Kultura > Na Stingovom koncertu

Nepregledna reka ljudi je u ponedeljak veče okupirala Novi Sad, od Izvršnog veća, preko mosta, do vrha Petrovaradinske tvrđave. Gostovao je Sting, jedan od najpoznatijih pop-rokera na svetu, a atmosfera je podsećala na onu julsku, za vreme Exita.

Svega nekoliko metara posle silaska sa mosta bio je početak niza tezgi koje su prodavale vodu, pivo, mekike, karte i sve druge stvari koje su im se činile zanimljive. Masa se polako popela do Exit Main stage-a, gde se koncert održavao. Iako sam bio pomalo tužan što idem sam na koncert, u trenutku dolaska na stage, bio sam srećan što je tako. Trebalo se probiti kroz ogromnu šumu ljudi do prvog reda, a da je neko bio samnom, to bi bilo još teže. Na stranu to što sam se svakih 10 metara grebao za vodu od nekog ko je prošvercovao flašu. Mojih pola litre hladne Minakve bilo je oduzeto, jer su redari valjda mislili da ću u euforiji Stingovih balada njome nekog da izudaram or something... Ali neka, najbitnije je bilo da je pcmaniac-ov Sony aparat ležao sigurno na dnu torbe prekriven raznim majcama i peškirima.

„Fiction Plane”, predgrupa u kojoj svira Stingov sin Džozef, obavila je sjajan posao uveseljavanja raje do početka koncerta, tako da čekanje nije teško palo. Sam koncert je počeo oko 21.45. Nažalost, ni ovaj put nisam prošao bez gdina Marfija i njegovih pravila, jer se ispred mene nasadio klipan od 100 kila, koji je i pored svoje visine i širine našao za shodno da sve vreme koncerta skače i drži ruke podignute. Enivej, zaglušujuća buka iza mene označila je izlazak Stinga na binu. Veliki pevač je koncert počeo jednim od svojih najvećih hitova, „Message in a bottle”. Usledile su ništa manje poznate numere, „Englishman In New York”, „Shape Of My Heart”, „Fields Of Gold”... Sting je izgledao zaista zadovoljan podrškom koju je dobio, jer se u jednom trenutku odmakao od mikrofona i prestao da svira, da bi uživao u horskom pevanju preko 20.000 ljudi koji su ga to veče slušali. Koncert je zatvorila numera „Fragile”, posle koje se Sting toplo zahvalio publici, predstavio članove svoje grupe, zajedno sa njima se poklonio i, uz obećanje da će doći ponovo, napustio binu. Svirao je oko sat vremena i 45 minuta. Kompletan utisak za mene je malo pokvarila činjenica da nije svirana pesma Mad About You, jedna od mojih omiljenih. Ipak, bio sam srećan što sam uopšte prisustvovao takvom spektaklu, pa sam, nakon što sam se dobro napio vode, punog srca i ušiju napustio Tvrđavu.

Kao i uvek, za više slika možete zaviriti u Album. Snimio sam i nešto video materijala (delovi pesama Englishman In New York, Shape Of My Heart i Desert Rose, ukupno 6' 21'', bilo bi i više da su baterije izdržale :( ) pa ako nekome treba, neka mi se obrati preko mail-a (dvnitycker@gmail.com).
Podatke o tome ko je Sting i šta radi sam namerno izostavio, ako neko stvarno ne zna ništa o njemu, neka potraži u Wikipediji.

poruka menjana pre 14 godina
dvnitycker
@ Uto, 20.06.2006. 21:01
dvnitycker
Stingove fotkice
www.radiosombor.co.yu/forum/viewtopic.php?p=3472&highlight=#3472
LeeloMultipass
@ Sub, 24.06.2006. 16:09
LeeloMultipass
Odgovor na temu Premeštanje teme