Politika > SNS & SNS

>>
123
Lokalna lista, SNS...

1.  Dušanka Golubović
  2.  *
  3.  *
4. Zoran Rus

Kako i sam naslov teme sugeriše, dve dijametralno polarizovane strane, na jednoj listi... kome će to doneti dobro i kako će u svemu što sledi proći sam Grad i mi sa njim, možemo samo da predpostavljamo.

Da je kojim slučajem "konsultovano" članstvo, ovako nešto ne bi se desilo ni pod razno. Imamo to što imamo, Dušanka je dobila početnu prednost, realno i zasluženu, dok sa Rusom i nije baš sve jasno, jer po redosledu sa liste, ne sleduje mu ni mesto šefa odborničke grupe... takođe - realno...

Ovog puta, Sombor neće imati predstavnika u Republičkom parlamentu, obzirom da je na to mesto kandidovan Goran Milić... imajući u vidu njegov dosadašnji rad na mestu gradskog većnika, kojeg realno retko da je viđala i sama predsedavajuća GV, da mu je suštinski doprinos ineresima grada ravan NULI, a selima ispod NULE, šta tek da očekujemo od tek svršenog studenta, a predhodno i srednjoškolca, kad mu "BAZA" bude Narodna Skupština u BG...
Realno . ode nama Milić u Diplomatiju, npr. u Švecku !!!

Još samo fali da pogledamo na kom mestu Pokrajinske liste je kontroverzna matičarka stočarskog smera Nada Mandić ( za neupućene, to je aktuelna gospođa poslanik sa onom KRPOM od diplome ) pa da lepo nazdravimo u to ime nekom dobrom "brljom" ...

Nek nam je bog u pomoć Smiley

Kobra
@ Sre, 04.03.2020. 15:24
Ko je između keca i četvorke?
savamajstor
@ Sre, 04.03.2020. 19:29
savamajstor
2. je aktuelni zamenik Antonio, super radan i odgovoran lik, koji bi bio tu čak u da sam ja sastavljao listu...
3. je jedna mlada dama... budući šef odborničke grupe, ili čak predsednik skupštineSmiley

poruka menjana pre 1 mesec
Kobra
@ Sre, 04.03.2020. 20:23
Foto 37451
savamajstor
@ Čet, 05.03.2020. 00:21
savamajstor
Goran Milić, član Gradskog veća za međunarodnu i saradnju sa republičkim i pokrajinskim organima na stalnom radu, biće najbolje rangiran Somborac na listi Srpske napredne stranke, Aleksandar Vučić - za našu decu.

IZNENAĐENJE i NEVERICA verovatno prvi utisak koji je nesumnjivo preovladao u naprednjačkim redovima, i ne samo naprednjačkim... da li smo baš toliko "grešni" i čime smo to "zaslužili" , šta se to događa ???
Šta nas još čeka, kukavce, kad bude objavljena pokrajinska lista, pa i odbornička ?? šta li će tu tek i kakvih "zaslužnih" bisera da se nađe ???

Dakle, čast je biti Narodni Poslanik, a to mesto po nekom pravilu treba i mora da pripadne samo najboljima, i po radu, i moralu, karakteru, ali ništa manje bitno - bar  prosečnoj pameti i obrazovanju...

A šta to imamo u ovom slučaju: pre samo koju godinu, po nekima "najbolji" među nama umalo da izazove međudržavni slandal, neprimerenim ponašanjem i uličarskim gestovima prema Ambasadorki Izraela... sreća naša pa je žena uvidela o čemu i o kakvim likovima se radi, dobro smo prošli..
Sećamo se neviđenih bahaćenja po gradskim kafanama, lumperajki do zore, putovanja službenim Dasterima na more...
Sa sindikalne klupe u Trepči, bez srednje škole, "genije" je dogurao i počastio nas još jednom "eminentnom" diplomom u vitrinama SNS, i sve to uz odgovoran posao gradskog većnika na stalnom radu... jedino redovno i ažurno u njegovom slučaju bila je samo zarada, ubedljivo na 1. mestu po broju izostanaka, što sa radnog mesta što sa sednica veća...

Tek 121. mesto za predstavnika Sombora, dodatno je poniženje za sve nas, pa je možda i dobro što je to mesto pripalo - dodeljeno Miliću, a ne nekom od ugleda i integriteta. Jer stvarno, jedan grad sa tolikom istorijom i tradicijom, da bude predstavljen iza jednog Marijana Rističevića za kojeg još nismo čuli da je vratio dug robnim rezervama, može da se smatra samo kao ponižavanje... Ili je to trenutno realna slika stanja u kom se naš grad nalazi, za to mesto su se naši predstavnici izborili, tako su nas Srbiji preporučili.

