Politika > Sombor dočekao TRI PREDSEDNIKA !!!

<<
12
Kad sam mislio na bolest mislio sam na "bolesne" ambicije

kad se nešto "misli", pa se nekom želi tako i preneti, onda se tako i napiše, a posebno kad su u pitanju tako teške i olako izrečene kvalifikacije... znači, piši da te razumemo, ili budi samo još jedan u nizu koji ni sam ne razume šta piše, ali dobro "zna" o kome piše...

Dalje, tebi su botovi kanda svi koji nisu u skladu sa tvojim "mislima" i "vizijama", mada ste za nijansu izbalansiraniji jer, za razliku od drugih vi primećujete dve vrste botova... hm, novina u svakom slučaju...

Vama nije dovoljno što smo se u nečem eto i složili, pa sam i dalje za vas neka "niža" rasa sa kojom čak ne vredi polemisati, i ja sad valjda treba da se još zahvalim što sam imao čast da mi se, doduše na kratko, obrati i jedna veličina ... e pa malo si se z.... !!!

Kad se uljudiš, pa malo više argumenata naspram izlizanih fraza, možda i bude mesta za dalju raspravu...
U svakom slučaju, i Vama svako dobro ...

Kobra
@ Uto, 02.07.2019. 15:52
Bolest je patološko laganje što srpskim radikalima nije strano, a pogotvo bivšem genseku aci srbinu. Zlatno doba za Vas napredne radikale, a ostalima pečabla.
lepi džoni
@ Uto, 02.07.2019. 22:48
JEdini patološki lažov ovde si ti Proksiiiiii
JVC
@ Uto, 02.07.2019. 23:13
Docek predsedniku je bio dobar a najvise zahvaljujuci Koracu i stoletu.Pitanje da li su i kolko ostali zadovoljili i opravdali predsednikovo poverenje i poverenje ljudi koje predvode u gradu i po mesnim odborima.
Osnivaci
@ Sre, 03.07.2019. 13:39
Osnivači koju potrebu imate za stalnim miniranjem? Miting bio savršen, svi su dobro odradili svoj posao, jer da nisu ne bi bilo onako dobro. 
JVC
@ Pet, 05.07.2019. 09:12
Kako nezvanično saznajemo Srpska Napredna Stranka podnela zahtev za promenu imena,od sada će se zvati Srpska Nostrifikaciona Stranka.Hvala na razumevanju.
wtf
@ Sre, 10.07.2019. 09:25
Kobra:
"...Priča o prisilnim "turama" nemaju osnova..."
'Si ozbiljan? Mogu da razumem da ste ti i još nekoliko (neka je i nekoliko stotina....) Vučićevih idolopoklonika svojevoljno hodočastili saterivanju u obor, ali tvrditi da ljudi iz javnih preduzeća i ustanova, gradske i opštinskih uprava nisu bili prisiljeni, pod pretnjama otkaza i/ili zagorčavanja života, da glume stado ovaca oduševljenih pojavom i besmislenom retorikom A.Vučića, ozbiljan je bezobrazluk.
Da se razumemo, u slučaju SNS se ne radi ni o kakvoj unutrašnje demokratskoj političkoj partiji, pa sledstveno tome ni vlast koju je ona prigrabila uz prinudu, pretnje, korupciju i batinjanja političkih protivnika nema veze sa demokratijom, mirom i slobodom.
Ako to ne vidite, pomoći vam nema i nema tog racionalnog argumenta koji bi vama išta značio, ali da probam...Dakle, Vučić, baš kao pre njega Milošević, Koštunica, Đinđić ili Tadić i njihovi seizi NISU država i Srbija NIJE, NE MOŽE I NE SME da bude njihova privatna prćija!  
Rade Z
@ Sre, 10.07.2019. 19:54
možda nećeš verovati Rade Z , ali ja tebe potpuno razumem, sav tvoj bes i svu tvoju zlobu koja naprosto izvire iz tvog pisanja, samo ti nećeš time i na taj način postići ništa, ama baš ništa, osim što će ta tvoja zloba nauditi samo tebi samom...

