Politika > Izbori pred nama

<<>>
123456789
Stori se nastavlja. Drago mi je da se otkrivate, treba će nam manje vremena da vas procesuiramo. Dan "D" nije daleko, a ima mnogo vidljivih tragova, neće "sneg" sve pokriti.
eči
@ Čet, 09.05.2019. 13:25
Znas kad ce te vi voditi ovaj grad? Nikad! Vi mozete samo da piskarate po forumu ove budalastine. Nego Savo, sto ne spominjes onaj astronomski dug radnickog? Mislis da je to zaboravljeno, e pa vidis nije.
JVC
@ Čet, 09.05.2019. 14:43
jvc? A ti ceš verovatno kazati ko će voditi ovaj grad.Verovatno bi vam odgovara da pokušate sakriti sve nezakonite radnje. A pošto nisi baba vanga, dozvoljeno ti je da šuketaš i sanjaš da opstaneta. Ali, ali vreme donosi uvek nešto novo,pa tako svacije vreme istekne a nečije dođe. Više ne komentarišem sa vama sam završio.SmileySmiley
eči
@ Čet, 09.05.2019. 19:13
Odavno si to zavrsio, vrhunac tvoje karijere jeste da budes u kobra centru, hahahahhaha
JVC
@ Čet, 09.05.2019. 19:36
Ja od duga nisam bezhao ni pre pet godina, kad sam ushao u klupsku upravu, pa od toga ne bezhim ni sada. Kao što sam rekao pri izboru, ali i više puta nakon toga, u klubu sam isključivo da bih ga spasao i sačuvao tradiciju dugu 107 godina. Ali i da bih somborskoj deci dao mogućnost da se dokazuju u svom klubu i u svom gradu. 
Pomenuti dug nema nikakve veze sa snimkom, protivzakonitim otimanjem FK Stanišić niti onim shto je usledilo :( Nema veze ni sa vishemilionskim isplatama igračima Stanišića prethodnih meseci, koje su na kraju svedene na gradski budzhet, niti angažovanjem vrhunskih trenera koji na kraju bivaju oterani, ali ni protivzakonitim ulaskom na istočnu tribinu stadiona FK Radnički Sombor
Zna Zoran Rus vrlo dobro, jer sam mu ja preneo u nekoliko navrata, kako je dug nastao i šta se dešava. Šta je u svemu tome glavnica, a šta kamata. Zna i koliko je nepravde naneto klubu i kako se ponašaju institucije. Sve zna, ali je očigledno dobio instrukcije da postupi protivno zdravom razumu... Mogao je biti spasilac, ali će ostati upamćen kao neko ko je podelio grad. Nažalost, neće tu pomoći ni plasman u Srpsku ligu ili možda Prva, na leđima novosadskog Kabela. 
savamajstor
@ Čet, 09.05.2019. 19:58
savamajstor
Pa hoces reci kako je napravljeno 50 miliona duga? Rezultati nisu napravljeni, nista dobro nije uradjeno a para nema 
JVC
@ Čet, 09.05.2019. 23:39
Osnovni dug četiri i po miliona, kamata verovatno preko 45 miliona, ne znam, nisam ovih dana proveravao. Zastareo dug 38 miliona. Možesh među svojim stranačkim kolegama da priupitaš zašto i kako. Da su onda u Županiji bile sprečene neke stvari danas Radnički ne bi imao ni osnovni dug. Tako da je velik deo krivice snosi lokalna samouprava. Zbog toga su bili dužni da se uključe u rešavanje problema, posebno kada im je ponuđeno rešenje. Svim aktuelnim akterima. 
Stanišić mora biti vraćen u Stanišić da igra vojvođansku ligu. Lokalna samouprava mora posredovati u pregovorima FK Radnički - Poreska. Ne sme biti sprovedeno nasilno eliminisanje kluba, ne sme biti realizovana protivprirodna privatizacija u sportu. 
Da li je neko svestan da je ovaj fudbalski klub među najstarijima u Srbiji i da je u njemu makar utakmicu odigralo desetak hiljada fudbalera sa ovih prostora. Teško da ima i porodice u gradu iz koje neko nije išao bar na trening. FK Radnički je čuvar vremena, baš kao i FK Stanišić, RK Radnički, PVK Polet  ali i Pozorište odnosno Galerija Milan Konjović, Kasina, Srpska čitaonica Laza Kostić... To se ne gasi i zahteva ozbiljnu brigu i kvalitetan nadzor.
Ljudi, Vi otimate klub od 98 godina na falsifikovanoj skupštini, kradete ime i komplet tradiciju FK Radnički, zatim gruvate ogromnu lovu u četvrtoj ligi da bi bili dovedeni fudbaleri iz više krajeva Srbije, dok na drugoj strani uslovljavate našoj deci (somborskoj, sa teritorije grada) da, kad već ne mogu kako bi trebalo, makar u normalnim okvirima koriste terene. Onda najmlađim kategorijama Radničkog, navodno zbog blokade klupskog računa, zabranjujete da koriste besplatne termine za treninge u GH Mostonga. Lokalna samouprava je za pet godina dva puta „častila” termine za Vrcelj i dva odlaska na završnicu Mini maksi lige. Toliko, da klub, u kome će pri privatizaciji lokalna samouprava imati svoj udeo, preživi nekako i 106. godinu. Hvala im.  
Kao velike zaljubljenike u fudbal, sve Vas pitam, kako se ponašala gradska vlast u Glazgovu kada je Rendžers dugovao 100 miliona funti, ili Vesić kad je Zvezda bila 50 miliona evra u minusu. Može to pitanje i za slučajeve Vojvodine, Partizana, Deportiva, ali i subotičkog Spartaka, Mladosti iz Lučana, pa i Baje. Što njih nisu ugasili? Ima li malo rezona u Somboru?  
Još da zaključim, realni troškovi takmičenje, plaćena službena lica i putovanja (sve kategorije) pa i da pretekne za nekog fudbalera, u VFL sever, su oko 1.500.000 dinara. Još tri miliona je potrebno za Srpsku ligu, da se plati i poneki ozbiljniji fudbaler. Zašto je na konkursu u oblasti sporta ex Stanišiću, iako postoji tek osam meseci dodeljeno 6,5 miliona i zašto grad Sombor finansira „profesionalni klub” u amaterskim ligama? Ko kroji sportsku politiku grada i dozvoljava da se novac građana rasipa u irealne projekte „političke karijere”? 

