Politika > Izbori pred nama

>>
1234
. . .
9
Izbori su pred nama, a to je vreme kada se postavljaju novi temelji, biraju najbolji i najsposobniji, biraju oni koji su u stanju da okupe i motivišu brojno članstvo, kandiduju zaslužni i najspremniji da se njihova imena pojave na izbornim listama.

.

Odmah da i tu raskrstimo pitanje te podrške, a ona je takva kakva je, 98% zahvaljujući predsedniku stranke, a svi ostali mogu slobodno da se strpaju u preostalih 2%... svesni smo toga i mi članovi, a još više svi oni koji su trenutno u lokalnim strukturama vlasti !!!  dakle, bez Vučića na čelu SNS, posebno u lokalnim sredinama, SNS kadrovski nije ni senka one stranke koja vodi državnu politiku.

poruka menjana pre 2 meseca
Kobra
@ Pon, 29.04.2019. 15:55
Mnogo tu nestima od dolaska Rusa.Iako su poverenici ravnopravni Rus je u odnosu na Dusanku sebe stavio u prvi plan.Prethodni period je pokazo da covek nije dorastao tom mestu.Mane pun kompleksa,jednostran,bahat suetan,prevrtljiv i mnogo toga.Stari kadar se distancirao jer zbog ideologije predsednika i situacija nije hteo da prave problem novom povereniku.On je to iskoristio kako njemu odgovara.
Osnivaci
@ Pon, 29.04.2019. 18:06
Kao posmatraču sa strane, par stvari mi bode oči. Prvo, 1000 ljudi iz JS koji treba da pređu u SNS.  To je na nivou Sombora ili? Zašto SNSu uopšte trebaju novi članovi? Zbog članarine? Kolika je članarina, inače?
Drugo je trgovina radnim mestima. O čemu se tu radi?
Što se tiče kadrovskog potencijala, on je realno bio slab od samog početka, ako dobro pamtim i Dušanka je preletač, a sa izborom poverenika se generalno niste proslavili, a sadašnji je očigledno izabran na konto svog navijačkog renomea i koliko god da se zavaravate, on nije mogao doći na to mesto bez znanja i aminovanja vrha stranke.

Kakav je stav starog članstva prema stranačkom zapošljavanju i obavezi ostavljanja 10 posto plate stranci?

Kao običan građanin Sombora, imao bih još podosta pitanja, ako ste voljni da odgovorite u skladu sa saznanjima koja imate.

neko
@ Pon, 29.04.2019. 19:32
Hvala na brzim odgovorima.
Neke stvari su mi sada jasnije.  Najčudnija ta da je u Somboru bilo 1000 članova JS.
A, čini mi se da će smena Rusa biti problematična operacija, bar dok on isporučuje centrali ono što se od njega očekuje. Šta je to, ne znam, ali očigledno još funkcioniše, s obzirom da je još tu.

Ono što meni najviše smeta je činjenica da je rukovodstvo grada potpuno izgubilo autonomiju i kredibilitet, tužna činjenica je da se nizašta ne pitaju i da nemaju kapacitet da učine nešto trajno dobro za grad u kom živimo.  Republička centrala je, čini mi se, potpuno izgubila interes za Sombor, pokrajinska zadovoljava svoje interese.  Uz odliv stanovništva, kao posledica sledećeg popisa stanovništva, Sombor će izgubiti status grada i to će biti kraj.
neko
@ Uto, 30.04.2019. 00:32

Tekst iz Večernjih Novosti 28.09.2018. 

"Prada predstavnika stranke na lokalnom nivou, glavni kriterijumi su bili odnos rukovodstva prema građanima, kao i da li se opštinska sredstva troše racionalno. U mnogim opštinama i gradovima je primećeno nedomaćinsko poslovanje, pa će svojevrsna opomena pred "crveni karton", biti uvođenje posebnog nadzora. Pod tim "specijalnim tretmanom", kako saznajemo, biće čelni ljudi u Kragujevcu, Subotici, Kuršumliji, Blacu, Arilju, Bogatiću...

S druge strane, vrh SNS veoma je zadovoljan kako rade odbori u Somboru, Pančevu, Vršcu, Kraljevu, Raški, Trgovištu, Vranju, Beloj Palanci... Oni su, kako smatraju u ovoj stranci, pokazali dobar odnos prema biračima, a pritom uspevaju da sa manje-više ograničenim sredstvima postižu dobre rezultate u svojim sredinama."

