Politika > DODATNE "subvencije" za poljoprivrednike !!!

>>
12
Na dodatne "subvencije" ovog proleća, u vidu besplatne vode iz seoskog vodovoda, mogu da računaju svi malo bolje opremljeni poljoprivrednici, jer je grad, uz podršku JKP Vodokanal, ustupio javne ulične hidrante svim zainteresovanim poljoprivrednicima, da bez napora i dodatnih troškova, na brz i efikasan način mogu da se snabdeju čistom, zdravom vodom za tretiranje svojih ( ali i tuđih ) poljoprivrednih površina.
Sistem je pojednostavljen do maximuma, tako da je za točenje jedne cisterne od 5-6000 litara potrebno svega nekoliko minuta, obzirom da je čitav sistem pod pritiskom od 4-6 bara, a sve što je potrebno jeste da prikopčate već instalirano crevo i sačekate da se cisterna napuni.
Sličan postupak je i sa individualnim traktorskim prskalicama, u koje se voda na sličan način sipa direktno u spremnik, bez potrebe dodatnog filtriranja.

Dodatni, doduše mali problem nastaje kad se menja hemijsko sredstvo za tretiranje, jer tada je potrebno isprati prskalicu, ali i to se završi za kratko, s tim što isprane hemikalije dobro dođu za uništavanje korova u okolini hidranta za vodu.

Sva gore navedena "pomoć" našim poljoprivrednicima ima i podršku AP Vojvodine, a preko našeg domaćeg poslanika/ce u skupštini Vojvodine, inače pridruženog člana odbora za poljoprivredu i bivšeg člana gradske komisije za raspodelu državnog zemljišta ( dok nisu ukinuli dnevnice ) g. Nade Mandić, kao i odbornika u skupštini grada Nikole Žiža, a koji su oboje još i dodatno članovi lokalnog Saveta MZ Kljajićevo...
Što bi se reklo, operacija dodatnih subvencija poljoprivrednicima je POD PUNOM KONTROLOM... Smiley

Slike samo jednog od punktova za "besplatno subvencionisanje" poljoprivrednika, ispred zgrade DVD u Kljajićevu...

PS: jedini problem prave određeni pojedinci iz JKP Vodokanal, koji tvrde da je to nedopustiv način upotrebe javnog vodovoda, te da izlivene hemikalije mogu potencijalno zagaditi okolinu, pa i sam vodovod...
završnu reč će svakako dati ekonomski "stručnjaci i experti" vodokanala, koji če svaki potrošeni kubik vode, ravnomerno raspodeliti na ukupnu cenu vode, tako da na kraju ipak ispada da je to jedan vid kolektivnog subvencionisanja samih sebe...

haha, ludilo na Kljajićevački način... SmileySmileySmiley

DVD,.jpg DVD..jpg DVD.,.jpg DVD.jpg DVD,..jpg dvd hidrant.jpg
Kobra
@ Pet, 01.06.2018. 12:42
I jedno dodatno saopštenje... hm, sve nešto kao dodatno, al ajd...

gore navedeno "subvencionisanje" poljoprivrednika važi do 15.06. a onda "subvencionisanje" prelazi na zakupce "Bazena" , kojima taj vid "subvencije" uveden još od 2003.g iz vremena skoro već zaboravljene Dude i DS-a...

PS: i tamo treba 5-6000 kubika da bi se izaprao i ponovo napunio bazen za novu sezonu, kada ćemo verovatno opet imati priliku da nas "zakupac" počasti sa par desetina "subvencionisanih" ulaznica, po principu, subvencija - za subvenciju... ili, ti meni - ja tebi, dobro meni ali i tebi...

Kobra
@ Pet, 01.06.2018. 14:26
iz Vodokanala poručuju: ORGANIZOVANA krađa vode, uz prećutnu saglasnost ljudi koji predvode MZ...

U trenutku kada u selu imamo organizovan bojkot dela stanovništva u vezi sa uvođenjem reda i preuzimanja odgovornosti za mesni vodovod od strane JKP Vodokanal, paralelno sa tim imamo prećutnu i organizovanu krađu vode iz javnih hidranata na ulivama sela...

