Život > ELA: 1/4 veka učenja stranih jezika

Studio stranih jezika ELA proslavlja 1/4 veka i već dvadeset pet godina uspešno izvodi generacije jezičkih učenika u Somboru. Pre 25 godina kada je otvorena kao prva škola jezika u Somboru imala je ideju da širi vidike, povezuje kvalitetne profesore i radoznale đake, otvara vrata ka svetu i veliča znanje i kulture različitih zemalja. Sada, kao deo vannastavnog programa organizuje filmske večeri, književne konkurse, javni razgovore o književnosti i kulturi i gostovanja zanimljivih govornika iz različitih zemalja.
-Meni lično, koja sam odrasla u celoj ovoj priči, fenomenalno je gledati kako mi svi odrastamo zajedno, jedni od drugih učimo, razvijamo se i primenjujemo ideje da učionica nije samo ona klasična u četiri zida, već se trudimo da Studio Ela bude jedan širi edukativni centar. Ideja nam je da konstantno razvijamo kreativnost i kritičko razmišljanje, da vodimo računa o lokalnoj zajednici i o životnoj sredini. U školi trenutno imamo mnogo stranaca koji uče srpski, imamo deset jezika u ponudi i tim od 15 sjajnih profesora – kazala je na svečanosti organizovanoj povodom jubileja Aleksandra Stojkov, direktorka škole Studio stranih jezika ELA

ela.jpg
tam
@ Pet, 19.10.2018. 09:29
Odgovor na temu Premeštanje teme