Politika > Grad pretrpan OTPADOM - mora li baš ovako !!!

Grad pretrpan OTPADOM - mora li baš ovako !!!

Tema divljih deponija aktuelana je ovih dana, kako onih van grada, ali i one o kojoj se ćuti, a to je samo gradsko jezgro...
Mora li grad Sombor, svake godine, a kako navode i na žalost time se hvale iz JKP "Čistoće" i nakon 50 godina "tradicionalnog" načina odlaganja otpada bacanjem na ulicu, da nam drži predavanja o divljim deponijama...
Alo, hvaliti se time da, bar po rečima nadležnih najzeleniji grad Evrope, mesecima liči na ogromnu "divlju" deponiju, da je sve to u redu, a da su deponije prevashodno po selima, u najmanju ruku je neozbiljno, neodgovorno, pa i netačno... Jer, gotovo da nema prilaza samom gradu a  da Vas ne "dočeka" bar omanja deponija, tako da prebacivanje selima, pored ovakve ružne slike samih gradskih ulica, pitanje je samo za sebe.

Zato, konstantno prebacivanje odgovornosti na druge, kao što to ovih dana čini JKP "Čistoća" a da pritom i sami ne čine ono što im je povereno, svakako ne doprinosi čistijem gradu/selima i našoj okolini bez deponija.

Kobra
@ Pon, 08.04.2019. 14:09
Mnogo me ne čudi kad znamo ko je direktor i zamenik direktora, ali smatram da i građani veliko dušno pomažu u tome. Ako postoji plan iznošenja smeca trebali bi i stanovništvo da to poštuje nego se iznese otpad i mesec dana ranije. A divlje deponije su prica za sebe. To ipak zadire u kulturu, ne bi da dalje komentarišem jer ću kazati nešto što ne bih hteo jer MNOGI bi se uvredili.
eči
@ Pon, 08.04.2019. 18:13
I tebi je očito ovakav način rešavanja otpada OK, samo ti malo smeta što mnogi kao, iznose nešto ranije...

A to što strada zeleniš, strada podloga prilikom sakupljanja, što "zeleni grad" deluje kao stvarna deponija, to što je Sombor jedini koji to radi na ovakav nezamisliv način, to što se troše pozamašna sredstva na uklanjanje vaših *ranja, to za tebe nije problem...

Ps: pa i kako bi bio kad je tradicija, po rečima V.Živanovića duga 49 godina... eto čime se vi dičite...

Kobra
@ Pon, 08.04.2019. 18:40
Kobra, ne volem se prepucavati, ti kritikuješ ali rešenje ne daješ, cime se ja dicim?Šta ja imam sa V.Živanović-em? Smatram da je ok da se grad održava čistim, da se ljudi otarase nepotrebnih stvari. Evo daj pametnu ideju možda prihvati Čistoća.
eči
@ Uto, 09.04.2019. 08:17
Bruca i sramota na sta nam grad lici.Yamislite sta o tome misle ljudi koji prolaye kroz grad i kada vide tzv mesec cistoce.Sreca pa nema turista jer turistika neradi nista.
Osnivaci
@ Uto, 09.04.2019. 10:33
eči: Kobra, ne volem se prepucavati, ti kritikuješ ali rešenje ne daješ, cime se ja dicim?Šta ja imam sa V.Živanović-em? Smatram da je ok da se grad održava čistim, da se ljudi otarase nepotrebnih stvari. Evo daj pametnu ideju možda prihvati Čistoća.

eči
Kakva rešenja eči !! zar danas, u 21. veku, Somborcima nije sinula ideja, da ovako kako se radi 50 godina, više jednostavno NE MOŽE...
Zar je moguće da ti mene uopšte pitaš za rešenje, i zašto od nečeg prostog pravite misteriju i okrećete glavu od užasa koji Sombor proživljava tokom ovih par meseci...

A kad me već provociraš, rešenje su kontejneri, baš kao u ostatku normalnog sveta... ili, pogledajte kako to rade drugi, pokušajte se bar u tome ugledati na pristojne gradove kojima je stalo do reda.
Gospodo, da li Vi shvatate da to što se radi po gradu, više se ne radi ni po selima, i nama se doturaju kontejneri, i neće biti da Vi u gradu imate više otpada od seoskih domaćinstava...

Ja stvarno više nemam reči da Vama prenesem moje čuđenje da se otpad, u 21. veku, u najzelenijem gradu Evrope, odlaže i rešava na tako primitivan način... to je svakako dno dna, a onaj ko to organizuje, ta policija koja to sve gleda ( mislim na komunalnu ) neka samo pokaže jedno slovo u zakonu kojim je tako nešto dozvoljeno... i sutra će da šeteju po selima, što već i rade jer ih teraju van grada, i lupati kazne onima gde ima zaostalog lišća...ma more mrš...Smiley

I nema danas besplatnog života u tolikoj zajednici kao što je grad... dakle, jednostavno, ako imete otpad, postavi se kontejner, PLATITE i rešite problem...
Jadno je i tužno gledati sve one radnike i mašine koje po ulicama kupe sve to što se baci, a tu primetićete, ima svega i svačega, od limova, kanti, čuta pa do neizbešnih WC šolja... jednom rečju - BRUKA i SRAMOTA...
A vi sad recite šta hoćete, trubite koliko hoćete, ali sagovornika na tu temu u smislu odobravanja, sigurno nećete pronaći... osim naravno u tom i takvom Somboru...