Da se razumemo, u slučaju SNS se ne radi ni o kakvoj unutrašnje demokratskoj političkoj partiji, pa sledstveno tome ni vlast koju je ona prigrabila uz prinudu, pretnje, korupciju i batinjanja političkih protivnika nema veze sa demokratijom, mirom i slobodom.
vrata SNS su otvorena svima ( možda i previše otvorena )  a to, koliko je SNS demokratski ustrojena i koliko je moguće menjati i uticati na određene odluke, pogotovo kad se radi o lokalnim pitanjima, to zavisi upravo od ljudi koji su prihvatili da budu aktivniji i angažovaniji...
Da li mi koji smo, eto odlučili da budemo aktivniji, radimo dobro ili manje dobro, vidljivo je i dokazivo... meni lično je žao što još veći broj građana ne želi da se aktivira, već samo čeka da mu neko drugi rešava probleme...

Ako to ne vidite, pomoći vam nema i nema tog racionalnog argumenta koji bi vama išta značio, ali da probam...Dakle, Vučić, baš kao pre njega Milošević, Koštunica, Đinđić ili Tadić i njihovi seizi NISU država i Srbija NIJE, NE MOŽE I NE SME da bude njihova privatna prćija! 

Rade Z, i dalje mi nisi jasan, šta bih ja to trebao da vidim, a po tebi kao, ne vidim ...
moguće da vi sa klupe mislite da bi nešto bilo i moglo bolje, a to još uvek ne znači da si u pravu, a još manje da to što sada smatraš lošim bi i sam menjao da kojim slučajem budeš u prilici da menjaš...

bilo kako bilo, ali nepodeljen stav bar nas koji smo održali SNS, a ovde nikako ne ubrajam novopridošle iz interesa od kojih imamo samo štetu i opravdan gnev jednog dela građana, podrška Vučiću je prevashodno za politiku koju vodi prema svetu i kosovu, a daleko manja za sve ono što imamo i kako se radi na lokalu... može i mora mnogo mnogo bolje, a loših, nekvalitetnih i umornih pojedinaca imamo poprilično...
a tu je i nasleđeno breme birokratije, kojeg SNS nije uspela do sada de se oslobodi, a to svakako treba priznati...

Kobra
@ Sre, 10.07.2019. 23:14
Kako je predsednik rekao treba nova energia,novi ljudi koji ne gledaju licni interes i hoce da se bore za stranku.Slazem se sa tim i mislim da su pojedinci prokockali dobijenu sansu.Formirali su timove koji slabo rade.
Osnivaci
@ Čet, 11.07.2019. 10:35
"... sav tvoj bes i svu tvoju zlobu..." - rođače, zaboravio si ono vama omiljeno "mržnja", "brutalno" itd.

"...a to, koliko je SNS demokratski ustrojena..." - pomeri se s mesta. čoveče božiji, pa vi nemate ni jedan jedini opštinski ili gradski odbor koji je izabran glasovima samog članstva. SNS funkcioniše ISKLJUČIVO po principu mesnih, opštinskih, okružnih i pokrajinskih poverenika koje je blagoslovio, posredstvom Batice, direktno predsednik stranke. 
"...podrška Vučiću je prevashodno za politiku koju vodi prema svetu i kosovu...." KOJA POLITIKA PREMA KOSOVU???? Možda Tači i Mogerinijeva i znaju, ali taj fabulozan predlog Vučićevog rešenja živ čovek u Srbiji nije video ni čuo. 
Rade Z
@ Čet, 11.07.2019. 11:07
rođače, zaboravio si ono vama omiljeno "mržnja", "brutalno" itd.
ok rođače, mada nisam zaboravio već mi ogavno više ponavljati... to ne znači da toga i kod tebe nema, poneki stav imaš, moram priznati koji je na mestu, ostalo čista zloba koja samo tebe može da izjeda a da ti ništa ne pomogne...

...a to, koliko je SNS demokratski ustrojena..." - pomeri se s mesta. čoveče božiji, pa vi nemate ni jedan jedini opštinski ili gradski odbor koji je izabran glasovima samog članstva. SNS funkcioniše ISKLJUČIVO po principu mesnih, opštinskih, okružnih i pokrajinskih poverenika koje je blagoslovio, posredstvom Batice, direktno predsednik stranke.

tu si u pravu, povereništvo nije dobro rešenje, ali su očigledno Srbi i još po neki u Srbiji, još uvek željni da im se "nameće", kad već ne umeju da izaberu... eto, tu si u pravu, izbori su svakako bolja stvar od povereništva, ali neko procenjuje da i to može da prođe, i prolazi...

