer će predstave biti izvedene u selima u kojima je on na izbornoj listi URS za pokrajinske izbore.
- Somborsko pozorište do sada nikada nije korišćeno u političke svrhe, ali u ovoj predizbornoj kampanji ima sasvim drugačiju ulogu - tvrdi Dušan Jović.
- U poslednjoj nedelji aprila, dakle u poslednjoj nedelji predizborne kampanje predstava „Mračna komedija”, u kojoj igram lik homoseksualca, biće izvedena u selima Bački Monoštor i Bezdan, koja pripadaju izbornoj jedinici u kojoj sam kandidat za poslanika u pokrajinskoj skupštini. Ako prihvatite da se posle 20 ili 30 godina slučajno baš sada Narodno pozorište odlučilo da krene u sela, pitam se šta je sa ostalim mestima i da li će i posle izbora biti gostovanja tamo.
- Prvi sam za to da pozorište redovno gostuje u svim selima na našoj teritoriji, ali se pitam zašto je odabrana baš predstava „Mračna komedija”, a ne neka druga, i to baš tokom predizborne kampanje - kaže Dušan Jović.
On dodaje da nema nikakav problem sa ulogom koju igra i da je i kao gradonačelnik Sombora na sceni Narodnog pozorišta igrao ulogu homoseksualca u „Mračnoj komediji”.
- Ja sam se tada javno šalio da je bolje da je gradonačelnik homoseksualac nego da je lopov. Ova uloga mi je posebno draga zato što je za mene predstavaljala nesvakidašnji izazov. Pretpostavljam da je na ovaj način pokušano da mi se nanese politička šteta, ali sam sada uveren da su potpuno promašili temu - zaključuje Jović.
- Pozorište treba da gostuje i u selima, ali neočekivana gostovanja uoči izbora upućuju na to da je ovo u funkciji kampanje najjače stranke u somborskoj gradskoj vlasti, što smatram nedopustivim - naglašava glumac Srđan Aleksić.
Međutim, upravnica Narodnog pozorišta Biljana Keskenović kaže da gostovanja pozorišta u Bačkom Monoštoru i Bezdanu nemaju političku pozadinu.
- Mi ćemo gostovanja do kraja pozorišne sezone organizovati i u drugim selima, jer sada su u mnogim rekonstruisani domovi kulture i postoje mogućnosti da se igraju, pre svega, predstave s kamerne scene, kakva je i „Mračna komedija” - kaže Keskenovićeva.
Dušan Jović, bivši član DS, bio je gradonačelnik Sombora, ali ga je stranka koja imenovala i smenila sa te funkcije. Osnovao je Udruženje građana „Sombor za sve”, koje na ove izbore izlazi u okviru URS.

Zlata Vasiljević, Blic (utorak, 3. april 2012.)
mifi
@ Uto, 03.04.2012. 10:39
mifi
zli:
jer svi vi u svojim redovima imate prekonoci diplomirane "strucnjake" na uciteljskom, megatrendu, novom pazaru, singidunumu i sl, a tek sta je novopecenih magistara i doktora,

jedna reklama ima sjajan slogan koji bi se mogao ovde uklopiti: "KAD VEĆ KREČITE, ONDA KREČITE"
a to bi bila moja opaska na tvoj komentar u kom nabrajaš i minimiziraš visokoškolske ustanove. 
Ne ulazeći u osnovanost i tvoja saznanja, začudilo me da ne pominješ ( kad već krečiš ) vodeće državne univerzitete koji prema veličini i obimu afera i nameštanju diploma prednjači ispred svih ovih koje si nabrojao, a to je na No1 Kragujevački, za koji imamo i svima poznatu i zataškanu aferu "indeks".

Malo mi je degutantno pominjanje tih privatnih fakulteta a uzdizanje državnih za koje vidimo svaki dan kakve su nam kadrove podarili, iz svih oblasti, tako da je rezultat njihovog rada - Srbija na 100 mestu po svim merilima kvaliteta života i poštovanja ljudskih prava u svetu. 

Malo više opreza, bar je to moje mišljenje, prilikom ovakvih kvalifikacija, ne bi bilo na odmet jer to može nekog da povredi a nekog da lažno uzdigne gde mu nije mesto.
mitagenije
@ Uto, 03.04.2012. 11:10
mitagenije
Jović: - U poslednjoj nedelji aprila, dakle u poslednjoj nedelji predizborne kampanje predstava „Mračna komedija”, u kojoj igram lik homoseksualca, biće izvedena u selima Bački Monoštor i Bezdan, koja pripadaju izbornoj jedinici u kojoj sam kandidat za poslanika u pokrajinskoj skupštini. Ako prihvatite da se posle 20 ili 30 godina slučajno baš sada Narodno pozorište odlučilo da krene u sela, pitam se šta je sa ostalim mestima i da li će i posle izbora biti gostovanja tamo.
Već sam negde spomenuo da se nesećam da je ikad pozorište gostovalo u većini Somborskih sela, možda negde slučajno kad je Tito obilazio ove krajeve, ova ujdurma u predizbornoj kampanji je zaista simptomatična i taj utisak namere se nikako nemože isključiti. 