poruka menjana pre 1 mesec
savamajstor
@ Pet, 10.05.2019. 01:10
savamajstor
Najveci je promasaj Sns dovodjenje Rusa ya poverenika jer on ima za cilj da zbrise stare clanove.Doveo je sasobom mali broj ljudi sve sa sumnjivim biografijama koji slepo slusaju sta im on kaze.Krcme svaki dan i kaljaju ugled stramke.
Osnivaci
@ Pet, 10.05.2019. 08:24
Najbolje je sto je dosao i sto njegovim dolaskom nema ljudi poput vas osnivaci! Vi ste ti koji ste ukaljali sve sto ste mogli.
JVC
@ Pet, 10.05.2019. 10:12
Kako se otima klub najbolje znaju u starom Radničkom. Neka objasne kako je"legalno" nestao fudbal u Rastini? I pored krađe identiteta nesposobna uprava nije uspela ništa osim da napravi još veću dubiozu.
Crnka
@ Pet, 10.05.2019. 11:16
savamajstor: Osnovni dug četiri i po miliona, kamata verovatno preko 45 miliona, ne znam, nisam ovih dana proveravao.
moram priznati da ne razumem ni vas iz Radničkog ( kažem samo Radnički jer za mene Sombor treba da ima samo jedan Radnički ) zašto već jednom ne objavite stvarnu strukturu tog famoznog duga kojim ovde licitiraju napaljeni tumači, a da ni sami nemaju pojma o kome i o čemu pišu...

Dajte već jednom da svi vidimo kad je nastao dug, pa vašem nekih 4-5 miliona, na ime čega je taj dug, o kakvom zastarevanju se radi, jer dalje ovako jasno je da ne ide...

Priča o dugu od 55 miliona koju ovde duvaju i guslaju dobro dođe da se skrene pažnja sa drugog problema i kako bi se opravdala priča o stvaranju novog kluba. Sve zajedno to nije dobro za grad, deca ispaštaju a mešetari kolo vode.

Jasno je da grad neće pomoći Radničkom jer se u suprotnom ne bi formirao novi klub... kako je formiran vidimo kako vreme prolazi da je sve više potvrda da nije sve u skladu sa propisima, ali i da novi klub postaje realnost, hteo to ne ko ili ne, baš kao i neke druge stvari koje su na ivici zakona, pa prolaze...

