Biznis > Blic: 5G mreža i agrobiznis centar

>>
12
Sombor će uskoro biti jedan od prvih gradova sa 5G mrežom, kaže gradonačelnica ovog grada Dušanka Golubović. - Pored radova na uvođenju 5G mreže, u toku je rekonstrukcija puta Sombor-Baja, počinju radovi na izgradnji novog puta Stapar-Sivac. Istovremeno očekujemo obnovu puta Sombor-Vrbas, kao i početne radove na izgradnji brze saobraćajnice od Vrbasa do graničnog prelaza u Bačkom Bregu. Osim toga, da bi se uredilo zaštićeno jezgro našeg grada, započeti su radovi na rekonstrukciji objekata javne namene: Grašalković palati, Galeriji Milan Konjović, zgradi Županije... - kaže gradonačelnica Golubović.
Više na sajtu Blica
savamajstor
@ Uto, 24.09.2019. 04:47
savamajstor
Što se tiče puta, mislim da nismo ni svesni koliko će to da pogura našu regiju napred, a to je i za grad i sela koja prava stvar... ovo je za sve nas izlaz u svet, bukvalno... a i svet da lakše navrati do nas...

A što se tiče 5G mreže, sigurno da je to iskorak za neke, ali sve dok imamo lokalnu administraciju na nivou 19. veka, skupštinu sklepanu od klimoglavaca i preletača, slabo će nam pomoći i 5G ili neka buduća 6G... Smiley
Kobra
@ Uto, 24.09.2019. 08:28
a po onom što se može pročitati, i šta o 5G mreži kažu stručnjaci, ne piše nam se dobro, baš kao ni PČELAMA...
Dok Švajcarci štrajkuju protiv 5G mreže, Sombor će da bude među prvima koji će da zakorače u budućnost...

Ko ovde greši, stručnjaci, Švajcarci koji izlaze na referendum, ili mi koje niko nije ni pomislio da priupita

Lučić je nedavno izjavio da 5G mreža ubija ptice i pčele i da će ubijati i ljude.

"To su mi rekli koji se razumeju u to, a ne smeju da govore, jer se ljudi boje. To je neverovatno da se naučnici boje da javno kažu... Biće prvo pobijene pčele, a ako njih nema, nema ni oplodnje cveta, nema kupina, jabuka...", objasnio je Lučić.

https://www.b92.net/tehnopolis/internet.php?yyyy=2019&mm=09&nav_id=1595075

Kobra
@ Uto, 24.09.2019. 17:33
Kako to naprednjački zvuči citirati jednog Dejana Lučića...
Rade Z
@ Sre, 02.10.2019. 19:09
za sve postoje razlozi Rade, samo što ti iz te tvoje ljušture imaš skučen pogled i pogrešan rezon. a to nije ničija krivica već samo tvoja...

a ti, kad, i ako ikad budeš imao neku svoju temu ovde na Soinfu ili bilo gde ( javi ) ili bilo šta što liči na nešto "svoje", eto obećajem, citiraču čak i TEBE, ako u tome pronađem bilo šta interesantno i što bi moglo da povuče diskusiju, interesovanje...

Ovako, ostaješ samo prosečan "pljuckaroš" bez nekog svog stava, bezidejan i nezanimljiv, tra lala...

poruka menjana pre 3 nedelje
Kobra
@ Sre, 02.10.2019. 23:25
Neka samo tebi dolaze ideje od Dejana Lučića, preuzvišenog preCednika.... Ionako biste trebali da delite istu terapiju. LEČITE SE , čoveče!
Rade Z
@ Čet, 03.10.2019. 15:52
LEČITE SE , čoveče!
eto tvoje pameti... i dalje nas uveravaš da si običan, pa čak ni prosečan "pljuckaroš"...

smisli brate nešto da skreneš pažnju na sebe, nešto originlno, smisleno... naravno, kad bi ti to umeo !!Smiley