PS: ništa lično Miliču, pred tobom će sutra mirno da stoje naša deca, časna i počasna garda, crven tepih, a ti to svojim dosadašnjim radom i delima ne zaslužuješ, ni pod razno !!!

Kobra
@ Pet, 06.03.2020. 21:39

Nakon interesantnih navoda koje smo imali prilike da pročitamo, proverimo, pa na kraju i da odgovorimo na njih, nije mi bilo teško da napravim profil i napišem par reči u vezi vašeg komentara.

Samo par minuta je bilo potrebno da se provere sve informacije koje ste naveli u Vašem komentaru, jer svako ko barem malo poznaje rad Gorana Milića će uvideti nelogičnosti u izjavi. Naravno, informacije su se ispostavile kao neistinite.

Dok je Goran Milić bio šef kabineta gradonačelnika u poseti je bio zamenik ambasadora Izraela (Itay Milner).

U toku posete ambasadorke Izraela (Alona Fisher Kamm), Goran nije bio na poziciji šefa kabineta gradonačelnika.

Da je došlo do bilo kakvog skandala sa ambasadorom bilo koje zemlje, predsednik bi bio obavešten istog momenta i nota bi bila upućena predsedniku. Politička karijera izazivača skandala bi bila završena.

Kao i ja, Vi ste mogli da potrošite par minuta slobodnog vremena na proveravanje informacija. Da li uopšte vredi komentarisati ostatak podataka, kada ste već na početku izneli laži? 

Marko_M
@ Pet, 06.03.2020. 23:40
Marko koga ti ubeđuješ? Znam da si fan njegov a dobio si i zadatak da budeš njegov "zaštitni mentor". Šta ćeš ti sad "zaraditi" što komentarišeš i štitiš (ne)dela? Smatraš da  građani baš ništa ne znaju?
eči
@ Sub, 07.03.2020. 08:39
budi bez bruge Marko, ili ko već jesi, istina je samo jedna, a detalji su samo pokazatelj da na određene skandale očito ne gledamo istim aršinima, kao i to da je od javnosti mnogo toga sakriveno/prikriveno, te iz tog razloga ne treba da čudi što ta ista javnost dolazi do informacija kako zna i ume... svako onaj ko želi da se bavi javnim poslovima, a biti Narodni Poslanik svakako to jeste, neka bude spreman, bez i najmanje ljutnje, da o sebi i svom radu, javnosti ponudi i pojasni SVE, pa i šta jede, bukvalno...
Kad to shvatiš, i prihvatiš da je to njegova OBAVEZA, onda možemomo početi razuman dijalog...

U konkretnom slučaju, to što on tog trenutka nije bio šef kabineta, već ga znamo i kao VOLONTERA ne menja suštinu.
Dakle, nema govora o lažnim informacijama, a te sitnice ostavljam vama koji pratite njegov razvojni put da precizirate sve i o svemu nas lepo informišete.

U toku posete ambasadorke Izraela (Alona Fisher Kamm), Goran nije bio na poziciji šefa kabineta gradonačelnika.
možda nije bio zvanično na poziciji šefa kabineta, već kao VOLONTER, jer je istovremeno "varao" državu, a sad bi će da bude Poslanik... jer primati naknadu od NSZZ, a raditi istovremeno i primati navčanu naknadu, šta je drugo do prevara...

Kao i ja, Vi ste mogli da potrošite par minuta slobodnog vremena na proveravanje informacija. Da li uopšte vredi komentarisati ostatak podataka, kada ste već na početku izneli laži?

Pa, iskreno, niko od tebe nepoznatog i ne traži da komentarišeš ostale navode, jer ti i jesi ovde da pišeš šta ti se kaže... jer, šta ti znaš o njegovoj školi i gde i kada završio bar srednju, dal kao već šef kabineta ili još dok je nosio "kragnu"...
Ja i dalje mislim da je elementarno da se budući poslanik predstavi punom radnom i obrazovnom biografijom...

poruka menjana pre 4 nedelje
Kobra
@ Sub, 07.03.2020. 12:04

Zašto ste izmenili poruku? Čini mi se da niste dovoljno foukusirani na ovu konverzaciju, jer ste ponovo pogrešili u vezi ambasadora tj. ambasadorke. Naravno, pre promene poruke. 