Prema tome sve te priče gospodine Kobra padaju u vodu,nećete valjda reći da ste vi merodavniji u ocjeni rada od Izvršnog odbora stranke u Beogradu? To što ste nezadovoljni apanažom u dotičnom javnom preduzeću to morate videti tamo na adresi istog. Ili će gospodin Kobra reći da se u poslednjih 6 meseci desilo toliko toga u SNS. Koliko ja znam vi ovakav stav imate nekoliko godina ali pustite one koji su merodavniji da daju ocene. 

Crnka
@ Uto, 30.04.2019. 07:46
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:751719-Vrh-SNS-menja-svakog-desetog-serifa
Crnka
@ Uto, 30.04.2019. 07:50
Kobra:
Izbori su pred nama, a to je vreme kada se postavljaju novi temelji, biraju najbolji i najsposobniji, biraju oni koji su u stanju da okupe i motivišu brojno članstvo, kandiduju zaslužni i najspremniji da se njihova imena pojave na izbornim listama.
Vrlo moguće Kobra ali samo u okviru vašeg "nedodirljivog" entiteta na ovom forumu ili možda u Udruženju građana koje podržavate. 

Poštovani  Kobra bez i trunke animoziteta, moram da konstatujem da sve ovo što spinujete na forumu je jasna poruka pokušaja reketiranja rukovodstva GrO Sombor, a opet zarad lične materijalne koristi. Da ima imalo trunke istine u svemu što pišete, znamo da bi otrčali do nadležnih organa, drugo da u vašim "činjenicama" nema istine zna i sam vrh stranke, gde ste nebrojeno puta do sada pokušavali jeftino da prodate priču, za koju i oni znaju da je izmišljotina u domenu naučne fantastike. Šta želite, da vas stave negde na platni spisak da pored penzije primate nadoknadu!? E moj Kobra pa onda ste pogrešili vlas koju reketirate, to je bilo moguće kod Lazića. 
Eto, kada već imate potrebu stalno da pominjete koliko ljudi je prešlo iz JS onda mora da vam se odgovori vrlo jednostavno, veliki broj ljudi na terenu, koji su bili članovi JS su u SNS prešli samo zbog istog tog Rusa koga ovde pominjete, i imaju reči hvale za njega, to što ljudi nemaju potrebu da viču na megafon kao vi, to ne znači da ih nema. Samo to vama ne odgovara za vaše spinove i reketiranje. 
Koliko ste ne obavešteni, takođe govori i činjenica vaših navoda samovoljno brisanje "nepodobnih" što apsolutno nije tačno, a to najbolje znaju ljudi koji su iskreno aktivni za stranku i rade na terenu. 

Vaša iluzija da ovde neko piše po zadatku je iluzorna, jer prisutnima na forumu se smučilo vaše besomučno pljuvanje ne samo poverenika GrO Sombor, nego i same stranke i vrha rukovodstva. 

Pominjete šetača, da ste malo bolje upoznati sa situacijom, znali bi da čovek nije mogao da ostvari svoje lične želje i da je takođe napravio niz povreda rada, a pošto vrh GrO Sombor ima nultu toleranciju prema svakoj vrsti zloupotrebe, onda je dotični rešio da bude šetač.

Sve u svemu, kada se podvuče crta jasne su namere koje imate, reketiranje zarad lične koristi, ali ponoviću ova vlast nije vaša adresa gde će vam to upaliti. 
IzidaSky
@ Uto, 30.04.2019. 08:20
Kobra ti sebe predstavljas ovde kao nekog pametnog i nekoga ko sve zna. Da te pitam nesto i matematika je jasna. Koliko je JS imao odbornika kad je presao u SNS? Koliko glasova treba za jednog odbornika u Somboru? Saberi, podeli,oduzmi molim te.
JVC
@ Uto, 30.04.2019. 08:49
Kobra, nikad vise ljudi na sastancima MO nije bilo kao u zadnje dve godine, ali ti to ne znas jer samo pises po forumu, to ti valjda posao!? SNS u Somboru nikada bolji nije bio a to je Darko Glisic prosle godine i dokazao kada je rekao da je Sombor jedan od boljih odbora u Srbiji. To sto tebe nema u prici je tvoj problem, previse si lovio po mutnom u Kljajicevu. Isto se odnosi i na osnivace, njihovo vreme je proslo jer jedino sto su oni radili jeste ispumpavanje novca iz Proteinke i javljanje ko sa kim sedi u kaficu. Zavist je ozbiljan problem, lecite to na vreme.
JVC
@ Uto, 30.04.2019. 08:53
ko se to usrao u autobusu pre neki dan kad ste isli za BG.
Bajazit 1
@ Uto, 30.04.2019. 09:21
Crnka:

Tekst iz Večernjih Novosti 28.09.2018. 