Još da zaključim, realni troškovi takmičenje, plaćena službena lica i putovanja (sve kategorije) pa i da pretekne za nekog fudbalera, u VFL sever, su oko 1.500.000 dinara. Još tri miliona je potrebno za Srpsku ligu, da se plati i poneki ozbiljniji fudbaler. Zašto je na konkursu u oblasti sporta ex Stanišiću, iako postoji tek osam meseci dodeljeno 6,5 miliona i zašto grad Sombor finansira „profesionalni klub” u amaterskim ligama?
Ja unapred da kažem, da o troškovima takmičenja nemam stvarni uvid i kolike su potrebe, ali ste vi g. Majstorov naveli ozbiljnu razliku stvarnih potreba i iznosa koji je gradska komisija dodelila novom klubu... ako sam dobro razumeo, od realnih 1,5 milion koliko bi za ovaj rang ligaškog takmičenja dobio FK Stanišić da je kojom srećom opstao, novom klubu je dodeljeno 6,5 miliona za takmičenje i istom rangu...
Razlika nije mala, to neko treba da pojasni... naravno ne mislim na ove ovde polupismene JVC Crnku i IziduSky, ipak treba malo stručnije obrazloženje...
Kobra
@ Pet, 10.05.2019. 11:50
Crnka: Kako se otima klub najbolje znaju u starom Radničkom. Neka objasne kako je"legalno" nestao fudbal u Rastini? I pored krađe identiteta nesposobna uprava nije uspela ništa osim da napravi još veću dubiozu.
Eto Crnka, i od tebe nešto pametno

Oni neka objasne kako je "legalno" nestala Rastina, a vi na drugoj strani objasnite i pokažite kako je "legalno" FK Stanišić postao Radnički, kako tvrdi druga strana...

Sve na dobrobiti Sombora,

Kobra
@ Pet, 10.05.2019. 11:54
Branko Ziza, ti stvarno mislis da si neki faktor pa da tebi ovde svi polazu racune? Bolje se pokrij usima i razmisljaj kako ces sve svoje prljavstine koje si napravio u Kljajicevu da resis, ima tu mnogo prostora za krivicne.... o tome ti razmisljaj, mani se fudbala i seoske politike koju zastupas svuda kao najveci trol na svetu. Pij to pivo sam u pivnici i uzivaj...
JVC
@ Pet, 10.05.2019. 13:50
već se javljaš Vidoviću, a lepo sam naglasio pa čak i zamolio, da o ovim malo stručnijim i komplikovanijim pitanjima pokušate da se uzdržite ti i tvoja ekipa ... ovde treba minimum znanja i bar iq oko stotke...

A kad smo kod računa i polaganja istih, zar to nije obaveza svakog ko koristi sredstva budžeta ?   koji ste sad pa vi da to ne važi za vas ?  

a što se tiče Kljajićeva, primer za izučavanje, leglo promašaja i loših odluka, pa i lopovluka... a ko je kriv, stvarno ne znam, vi znate bolje od mene...

Kobra
@ Pet, 10.05.2019. 14:14
A sto ti JVC si drveni advokat i okreces istinu.Sto ste oteli 98 godina istoriu stanisica.Sto ste narusili ugled stranke sa plavom ruzom zbog teranja javnih preduzeca da ucestvuju u opremanju i radovima Plave ruze.A ondak Korac reka isss iz Apatina.Provalio vas covek koi istinski voli Sns.I nije mu tesko da sa svojim narodom ide svugde autobusom a ne ko Rus autom.
Osnivaci
@ Pet, 10.05.2019. 14:27
Izmedju ostalog i advokat sam, sto znaci da cu vama osnivacima sigurno jednom zatrebati a vi znate zasto :)
JVC
@ Sub, 11.05.2019. 10:28
Moyda.Nikada se nezna.Samo sto mi nista ne odgovarate a postavijo sam dosta pitanja.Ne moguce je da sa svim polugama vlasti vas deo sns nije nista uradijo pa zato nista ni ne odgovarate Jvc,Izdaski i Crnka.
Osnivaci
@ Sub, 11.05.2019. 12:41
JVC: Izmedju ostalog i advokat sam, sto znaci da cu vama osnivacima sigurno jednom zatrebati a vi znate zasto :)
jesi jesi advokat, to se odmah vidi po tvom pisanju... prosto pleniš svojom elokvencijom i vidi se da razvaljuješ intelektualnoSmiley ...haha, ko te samo nađe, jadan li je i taj kad je na tebe spao...

a da će nekom zaista pritrebati advokat, tu se slažemo... eto tebi posla, kakvo ti društvo takav i advokat....
Kobra
@ Sub, 11.05.2019. 16:20
Alo Pozega. Ovde Sombor 
obican posmatrac
@ Ned, 12.05.2019. 11:35
Kad ćemo čuti spomenuti snimak?
neko
@ Uto, 14.05.2019. 11:22
<<>>
123456789
Odgovor na temu Premeštanje teme