Kobra
@ Čet, 03.10.2019. 19:30
Šta ćeš, ne može svako da bude "originalan i smislen" pa da laprda o belosvetskim zaverama, Trileterali, Titu kao vanbračnom sinu Habzburga, reptiloidima na vlasti, Zemlji kao ravnoj ploči, letećim kineskim automobilima, pogibiji jednog američkog perača prozora na svakih deset sekundi, srpskom zlatnom dobu...
Rade Z
@ Pet, 04.10.2019. 09:54
biće kanda Rade da ti tog Lucica pratiš poprilično i revnosnije od bilo koga ovde, kad tako dobro znaš i nabrajaš iz glave sve njegove "bisere"... meni bi trebalo vremena da sve to i pronađem, a ti onako ko iz rukava...
Ajde brate prestani sa foliranjem i prihvati da postoje i neki drugi ljudi, pojedinci koji imaju drugačiji stav i pogled od tebe uopšte, baš kao što i ja prihvatam tebe kao suštu suprotnost i nisam na nikog zbog toga ni ljut nit koga mrzim...
Doći će valjda i tvoje vreme, nekad...a možda i nikad, jbg, tako stoje stvari...

Kobra
@ Pet, 04.10.2019. 11:05
Prihvatam tvoj i preCednikov stav da ćemo proizvoditi leteće automobile, čipove za Mubadalu, da živimo u zlatnom dobu, da svako deset sekundi pogine perač prozora u SAD, da je SNS perjanica demokratije a Srbija ekonomski tigar Evrope...Samo nemojte i terapiju da zaboravite.
Rade Z
@ Pet, 04.10.2019. 14:24

Rade, sad se već ozbiljno gubiš, pokušaj se vratiti u normalu ..

da živimo u zlatnom dobu,
jasno da ne živimo u zlatnom dobu, to niko i ne tvrdi osim tebe i tebi sličnih, znači ne karikiraj... a da su neke stvari stabilne, jesu, da smo iznad vode jesmo, da ima jasnih pokazatelja, ima, kao što je devizni kurs, javni dug koji se smanjuje, putevi se garde...
E sad, da i dalje ima javašluka i bahaćenja, i to je tačno, pogotovo na lokalu, a to je opet više na nama da na tome poradimo, da malo "utegnemo" naše bećare što se preigraše, i moglo bi i Somboru malo više da pođe po dobru...

I sad kad smo, nadam se istrošili ovu vrstu komunikacije, ajde da pokušamo naći nove tačke oko kojih ćemo se sporiti i dokazivati... ako se slažež

Kobra
@ Sub, 05.10.2019. 18:21
Za to zlatno doba obrati se preCedniku, a ne meni...
baš kao i za leteće kineske automobile, "Mercedes" autobuse u Ikarbusu, čipove Mubadale, više autoputeva nego NJemačka i ostala "nikad-u-istoriji-ostvarenja".

Rade Z
@ Pon, 07.10.2019. 09:24
Da budem jasan do kraja, ja se tebi ni ne obraćam niti imam nameru tavim kreaturama da polažem bilo kakve račune...
Te tvoje metafore zadrži za sebe i živi sa tim, baš kao i bukvalisanje... jer, bar hiljadu puta je ponovljeno, od strane tog istog Vučića, da Srbija nije Švajcarska ni Skandinavija, da  su plate i dalje niske, ali da je to ono što je Srbija trenutno u stawu da omogući...
Sto puta je ponovljeno i rečeno, da je lokalna politika i nekvalitetan kadar na lokalu jedan od uzroka što imamo i u ovakvoj Srbiji razlike u razvoju pojedinih gradova i regiona, odnosno, da ponešto zavisi i od nas ovde i od toga koga ćemo birati da predstavlja i nas i naš grad, selo, okrug...