S druge strane, vrh SNS veoma je zadovoljan kako rade odbori u Somboru, Pančevu, Vršcu, Kraljevu, Raški, Trgovištu, Vranju, Beloj Palanci... Oni su, kako smatraju u ovoj stranci, pokazali dobar odnos prema biračima, a pritom uspevaju da sa manje-više ograničenim sredstvima postižu dobre rezultate u svojim sredinama."

Prema tome sve te priče gospodine Kobra padaju u vodu,nećete valjda reći da ste vi merodavniji u ocjeni rada od Izvršnog odbora stranke u Beogradu? To što ste nezadovoljni apanažom u dotičnom javnom preduzeću to morate videti tamo na adresi istog. Ili će gospodin Kobra reći da se u poslednjih 6 meseci desilo toliko toga u SNS. Koliko ja znam vi ovakav stav imate nekoliko godina ali pustite one koji su merodavniji da daju ocene. 

Dobro jutro svima... vidim poranlo društvo, ako ako, tema je očito zanimljiva i pogodila suštinu... a suština je da nam treba jedna zdrava rasprava, bez lažnog prikazivanja stanja, bez junačenja a sa malo više činjenica koje možemo svi zajedno proveriti, svak u svojoj sredini, svako na mestu gde radi i živi. Dosta je bilo laganja...

Vaša potreba je razumljiva Crnka, da stanje u Somboru prikažete drugačijim od stvarnosti, a gornji tekst u Novostima je samo jedan dokaz koliko se informacije prema IO fingiraju, lažiraju i tako iskrivljene plasiraju u javnost... članstvo je u rascepu između onog što se može videti i onog što se ponegde može pročitati...

Aktuelni poverenik Z.Rus, već duže vreme nije u prilici da odlučuje o bitnim stvarima za grad, nema pristup odlukama po pitanju Javnih Nabavki što mu je bila "specijalnost" do žutog kartona koji mu je uručen baš od tog IO,  a šta ga to još drži na mestu gde jeste, to je zaista pitanje na koje jedino može da odgovori IO stranke... nadajmo se samo da na odgovor nećemo predugo čekati...
Odbornička grupa, koja mu je još preostala i na čijem je čelu, podeljena je na dva dela, odbornici koji su "skrajnuti" ćute zbog SNS jer su lojalni, a ta činjenica još nije bila na razmatranju IO... Melem na ranu biće njegova hitna smena i sa tog mesta, čovek jednostavno nije više autoritet ( mada mi nije jasno da li je ikad i bio, osim nametnuti autoritet ) SNS zaslužuje kvalitetnije i bolje liderstvo.

Crnka kaže, na sastancima po MO nikad više članstva.... LAŽ, još jedna ortodoksna LAŽ...
Istina je da je u više MO, bez prilike da se čuju razlozi, da se članstvo bar pita ako već ne može da odluči, postavljeno više novih poverenika ( čiji tačan broj više niko i ne zna ) od Stapara, Bezdana, Šantića, Gakova, i par gradskih MO.  U Staparu čak, izvesni Siniša MIlić, preletač naravno po preporuci Benge, čovek koji čak i ne živi u Staparu, a stari članovi se naravno i ne pozivaju na sastanke MO...
O Kljajićevu, šta reći, jad i čemer, bežanje od problema, mlaćenje prazne slame, borba za naklonost više se i ne zna koga...
Ako je to dobro stanje, kako li je tek tamo gde su Novosti najavile promene lokalnih kabadahija...