"...podrška Vučiću je prevashodno za politiku koju vodi prema svetu i kosovu...." KOJA POLITIKA PREMA KOSOVU???? Možda Tači i Mogerinijeva i znaju, ali taj fabulozan predlog Vučićevog rešenja živ čovek u Srbiji nije video ni čuo.
pa sad, ako ti ne vidiš koja politika, šta da ti radim, od tebe po tom pitanju nema ni slova, kamoli nešto konkretno... a konkretan predlog još od nikog niko nije čuo, jer to niko i ne iznosi, realno je tako... ljudi dole sa Kosova i Metohije valjda bolje znaju i osećaju od mene i tebe tako pametnog i dalekovidog, a meni je i to potvrda da je ipak ovo sada maximum onog što se zaista i realno može, do neke nove prilike, do nekih novih preokreta u svetu, treba izdržati i očuvati MIR...

Ako i zbog čega podržavamo Vučića, to je taj MIR koji je evidentan, a ja najbolje znam šta znači i samo jedan dan biti u rovu, ne dao bog više nikom...
Oko lokalne pšolitike se sporimo, natežemo i svađamo žestoko, i to nije nikakva tajna, tu nam je predsednik poprilično "omanuo" otvorivši širom vrata stranke svakom i bez suštinske provere... u slučaju Sombora vidimo kako to izgleda i koliko nas sve to košta... a tek će da košta...

Kobra
@ Čet, 11.07.2019. 11:43
"...od tebe po tom pitanju nema ni slova, kamoli nešto konkretno...." - pa ne trtim se ja da budem vaskoliki gospodar Srbije, ne pravim ja sprdnju od Ustava nego najbolji student prava na BU ikada.
"....a konkretan predlog još od nikog niko nije čuo, jer to niko i ne iznosi, realno je tako..."- pa kako onda tako grčevito "podržavaš" Vučićevu nazovi politiku prema Kosovu, tačnije znaš li ti šta uopšte podržavaš?

"...to je taj MIR koji je evidentan, a ja najbolje znam šta znači i samo jedan dan biti u rovu, ne dao bog više nikom... " jeste, rođeni, jedino si ti bio u rovu, pa si jedino i referentan. Uzgred, u njemu smo (između ostalog) bili i zbog prazilukčetničkih bulažnjenja Vojinog genseka, tako da tu mirovnu limunadu možeš da kusaš u onom stanu od jednog ara što ga je A.Vučić dobio dok su nesretnike sa KiM razvlačili po žutim kućama.
Rade Z
@ Čet, 11.07.2019. 12:01
pa kako onda tako grčevito "podržavaš" Vučićevu nazovi politiku prema Kosovu, tačnije znaš li ti šta uopšte podržavaš?
pa ima nešto što se i vidi, nije da sve baš mora da se kaže i nacrta.. pa valjda si toliko sposoban da nešto možeš i zaključiti... gde to još ima da su u pregovorima unapred otkrivaju sve karte ??  
Izvini, ali baš te ne razumem Smiley  čemu onda diplomatija, pregovori, i ko to još u svetu radi tako kao što bi ti hteo...

jeste, rođeni, jedino si ti bio u rovu, pa si jedino i referentan.

pa nisam jedini, naravno, ali se toga veoma dobro sećam, za razliku od tebe koji ne razmišljaš o posledicama... verovatno su te sustigle godine pa se neki budući rat na tebe ne bi odnosio..
Kobra
@ Čet, 11.07.2019. 14:27
"...čemu onda diplomatija, pregovori, i ko to još u svetu radi tako kao što bi ti hteo... " - Gde to još u svetu
JEDNA JEDINA osoba u državi ( uzgred budi rečeno apsolutno PROTIVUSTAVNO) bez ikakve konsultacije sa najvišim zakonodavnim ili telom izvršne vlasti u državi vodi pregovore o sudbini zemlje! 