Dakle Rade, samo ti raspali sa tim isečcima i "probranim" naslovima, to je tvoj svet i tvoja zabava, pa uživaj do mile volje...
Kobra
@ Pon, 07.10.2019. 10:03
"...lokalna politika i nekvalitetan kadar na lokalu ..."
Sva sreća pa je "u vrhu" sve ok!
Siniša "samo 40 posto prepisanog doktorata bugarskog rentijera" Mali
Aleksandar " tetka mi kanadska milionerka" Vulin
Nebojša " savocentraški diplomac" Stefanović
Ivica "koferče" Dačić
Zlatibor " surčinski pajdaš" Lončar
Maja " samo u DS nisam bila" Gojković
Aleksandar "polit-magarac su sedam plata" Martinović
Marjan "marjan rističević" Rističević
....
i naravno na vrhu te piramide Sveti Aleksandar "nikad neću biti predsednik" Vučić.

Lepo reče pametni i odmereni vladika Grigorije : "Glupost je gora od zla, jer zlo dođe i prođe a glupost je večna, menja svoje oblike, prodire u sve pore života...". A ima nešto i u redovnoj terapiji. LEČITE SE!
Rade Z
@ Uto, 08.10.2019. 09:13
Lepo reče pametni i odmereni vladika Grigorije : "Glupost je gora od zla, jer zlo dođe i prođe a glupost je večna, menja svoje oblike, prodire u sve pore života...". A ima nešto i u redovnoj terapiji. LEČITE SE!
Vladika je u pravu, samo je tvoj problem što ti u tome, umesto sebe prepoznaješ nekog drugog, a za to stanje ni lek ne pomaže... teško tebi, jarane...

A pored Vladike, čuli smo šta je poručio i Srpski Patrijarh... osim ako je tebi možda i Patrijarh neko ko ne zna šta priča, ili možda i on po tebi treba da se leči...

Патријарх Иринеј је истакао да му је част да председнику у име цркве додели највеће црквено одликовање, што, како је рекао, црква чини са пуно разлога и оправдања.
„Да не помињемо све што неуморно чини и ради. Он је учинио велика дела, не само за наше време и прилике, већ за читаву Србију и њену будућност“, рекао је патријарх Иринеј, пренео је Танјуг.

poruka menjana pre 2 nedelje
Kobra
@ Uto, 08.10.2019. 21:59
Kobra je opet u elementu.Objasni nam zašto je vecina vladika bojkotovala da se "nagrada" dodeli baš tim osobama.

eči
@ Sre, 09.10.2019. 08:33
Eustahije brziću, pa nemoj stati na toj pohvali...Pohvalio ga je u julu prošle godine i vladika Atanasije.

"...Sve njegove samohvale o „porastu standarda“ i „smanjenju duga“, „povećanju BDP-a“, „plata i penzija“, itd. (kao da smo Cincari koje inte­resuju samo pare) – takođe su u stvarnosti ruganje Srpskom narodu, što nam može posvedočiti svaki srpski seljak, ne samo zapostavljen, nego upropašćen njegovom „ekonomskom politikom“, Maks-Veberov­skim protestantskim psevdo-socijalizmom, njegovim prosjačkim „investicijama“ i Poperovskom teorijom „Otvorenog društva“. Govori nam svemoćni diktator, kakvog nije bilo u Srbiji..."

Pre tri godine isti orden Svetog Save prvog reda dobi i julovska perjanica Aleksandar Vulin, zahvali se patrijarh, koji ćuti na Vučićeve difamacije stradalnog vladike Teodosija da "prima šiptarske pare" i na mala vrata u crkveni život vraća, zbog nepočinstava penzionisanog Filareta i Kačavendu.... , nagradi gramatom "za dobrodelatni rad" i ono što se odaziva na ime Dragan J Vučićević iz štampanog smeća zvanog "Informer", osvešta crkve sirotom Tomi "undertaker"-u Nikoliću i Gašiću,
Sve sam svetosavac!!  E, o tome je pričao Grigorije!
Rade Z
@ Sre, 09.10.2019. 09:07
eči: Kobra je opet u elementu.Objasni nam zašto je vecina vladika bojkotovala da se "nagrada" dodeli baš tim osobama.