I dajte konačno da raščistimo prvo pitanje : koliko je članova JS od najavljenih 1000 zaista svoje poverenje poklonilo SNS, te da li nas je sve Zoran Rus obmanuo... možemo da računamo i vas koji ste odmah dobili posao a vidimo i zadatak na na forumima branite svoja ničim zaslužena mesta...

poruka menjana pre 2 meseca
Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 10:55
JVC: Kobra, nikad vise ljudi na sastancima MO nije bilo kao u zadnje dve godine, ali ti to ne znas jer samo pises po forumu, to ti valjda posao!? SNS u Somboru nikada bolji nije bio a to je Darko Glisic prosle godine i dokazao kada je rekao da je Sombor jedan od boljih odbora u Srbiji. To sto tebe nema u prici je tvoj problem, previse si lovio po mutnom u Kljajicevu. Isto se odnosi i na osnivace, njihovo vreme je proslo jer jedino sto su oni radili jeste ispumpavanje novca iz Proteinke i javljanje ko sa kim sedi u kaficu. Zavist je ozbiljan problem, lecite to na vreme.
to je LAŽ, veoma lako proverljivo... stvarnoat vas demantuje svaki dan, a jedino što još drži članstvo kako tako na okupu je podržka Vučiću i njegovoj neravnopravnoj borbi poput ove od neki dan u Berlinu...

Sva ta bahaćenja o kojima ovde govorimo samo podrivaju politiku koju sprovodi predsednik, i ako išta može da naškodi i degradira politiku SNS i bude teg o vratu Vučića, upravo je loša i bahata lokalna politika, promašeni pojedinci koji rade sve suprotno od poruka koje stižu iz vrha stranke.

Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 11:03
O cemu pricas Kobra? Da je tako kao sto pricas bili bi smenjeni, ali posto nije tako sve funkcionise kako i treba da funkcionise. Grad nikada nije bolje funkcionisao. Ne znam zasto ti je to toliko tesko da priznas? Rekoh vec jednom da je zavist ozbiljan problem.
JVC
@ Uto, 30.04.2019. 11:09
JVC: Kobra ti sebe predstavljas ovde kao nekog pametnog i nekoga ko sve zna. Da te pitam nesto i matematika je jasna. Koliko je JS imao odbornika kad je presao u SNS? Koliko glasova treba za jednog odbornika u Somboru? Saberi, podeli,oduzmi molim te.
Ajde JVC... to je prvo pitanje koje smo u ovoj temi želeli da raščistimo pre nego što pređemo na ostala.

Zoran Rus je taj koji je "preveo" čitav GrO JS sa sobom u SNS, bar je tako poručio pre dolaska... od 1000  članova koje je navodno imao na spisku, u redovima SNS mi danas jedva da možemo primetiti tuce ili dva, a to je priznaćeš i ti JVC, daleko od onog što je on bio u obavezi prema SNS da uradi... znači LAŽ je opstala i time se više niko ne bavi, može li to tako ?

Dalje, i to tuce što je prešlo, mahom su pozapošljavani na izmišljena radna meta, poput IzideSky, što ona i ne skriva, i eto to je ta njihova "lojalnost" prema SNS...
I dalje, sama Izida i ne krije da je jedini odbornik pored Rusa danas u redovima šetača, jer mu nije zaposlena supruga kako je bilo dogovoreno...
Ali je zato posao pronađen za suprugu Zorana Rusa, što je verovatno zasmetalo njegovom odborniku koji je ostao izigran.

sve u svemu, igra oko utapanja JS u SNS je jedna velika LAŽ na čijoj osnovi Rus ne može da gradi karijeru...
Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 11:27
JVC: O cemu pricas Kobra? Da je tako kao sto pricas bili bi smenjeni, ali posto nije tako sve funkcionise kako i treba da funkcionise. Grad nikada nije bolje funkcionisao. Ne znam zasto ti je to toliko tesko da priznas? Rekoh vec jednom da je zavist ozbiljan problem.
JVC prestanite se vi baviti kobrom, a da pritom samo naslućujete šta je to i ko je to ustvari kobra... ne skrećite temu, kobra nije funkcioner, nije zaposlen nigde, nije neko ko donosi odluke...
kobra centar je pre svega "alarm" koji ukazuje na anomalije i nepravilnosti, na nadležnima do kojih to dođe je da nepravilnosti ispravi, da rad službi utegne i upodobi sa zakonom i datim obećanjima.

Dakle, JVC i ostalo druđtvo, vi predstavljate vlast, odgovarajte na pitanja ako odgovora imate, a o kobri možete onda kad budem vlast...
Ako nastavite ovako loše i sa rasturanjem SNS, bićemo vrlo skoro...

