Život > vodovod u kljajicevu

kao prvo unapred se izvinjavam ako je tema vec otvorena ili ako ima slicna , nisam je nasao pa onda da je otvorim. a ako ima onda neka moderator prebaci u istu.

zasto svaki put na kraju meseca vozilo vodokanala se zausavlja kod bunara kkod zeleznicke stanice i iz istog iznosi kanistere  predpostavljam sa hlorom jer svaki put kad oni odu voda se oseti na hlor. male su veravotnoce da bas i u somboru odakle se navodno selo snadbeva sa vodom hlorise voda tad.

Haribda
@ Sub, 03.11.2018. 12:16
Haribda
bunar kod stanice je zvanično zatvoren i nije moguće da je priključen na vodovod, da je tako bila bi to prevara i teško delo protiv zdravlja stanovništva.... to se lako može dokazati uvidom u račun za struju za to brojilo... dakle, ako ima potrošnje, znači da pumpa radi i da nam pumpaju neispravnu vodu...

Ja ipak mislim da se niko ne bi usudio da to radi, a to sa kanisterima, pre će biti da neko krade gorivo pa ga tu samo "lageruje"... ima u tom kraju kandidata Smiley

poruka menjana pre 10 meseci
Kobra
@ Sub, 03.11.2018. 22:33
e kobra , ako je to gorivo kao sto tvrdis zasto je onda voda odmah posle toga osetila se na hlor?
Haribda
@ Ned, 04.11.2018. 10:27
Haribda
nije to tvrdnja 100%, više je to moja neverica da ipak nije u pitanju to što ti tvrdiš...
ako je zaista u pitanju to da se naši bunari i dalje koriste, uprkos zabrani, to bi bio čist kriminal i opasna rabota, što mislim da nikom normalnom ne bi
smelo pasti na pamet.
Moguće je da se samo koristi bunarska stanica i postrojenje kao skladište za vodu koja dolazi od Sombora kako bi se ostvario konstantan pritisak... mada mi i to zbog daljine priključenja izgleda malo verovatno, tako da je ova tvoja tvrdnja u najmanju ruku simptomatična... ja lično, nakon svega što nam se izdešavalo u vezi vodovoda, obzirom da sam i malo bolje upoznat sa izvesnim radnjama a posebno znajući ljude i čemu su sve skloni, ne verujem nikom, a naročito ne posle one "diverzije" nakon smenjivanja Šljukića, kad je u samom gradu "naprasno" voda postala štetna za ljude.
Sve u svemu, ništa skrivenog ne bi smelo da bude po pitanju vodovoda, mada mnogo toga ni danas ne znamo, ostaje samo da verujemo i molimo se bogu da ipak ima neko ko će sve te geliptere držati pod kontrolom...

Videli smo i prisustvovali masovnoj letos masovnoj krađi vode iz ulićnih šahti, punjenje i pranje prskalica na sred ulice, i niko da odreaguje, niko da mrdne prstom... zato ništa nenormalno ne treba da čudi, a čudo bi bilo kad bi sve bilo onako kako priča rukovodstvo Vodokanala...

A kad pominjem gorivo, ništa to nije novo, imali smo mi i krađu bunarskih cevi, i to ljudi koji su tada vodili MZ, policija ima i zapisnik sa uviđaja pa i izjavu čoveka ( radnika MZ ) koji je vršio prevoz na kućnu adresu kod Buča Grbe gde su i pronađene sve te cevi, i ponovo ništa, pojeo vuk magare, a dotični gospodin i dan danas neometano radi u Vodokanalu...

Možda je za običnu raju i bolje da ništa ne zna, jer u suprotnom, kad bi znali u kakvim je rukama bio, a delom i sada čitav sistem, bežali bi od vode kilometrima... ovako, yebe lud zbunjenog pa koga šta zakači, a kad je u pitanju naša voda i ARSEN kojeg smo konzumirali godinama i od nas su to krili, pa znamo da ARSEN ne ubija odmah, to je tihi ubica na duže staze...
Kobra
@ Ned, 04.11.2018. 14:10
proverno , ipak voda koju piju  stanovnici naseg Klajiceva dolazi iz Sombora , a ovde se kod nas nalazi crpna stanica koja pomaze u do hlorisanju .

S toga neka moderator zakljuci ovu temu jer je nedoumica resena .
Haribda
@ Sub, 10.11.2018. 20:05
Haribda
a ovde se kod nas nalazi crpna stanica koja pomaze u do hlorisanju .
hm, crpna stanica ???

E sad ti nama svima "neukima" još malo pojasni, šta mu to dođe CRPNA stanica

PS: i naravno, ono što si i trebao da pomeneš, od koga je "stiglo" to pojašnjenje, jer je to pitanje vodovoda ozbiljna stvar...
Jer, ako ti možda je pojasnio onaj što je krao bunarske cevi i sve što mu je dopalo pod ruke, onda ti nije baš neka "proverena" informacija 
Kobra
@ Sub, 10.11.2018. 22:56
Odgovor na temu Premeštanje teme