"....za razliku od tebe koji ne razmišljaš o posledicama... verovatno su te sustigle godine pa se neki budući rat na tebe ne bi odnosio.. "- Niti sam prematorio za uniformu po četvrti put, niti sam, zahvaljujući crvenom invalidskom pečatu kao neki, oslobodjen obaveze da štitim svoju zemlju i svoj narod. A taslačiti o navodnoj "mirovnoj politici" ovih sociopata i besprizornika, dojučerašnjih javnih ratnih huškača i potajnih vojnih buzeranata, ideoloških i materijalnih pokrovitelja najgoreg srpskog paravojnog šljama i bašibozuka  može samo onaj ko je tragično zaveden ili živina bez i trunke obraza.
P.S. i da tek tako olako ne bih prešao preko Kobrinog spina : Da li i dalje tvrdiš da ovaj nesrećni narod nije prisiljavan i ucenama i pretnjama nateran da uđe u tor na Ćelavom i brojnim drugim trgovima širom Srbije ?
Rade Z
@ Čet, 11.07.2019. 17:08
Niti sam prematorio za uniformu po četvrti put, niti sam, zahvaljujući crvenom invalidskom pečatu kao neki, oslobodjen obaveze da štitim svoju zemlju i svoj narod. A taslačiti o navodnoj "mirovnoj politici" ovih sociopata i besprizornika, dojučerašnjih javnih ratnih huškača i potajnih vojnih buzeranata, ideoloških i materijalnih pokrovitelja najgoreg srpskog paravojnog šljama i bašibozuka  može samo onaj ko je tragično zaveden ili živina bez i trunke obraza.
Rade Z
Naravno da je politika Srbije, i više nego, mirovna... da li će rešenje Kosovskog problema do kraja ostati mirno, svako razuman i realan ( a ti ni iz bliza nisi ni razuman a još manje realan, jer mržnja nema razuma ) vidi da to nije pitanje koje isključivo zavisi od Srbije.
Treba zaista biti budala i polumozgan, pa to ne skontati, i za bilo šta, u ovom trenutku, kriviti Srbiju... dakle, to može samo idiot, i naravno neko ko od mržnje ne vidi ništa.

P.S. i da tek tako olako ne bih prešao preko Kobrinog spina : Da li i dalje tvrdiš da ovaj nesrećni narod nije prisiljavan i ucenama i pretnjama nateran da uđe u tor na Ćelavom i brojnim drugim trgovima širom Srbije ?
nema ovde nikakvog "spina" i ne ponižavaj i ne podcenjuj baš toliko onoliki svet, bili oni Somborci ili neki drugi...
Budi uveren da je nas 99% veoma svesno situacije u kojoj se Srbija nalazi pritisnuta od moćnih država zapada, još više smo svesni da je malo vremena posvećeno i ostalo za lokalnu politiku i lokalne probleme, da su mnogi lokalni šerifi iskoristili trenutak da dodatno oslabe politiku u tom delu, ali preko potreban MIR svima je na prvom mestu... pitanje je, da li vredi u ovom trenutku, "klati vola za kilo mesa"...

A onaj deo oko crvenog pečata, zaista mislim da si samo na korak od njega, ukoliko ne uspeš svu tu mržnju da prevaziđeš, da se malo presabereš ...

Kobra
@ Čet, 11.07.2019. 23:30
Dakle...osoba koja sagovornika u diskusiji nazove polumozganom, budalom, idiotom, drži slovo o "mržnji", nekritički obožavalac najglasnijeg sledbenika politike upotrebe zarđale kašike i "100 za 1" raspreda o mirovnoj politici, aktivista falangističke stranke se poziva na demokratiju, provincijalni Lero tumači svetsku politiku.... !?
To je način na koji vi jedino i možete da razgovarate i funkcionišete, pa ne mogu da kažem da sam se nešto začudio, ali eto, čovek nikad ne gubi nadu...
Lepa je budućnost pred tobom, slutim da će vrlo brzo doći dan kada ćeš se u ovakvoj privatnoj državi pretvorenoj u razbojničku jazbinu i ti za nešto (više) pitati i usrećiti tih 99 odsto "pravovernih dobrovoljaca" iz obora. Ako je ova, sada definitivno okončana diskusija, pomogla da "onaj ko treba" prepozna sav tvoj potencijal, nadam se da će ti pronaći slobodno mesto pored intelektualnog kolosa Marjana Rističevića ili čestitog Martinovića, jer malo je takvih "vojnika svoje partije"-
'Ajd u zdravlje braćo i sestre naprednjaci, bili osnivači ili preletači i poselamite vaše.
Rade Z
@ Pet, 12.07.2019. 09:14
<<
12
Odgovor na temu Premeštanje teme