Ps: zar je moguće da vas ne zanima ko od građana naplaćuje novac za javnu rasvetu, ko krade struju, ko krade PDV... da je za vas važnije ko je i ko stoji iza kobre !!!
Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 11:36
neko:
Hvala na brzim odgovorima.
Neke stvari su mi sada jasnije.  Najčudnija ta da je u Somboru bilo 1000 članova JS.
A, čini mi se da će smena Rusa biti problematična operacija, bar dok on isporučuje centrali ono što se od njega očekuje. Šta je to, ne znam, ali očigledno još funkcioniše, s obzirom da je još tu.

Ono što meni najviše smeta je činjenica da je rukovodstvo grada potpuno izgubilo autonomiju i kredibilitet, tužna činjenica je da se nizašta ne pitaju i da nemaju kapacitet da učine nešto trajno dobro za grad u kom živimo.  Republička centrala je, čini mi se, potpuno izgubila interes za Sombor, pokrajinska zadovoljava svoje interese.  Uz odliv stanovništva, kao posledica sledećeg popisa stanovništva, Sombor će izgubiti status grada i to će biti kraj.
i Vama je jasno da je to pitanje broja članova JS u Somboru veoma diskutabilno, a to znači samo jedno, da je sve i počelo lažnim licitiranjem od strane tadašnjeg rukovodstva JS u Somboru kako bi se stvorila slika da je to masa, sila, od čega vidimo nije ostalo ništa, tek po neki pojedinac iz ličnog interesa i ništa više... isto kao i Bengina grupa iz TS...

Sve stranke to rade na svoj način, a najteže u celoj priči je, priznati grešku... Rus je zaista velika greška, baš kao i utapanje preletača bez ikakve provere u redove sns...
Znamo mi te ljude kako su i šta radili dok su bili u DS, JS, TS, SRS i šta su sve radili i govorili o nama i protiv nas... teško je takve danas prihvatiti da nas predvode, da krčme baštinu tuđeg rada... to nije put koji obećava...
SNS treba biti otvorena za sve dobronamerne i kvalitetne ljude, ali ne i zaštita od zakona što je nekima od njih i jedini cilj...

Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 11:51
Mandate Js i Sps su osvojili zajedno.Rusovo ucesce u tom je bilo mizerno.Za ove dve godine je izgubio i tog odbornika kojeg je u podeli sa sps dobijo.Stare clanove Sns je marginalizovao a sansu dao losim kadrovima onima koi cesto menjaju dresove i boje.Vidovic Kosanovic bise perjanice sps Benga Milic iz Ts a dobro pogledajte njihov doprinos u svojim sredinama.Njihova jedina odlika je biti pijun ili konj u rukama serifa.
Osnivaci
@ Uto, 30.04.2019. 12:50
Kobra, Rus koliko je rekao toliko je clanova i doveo. Ne bih vise o tome.

Osnivaci, vi cutite :))))
JVC
@ Uto, 30.04.2019. 12:59
Kobra, Rus koliko je rekao toliko je clanova i doveo. Ne bih vise o tome.
rekao je 1000... doveo TUCE, i to samo i jedino oni koji su tu zarad radnog mesta... da se ne ponavljamo...
 U Kljajicevu, NIKO, al bukvalno NIKO, od preko 100 koliko je JS navodno imao... u razgovoru s njima, gotovo svi se samo čude i pitaju, kakav Rus, kakav prelazak, koga je on pitao !!

Ne širite LAŽI JVC i društvo...

I još nešto, SNS je rasturanjem JS učinio veliku grešku prema, pokazalo se, veoma lojalnom partneru kao što je D.M.Palma... nije to trebalo raditi prema partnerima... nismo dobli NIŠTA osim udarne vesti da je odbornička grupa brojnija... ali ne i kvalitetnija, posebno ne intelektualno,
a tek Benga i njegova družina, to je za razliku od JS trebalo rasturiti da ne postoje, samo ne na način kako je to urađeno u Somboru, dati im radna mesta i još koješta, za veliko NIŠTA, za bedni mandat koji već sutra na nečiji poziv i masniju ponudu su spremni da odnesu...

Ne naturajte nam takve, vodite ih slobodno svojim kućama...

poruka menjana pre 3 meseca
Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 13:13
JVC: Kobra, Rus koliko je rekao toliko je clanova i doveo. Ne bih vise o tome.

Osnivaci, vi cutite :))))
i onda, koliko  Smiley

ako ti je lakše, možeš i po mesnim odborima... ne računaj vas koji ste po Vodokanalu, Prostoru ili negde na nekim drugim jaslama...
Kobra
@ Uto, 30.04.2019. 13:24
>>
1234
. . .
9
Odgovor na temu Premeštanje teme