Sumnjam da je namera direktorice Kaskadović bila briga za selo i poboljšanje kulturnog uzdizanja na selu, već je ovde reč o providnoj zamisli da se nekom oteža kampanja. 
Moje lično mišljenje je da ovim uprava pozorišta zloupotrebljava seoske sredine radi nekakvih svojih planova a ja lično kao čovek sa sela nemam pohvale na ovakav način promovisanja kulture sa ukusom "maline" (politike) 

Potpun kulturni promašaj, i nek direktorica izađe sa spiskom zaposlenih u pozorištu, od kojih znamo da bar 1/2 nemaju blage veze sa kulturom i pozorištem, i neka gledanost povećava ne neki drugi originalniji način !!
mitagenije
@ Uto, 03.04.2012. 11:21
mitagenije
Ko sada ustvari ubacuje Teatar u kampanju? 

Jovic vredja i teatar i ljude sa sela i homoseksualce. Kaze ne smeta mu da glumi, sta je onda problem - Gde glumi? Koga glumi?

Prvo je dao izjavu za lokalnu televiziju, sada i za Blic, a prica o negativnoj kampanji, alo Jovicu jesu li ti sve ovce na broju, koga ti zelis da izmanipulises, pa ti si taj koji vodi negativnu kampanju. Sto je najsmesnije vodis je protiv sebe.

Prvi sam za to da pozorište redovno gostuje u svim selima na našoj teritoriji, ali se pitam zašto je odabrana baš predstava „Mračna komedija”, a ne neka druga, i to baš tokom predizborne kampanje - kaže Dušan Jović.
Mitas Lajavi
@ Uto, 03.04.2012. 11:59
Mitas Lajavi
Puno visprenih komentara, a svi uglavnom deluju po pincipu za i protiv odnosno „naši” „njevi”. Kad god kažete prostoproširenu rečenicu neko Vam nešto može izvaditi iz konteksta. Zato neka dela govore za svakog pa i pomenutog ex...
stanislav
@ Uto, 03.04.2012. 12:19
Mitas Lajavi:

Ko sada ustvari ubacuje Teatar u kampanju? 
Ako bih se ja pitao, mislim da "obe strane" zloupotrebljavaju pozorište u neke svoje (stranačke) planove i strategije. 
Ovde je očigledno da nema ni 1% brige o kulturi i soskim sredinama kao dugi niz godina za nama.

Sve je to tako naivno i providno, čak i sramotno. Mislim na obe strane !!
mitagenije
@ Uto, 03.04.2012. 12:22
mitagenije
Ko o cemu, vojska o skracenju, a k..ve o postenju. Slucajno mi je pred nosom obavestenje iz MZ Backi Monostor, da je podneta krivicna prijava protiv D.M. (1980) zbog postojanja osnovane sumnje da je izvrsio krivicno delo Neovlasceno drzanje opojne droge. E pa Lepi moj D.M. bilo bi postenije da se bavis sobom i svojim problemima, a ne da nama na ovom forumu drzis predavanja o moralu, cestitosti i istrazujes po biografijama ljudi koji se bave necim drugim, u zelji da promene ako nista drugo, a ono sto takvi kao ti radis. Zamena teza je proslost. Sadasnjost je ono ko sta cini, za koga i na koji nacin!
gorstak
@ Uto, 03.04.2012. 13:27
gorstak
gorstak: Ko o cemu, vojska o skracenju, a k..ve o postenju. Slucajno mi je pred nosom obavestenje iz MZ Backi Monostor, da je podneta krivicna prijava protiv D.M. (1980) zbog postojanja osnovane sumnje da je izvrsio krivicno delo Neovlasceno drzanje opojne droge. E pa Lepi moj D.M. bilo bi postenije da se bavis sobom i svojim problemima, a ne da nama na ovom forumu drzis predavanja o moralu, cestitosti i istrazujes po biografijama ljudi koji se bave necim drugim, u zelji da promene ako nista drugo, a ono sto takvi kao ti radis. Zamena teza je proslost. Sadasnjost je ono ko sta cini, za koga i na koji nacin!
Daj budi malo jasniji, da se i na tebe ne bi odnosilo ono o poštenju i skraćenju !!

Kakvo je to saopštenje koje objavljuje naka seoska MZ a tiče se krivične prijave za držanje opojne droge!
Pa valjda je to delokrug i nadležnost rada nekih drugih organa, policije, tužilaštva a ne saveta mz B.Monoštor !?