Završavam, ali stvarno je ovo nešto čega Sombor treba da se stidi, a ne opravdava nekakvom potrebom...

poruka menjana pre 1 nedelju
Kobra
@ Uto, 09.04.2019. 15:54
To što će otpad stojati nedelju dana na ulici ispred kuća je najmanji problem koji Sombor ima. To čak i nije problem uopšte! Naprotiv, jedna od retkih stvari koja je ok po građane SOmbora, jer se većina ostalih svodi samo na plaćanje poreza, računa itd, a da građani slabo imaju koristi u svom gradu od bilo čega. 
Kada bi se otpad nosio od kuća do nekih lokacija, u tom slučaju čitav Mesec čistoće propada, jer da ljudi mogu da odnesu pet ulica dalje otpad ne bi im ni trebao Mesec čistoće, jer bi ga odma otpremili direktno na deponiju.
Ovo je samo prelazna ideja da se Mesec čistoće uništi kao akcija. 
Na čega bi to i ličilo da se na jednu lokaciju tovare tone otpada različitih fela?!
Bolje da se organizuje reciklaža otpada jer je tužno da se ništa ne reciklira što se sakupi. Flaše staklene se bacaju i razbijaju sa ostalim otpadom u kamionima. To je veća tuga, od toga dal otpad stoji nedelju dana pred kućama. 
vojvodina
@ Čet, 11.04.2019. 09:03
mogu samo da razumem, da je i pred vašom kućom ili zgradom, poprilična gomila kojekakvih *ranja, kojima opet mesecima "reklamirate", ne samo grad, već pre svega sebe i stepen razvoja svesti na kom se trenutno nalazite...
Hajde vojvodino, umesto ovog neuspelog pokušaja da opravdaš potrebu za nečim ovako necivilizovanim, pa i sitnim ćarom jer tako uštedite koju hiljadu da platite prevoz otpada kao sav normalan svet, navedite još koji primer, gde se to radi na ovakav neshvatljiv način... ili, kako su to rešili ostali gradovi koji su na višem nivou svesti...

Ovih dana ne propuštam priliku kad se nađem "U TOM LEPOM SOMBORU" da se čudom ne načudim šta je sve čovek ( bez volje i ideje ) u stanju da učini mestu gde živi, prirodi, okolini, zelenim površinama.
Da li je to primer koji dajete deci, čemu služe onolike table ( koje usput i koštaju sve nas ) da je ZABRANJENO BACANJE SMEĆA... dodajte onda na njih da zabrana ne važi za APRIL, MAJ i pola JUNA...

Zašto, kad već imate toliko "razumevanja" za ovo bezumlje, ne uradite i po koji SELFI, onako svako na svojoj gomili i sa svojim *ranjima... pa pozovite čelnike grada, većnike za ekologiju, pa zatim sve ove NVO sa predznakom "zelenih"... gde je selfi direktora JKP Čistoće i njegove ekipe, msm toliki radovi u gradu a oni ni da se pohvale ( osim nešto šturo čusmo od Živanovića, ali je pre završio nego li je počeo )
I na kraju, gde su sada zaštitnici životinjskih prava, zar čopori pasa nisu ovim ugroženi jer im je na "meniju" sve i svašta...

Moglo bi ovako do zore, ali jedno je jasno, pa i vama poštovana vojvodino, ovako nešto nema na daleko, ali sa večikim negativnim predznakom...

Kobra
@ Čet, 11.04.2019. 09:50
vojvodina: To što će otpad stojati nedelju dana na ulici ispred kuća je najmanji problem koji Sombor ima. To čak i nije problem uopšte! Naprotiv, jedna od retkih stvari koja je ok po građane SOmbora,
I neće biti nedelju dana vojvodino, popratićemo ovako zajedno... čudi vaša potreba da stvari opravdate pa i minimizirate, a sami gledate svakodnevno da to nije nedelja dana, i dobro znate da će to *ranje da se razvuče do kraja maja, i duže...
I šta je to po vama OK po građane Sombora   da li možda to što bez plaćanja možete da se rešite svakojakog otpada, i to ovako na najgori i nabrutalniji način !!!???

Hajde budite bar malo fer, i prema sebi i prema gradu... kako vas bre nije sramota od, doduše retkih, turista koji obiđu Sombor, padajući pritom na reklame o najzelenijem gradu...

Kobra
@ Čet, 11.04.2019. 10:00
Odgovor na temu Premeštanje teme