ja da ti objasnim stavove pojedinih sveštenih velikodostojnika Smiley

Pre svega, nit znam, a i ko sam ja, pa i ti, da objašnjavam šta su i kakvu odluku doneli Arhijereji, Vladike i na posletku, sam Patrijarh !!!
SPC ima svoj Ustav, sveti Sinod biraju Vladike, pa ako svi oni zajedno sa Patrijarhom nisu za tebe dovoljno kompetentni da odlučuju u ime SPC, onda si ti stvarno u debeloj krizi...

Znači, mani me se takvih pitanja, ko smo nas dvojica da sudimo na tu temu... možeš eventualno imati svoj stav, baš kao i ja, i to je sve...

Nego eči, evo tebi Radeta Z pa pokušaj njega za te stvari priupitati, on je brate expert, a i vidim da se lepo slažete, slične su vam glave...

Kobra
@ Sre, 09.10.2019. 17:13
"...ko smo nas dvojica da sudimo na tu temu... "
Ne bih da ti kvarim veselje, jasno mi je da ste vi naprednjaci, poput Vođe, odnedavno zaraženi veberovskim protestantizmom, ali i oni (tj protestanti) i pravoslavni su se, pored mnogo drugih, daleko kanonski važnijih pitanja, sa rimskom hrišćanskom crkvom razišli zbog neprihvatanja stava o nepogrešivosti arhipastira, bio on rimski biskup tj. papa ili vaseljenski i pomesni patrijarsi, tako da...

"...kakvu odluku doneli Arhijereji, Vladike i na posletku, sam Patrijarh !!!...."
Eustahije brziću, između perioda kada ste svi bili sinovci ili nećaci Jovanke Budisavljević Broz i ovog novootkrivenog evropejskog optimizma izgleda da ste suviše ste kratko bili unuci đedova ličkih četnika-špiljara i turbo-pravoslavci, pa da se ne brukaš dalje...
SVAKI vladika i patrijarh je po definiciji ARHIJEREJ. Dakle, arhijerej je čin u pravoslavnoj monaškoj jerarhiji koji po STEPENU može biti episkopski ( iliti vladičanski), mitropolski i patrijarhijski. Jasno? Ako nije, pročitaj još jednom ali probaj ovaj put sa razumevanjem.
A sad se vrati izučavanju Vebera, čujem biće propitivanje kad vas sledeći put u belim jaknama bude postrojavalo za snimanje dronom sa sve crveno-plavo-belim kartonima iznad glave...
Rade Z
@ Čet, 10.10.2019. 15:32
SVAKI vladika i patrijarh je po definiciji ARHIJEREJ. Dakle, arhijerej je čin u pravoslavnoj monaškoj jerarhiji koji po STEPENU može biti episkopski ( iliti vladičanski), mitropolski i patrijarhijski. Jasno? Ako nije, pročitaj još jednom ali probaj ovaj put sa razumevanjem.
ne pravi se pametan kad si miljama daleko od toga... šta sad to treba da znači i kakav je to "greh" biti neupućen u sve te činove i crkvena zvanja   pa da me zanima, a ne zanima me, već bih našao načina da se "prosvetlim" ...

Dakle, svako ko želi mogao je da razume, da je moj stav, ne komentarisati crkvena pitanja, a dodela oredena je isključivo stvar crkve, i neka to oni među sobom raspravljaju...ili nek se, po tebi, razilaze kao nekad pre 800g.

A ti bi trebao da se bar malo kultivišeš, ako je to uopšte moguće, i da konačno kreneš sa nećim svojim na ovom forumu...

Kobra
@ Čet, 10.10.2019. 17:15
>>
12
Odgovor na temu Premeštanje teme