Ja sam shvatio da je neko iz MZ B-Monoštor došao do te prijave i istu obelodanio, što i nije nikakav greh ako je istina, i daj to obaveštenje okači ovde kao što je to praksa sa dokumentima koji su i do sada ovde postavljani javno i tako bili dostupni svima na uvid. 

mitagenije
@ Uto, 03.04.2012. 13:40
mitagenije
Informacije ovog tipa, u toku predizborne kampanje ne bi izasle u javnost bez odobrenja (i velikog zalaganja) sefa izbornog staba somborskog URS-a - Zorana Milera, pogledavsi dosadasnje izjave u medijima, mozemo zakljuciti da se celokupna kampanja Sombora za sve - URS - I Love Dinkic... svodi u stvari na borbu protiv najljuceg im neprijatelja - Dejana Mitica.

Jovicu, rekao sam ti i ranije da ce ZM da te upropasti, a kako je krenulo...

Isto tako, zelim da vam porucim da pocistite prvo svoje dvoriste!

poruka menjana pre 7 godina
Mitas Lajavi
@ Uto, 03.04.2012. 14:16
Mitas Lajavi
Oho...Ko se igra sa vatrom opeče se :D
dragance80
@ Uto, 03.04.2012. 14:22
dragance80

Ja se izvinjavam što ometam ovo, štagod da je to, samo ne mogu da se suzdržim da vam ne kažem da sam pročitala sve što ste ovde napisali (moj problem, ne vaš, naravno), i samo vam svima želim dati prijateljski savet da sami sebi odredite post od internet konekcije. Lepo je vreme konačno stiglo, prošetajte malo, pa kad prođe neko vreme, vratite i se i pokušajte biti malo manje jezivi 

Smiley

baksuz
@ Uto, 03.04.2012. 14:27
baksuz
da li je DJ "gorstak" ili nije, to zaista ne znam, ali čitajući sve ovo imam utisak da iza pseudonima " Mitas Lajavi" stoji - Drug Crni ili Drug Marko. Ako je moja procena tačna, onda su mi jasni svi njegovi ( često i prostački) komentari. Ne vidim zašto u demokratskoj ( čuj, demokratskoj, a ne socijalističkoj) diskusiji treba koristiti ružne i uvredljive reči? Ako imamo argumente, izložimo ih razložno, bez uvreda. Nije uvreda ako kažem da ću glasati protiv ove bahate vlasti koja trenutno ima problema sa viškom sile i ne znajući kako da opet prevari birače da joj poveruju kako će izgraditi "kule i gradove", sve političke oponente vređa i omalovažava vređajući tako i one od kojih očekuju podršku. Bio sam jedan od 2.000 onih koji su svojevremeno stali uz Jovića kada su ga nekadašnji njegovi saborci bez ijednog argumenta smenjivali i smenili. Znam da je iz čestitte porodice, da su sve što imaju stekli poštenim radom i zato verujem da će na izborima to znati da cene i mnogi sugrađani. Ja mu jedino zameram što je stao uz Dinkića.
d.morphy
@ Uto, 03.04.2012. 16:59
Druze isuvise si dugo na ovome forumu da bi se pravio lud. Znas dobro da iza nick-a Mitas Lajavi stoji Dejan Mitic, a gorstak ti je dobro poznat. Dokaz da to jeste on (D.J.) je to sto je blokirao profil kako ljudi ne bi imali uvid u njegove ranije postove, te uporedili i shvatili da je to on licno.
Mitas Lajavi
@ Uto, 03.04.2012. 17:20
Mitas Lajavi
oho... i dragance je ispuzao posle 4 dana. je l ti to pretis ako vam se neko usprotivi - opecice se, izvucicete nesto iz vasih prljavih, spiclovskih dokumenata,pa cete ucenjivati. da, to bi licilo na vas...
morphy i ja sam bio jedan od 2.000 i cak mu nisam zamerio sto je stao uz urs jer znam da ne moze sam, ali sam verovao da on zaista hoce nesto dobro da uradi za selo. posle ovog ispada da publika na selu nece shvatiti da on igra geja, nego zbog toga nece glasati za njega...za mene se svrastao uz velju, mrkonjica, palmu i slicne (mislim da su i oni nekakvi magistri! ) koje su njegovi (i ds i urs) prozivali zbog prostackog ponasanja i diskriminisanja raznih manjinskih grupa, a kada jovic iz cestite familije to isto uradi onda nikom nista... zavrsio sam na kutjevu,a zavrsavam i ovde
Smiley
zli
@ Uto, 03.04.2012. 17:40
<<>>
1234
Odgovor na temu Premeštanje teme