Na društvenim mrežama morate biti pažljivi i usmereni na to što radite, jer se sve vidi i sve ostaje na internetu.

Nema poente da spominjete nečije zdravstveno stanje dok Vi primate invalidsku penziju. Čitajući komentare o Vama, možemo da dođemo do zaključka da je Vaša invalidska penzija veoma upitna.

Veoma je lepo voditi razgovor sa nekim ko obraća pažnju na gramatiku i stil pisanja, a pošto Vi imate dovoljno slobodnog vremena, možete da se pozabavite poboljšanjem Vaše gramatike.

Marko_M
@ Sub, 07.03.2020. 15:39
Markić, nisam ja budući poslanik već bivši plaćeni VOLONTER, tako da, pozabavimo se njm...

Fokusiram se koliko je potrebno, jer ako hoćeš baš iskreno, da nije u pitanju još jedna uvreda za celokupan intelekt, njegovo nasilno guranje na tako važnu i časnu poziciju Narodnog Poslanika, ne bih njemu posvetio ni redak, ni minut...
Ja pripadam onima koji imaju potrebu da jasno kažu sa čim se ne slažu, da javno kažem da sam povređen i ponižen, i time sebi obezbeđujem miran i zdrav san...
A kako je tebi, to samo ti znaš i sa tim se nosi...

i da znaš, sviđa mi se onaj deo, kad sveštenik pri činu venčanja poziva sve da kažu šta imaju protiv, ili nek ćute večno... ja sam za ovo prvo,

Nema poente da spominjete nečije zdravstveno stanje dok Vi primate invalidsku penziju. Čitajući komentare o Vama, možemo da dođemo do zaključka da je Vaša invalidska penzija veoma upitna.

Čitaš komentare takvih kao što si i sam, ... I šta je tu protivzakonito primati invalidsku penziju ?? uostalom, 4 vanredne revizije, kako se koja vlast promeni, valjda dovoljno govore pametnom, budali nije dosta ni 44...

možete mi svi zajedno poljubiti invalidsko d*pe...

Kobra
@ Sub, 07.03.2020. 16:38
da se vratimo za trenutak n alokalnu listu...

Ima i dobrih rešenja, na listi za odbornike "otpali" kandidati koje je pokušala da progura prevarant i kontroverzna matičarka stočarskog smera, a njeni aduti su bili slični njoj, iz njenog neposrednog okruženja, valjda sa željom da se nastavi kontinuitet.
Dakle, kao najradosnija vest za Kljajićevo, otpao je dosadašnji odbornik, Nikola Ž. poznat široj javnosti po krađi struje i naplaćivanju javne rasvete od građana...njegov doprinos kriminalnim odlukama u sadejstvu sa matičarkom stočarskog smera, bila je i odluka da se prevremeno izvrši povraćaj 6 ha zemljišta, bez ikakve naknade, uprkos uloženim bespovratnim sredstvima AP Vojvodine od 4 miliona dinara. Ima toga još, al nije sad tema o proneverama, o tome će se pozabaviti tim SNS za borbu protiv korupcije ( ako ikad proradi, malo je zaribao )

Da zakljućimo, Kljajićevo će po svemu sudeći, imati daleko moralniju i časniju osobu na mestu odbornika, i to je dobra vest...

Kobra
@ Sub, 07.03.2020. 18:11

Uvek počnite prvo od sebe i svojih dela. Nije bez razloga spomenuta Vaša invalidska penzija. Mislim da onima koji budu radili i petu reviziju Vaše penzije, ova slika neće promaći.

A i kako je moguće da neko ko prima invalidsku penziju, u isto vreme može da ima novčana primanja od nekog javnog preduzeća na određenom ugovoru?

Sve ovo može da se istraži, sazna i pročita na ovom portalu, jer ima pregršt komentara vezanih za Vas u negativnom kontekstu.

Marko_M
@ Sub, 07.03.2020. 19:13
Ko o čemu kurva o poštenju. Kad je reč o Kobri tj Branku Žiži sve je jasno. Čovek trči po gradu svaki dan a prima invalidsku penziju!? Ko je ovde lud ja nisam 100%.
JVC
@ Sub, 07.03.2020. 19:23
Ne znam dokle ćete se baviti ljudima i pre nego što počnu da rade? Pa nije li ovim gradom od devedesete pa do 2012. prodefiliralo sijaset republičkih poslanika prvo socijalista a potom onih iz "demokratske renesanse" ovog grada,i nijedan,ama baš nijedan nije uradio ništa za sredinu u kojoj živi. Za sebe su učinili mnogo,a ne sećam se  da je makar jedan razapinjan na krst unapred. Nije,jer tad je bila "demokratija" u kojoj se nije smelo zucnuti s sad je čuveni "demokratski mrak" u kome možeš unapred nekoga diskvalifikovati. Sve mi liči na onu "Trla baba lan da joj prođe dan" ili ti "mlaćenje prazne slame"
Crnka
@ Sub, 07.03.2020. 19:48
Kobra
"Dakle, čast je biti Narodni Poslanik, a to mesto po nekom pravilu treba i mora da pripadne samo najboljima, i po radu, i moralu, karakteru, ali ništa manje bitno - bar  prosečnoj pameti i obrazovanju"...

Bas si dobro opisao Gorana. Najbolji i po radu i moralu a vala i karakteru. U stranku je usao davno i za nju vredno i marljivo radio. A ti sto ne mozes da skapiras da jos postoje ljudi koji vole to sto rade a u prvom planu im nije licni interes, to je vec tvoj problem. 
I da se ne odviknes, popi tabletice. 

Mali Musa
@ Sub, 07.03.2020. 21:28
Ne znam dokle ćete se baviti ljudima i pre nego što počnu da rade?
on nije novo lice, on navodno radi već poprilično dugo i na bitnom mestu za ovaj grad, a rezultati su mu NULA...jedino gradska blagajna nije na nuli, neko je izračunao da je grad na njegovo angažovanje utrošio blizu 50.000 evra...
A šta smo dobii, šta to njega kvalifikuje na mesto koje po nekom rezonu treba da bude reprezent našeg grada, po svim merilima i osnovama...
Da je bilo mogućnosti da se o predlogu izjašnjava članstvo, a to bi po našem STATUTU trebalo da bude praksa, nikad, ali ni pod razno, Goran Milić ne bi, ne samo bo predlog za poslanika, već ne bi bio ni većnik...

Šta da se radi, a kad se stranka jednom odluči da poštuje i primenjuje sopstveni "ustav" sigurno se ovakve vratolomije i kombinatorike bez ikakvog smisla i aršina neće događati...

Kobra
@ Sub, 07.03.2020. 21:32
Kobra nije dobio glasove od svoje rodbine i to svi znamo. O njemu dosta!
JVC
@ Sub, 07.03.2020. 21:33
@Kobra

Dobro si rekao 
Dakle, čast je biti Narodni Poslanik, a to mesto po nekom pravilu treba i mora da pripadne samo najboljima, i po radu, i moralu, karakteru. 

Bas si lepo opisao Gorana. Sve to gore navedeno je on. A pritom treba dodati da je stari clan Sns-a. I da je bio od samog starta tu. I ako je neko zasluzio to je onda on.
Ali razumem ja to da tvoj mozak ne moze da skapira da neko uspe. A pritom da razmislja svojom glavom. 
Mali Musa
@ Sub, 07.03.2020. 21:41

jedno mi nije jasno :

Zašto je vama botovima lakše baljezgati, kad ima i bolji i pravilniji način da se prikaže nečiji rad, pogotovo nekog ko je "najbolji" među nama sviama...

Krenite da navodite sve što je do sada uradio sa mesta na kom je bio angažovan... predstavite ga, kad već on to ne ume sam, onakvog kakav jeste, pokažite čime to zaslužuje, šta to Sombor pa i Srbija može da očekuje od njega, itd...

Ovako kao što radite, kakve ima veze slika kombajna sa kandidaturom Gorana Milića... ili hoćete reći da ima neko i gori od njega, ili šta...

Da li vi shvatate da je put do poslanika pomalo i trnovit, da traži proveru kompletne ličnosti, čistu i časnu biografiju, bez mrlje...
Kobra
@ Sub, 07.03.2020. 21:49
Ima slika kobajna veze. Pa kombajn je zbog toga da se vidis u radnom odelu, jer invalid rada ne sme da radi sem ukoliko nije invalid rada u psihickom smislu da ne kazem u glavu!!
Mali Musa
@ Sub, 07.03.2020. 22:37
>>
123
Odgovor na temu Premeštanje teme