Kako je to moguće ako trenutni sastav Saveta MZ odslikava političku većinu u samom gradu, ako u Savetu MZ kao članovi sede jedan odbornik, pa i jedna poslanica skupštine AP Vojvodine... ako je takođe, član Saveta i osoba od poverenja ( poverenik ) SNS, ako su, na kraju krajeva, svih 11 članova sadašnjeg Saveta bili predstavljeni kao kandidati SNS ??

Znaći li sve ovo što se dešava da se sve to radi u ime SNS i pod kontrolom SNS,  ili je u pitanju grupa pojedinaca koja je otuđena od politike SNS, koja jedno priča i piše lažirane izveštaje sa svojih nazovi sastanaka i sednica Saveta a u stvarnosti radi i odrađuje poslove sasvim suprotne, i to ne samo onom što pričaju i pišu, već poslove koji spadaju u domen kriminala i kršenja zakona.

Ako ovoj masovnoj pojavi "samoposluživanja" iz seoskog vodovoda dodamo i evidentirano nenamensko trošenje budžeta, ako imamo situaciju kada je radna mašina za komunalne radove otuđena bez naknade već skoro punu godinu dana, ako su objekti sportskog centra u fazi raspadanja a MZ u tome aktivno saučestvuje direktnim plaćanjem tuđih računa, ako se od građana uzima novac za JAVNU rasvetu, koja je svugde besplatna osim kod nas, onda je pitanje za sve:

Kako je sve to moguće i gde je kraj lažima i prevarama... ?
Kobra
@ Pon, 04.06.2018. 09:06
Фотографија корисника Predrag Markovic
srbijamonarhija
@ Uto, 05.06.2018. 12:02
Kobra није Вам ЈКП "Водоканал" крив што нисте навикли да измирујете обавезе! Воду нисте плаћали раније, па не би сте ни сада и зато правите циркус без икакве потребе.
malasirena45
@ Sre, 06.06.2018. 07:25
bilo bi dobro da pre nego li nešto napišeš, predhodno pročitaš i pokušaš shvatiti o čemu se zapravo radi, i šta je suština teme...
Na jednoj strani imamo vodokanal koji pokušava da preuzme kontrolu na vodovodom, na drugoj strani niču udruženja koja traže odgovore na postojeće stanje, a na trećoj imamo Mesnu Zajednicu koja podkopava sprovođenje zakona i u sukobu je sa vodokanalom, a ujedno izbegava sopstvene građane koji traže da se uspostavi red...

Kobra
@ Sre, 06.06.2018. 08:58
JKP Vodokanal derač kože somboraca, a sad se svojski obrušio i na seoske sredine. Treba pokriti sve nezakonite troškove alavog i nezasitog poverenika dojučerašnjeg člana stranke nilskog konja iz Jagodine.
Manojlo
@ Čet, 07.06.2018. 12:33
Manojlo je navikao da ne placa vodu, on pije neka druga sredstva po receptu dr Radulovica iz Dosta je bilo. Naravno trebate naci nacin da opozicija manipulise gradjanima ali vi to veoma nevesto radite gospon Manojlo.  Vase mahinacije su odavno dokazane...a kuloarske price ne prolaze kod naroda.
Milan Radonjić
@ Čet, 07.06.2018. 14:43
Najbolje bi bilo,po Manojlu,da niko ne placa vodu...to bi bilo resenje po njemu. Vidi se da je jedini princip doticnog demagogija.
Milan Radonjić
@ Čet, 07.06.2018. 14:46
niko normalan ne traži vodu za badava, ali isto tako nije u redu da cena bude koliko neko zine, i koliko jednostrana računica pokazuje da je dovoljno...
I samo ću te podsetiti Milane Radonjiću na aferu sa onih 6,7 miliona skrajnutih u vremenu Šljukića, i to je bilo uračunato u cenu, a sasvim sigurno to nije jedini "štek" koji svi mi treba da plaćamo preko naduvane cene vode...
I, kako nam završi cela priča, Šljuka i dalje arči, doduše nešto smanjenim intezitetom, ali tu je, siva eminencija poput Benge kad je sport i uređenje salaša u pitanju...

Eto, sad ja tebe da zamolim za dokaze, baš kao što ti insistiraš kad pominjem Zavišina... kako može Šljuka da ostane tu gde jeste i pored toliko proneverenog novca dok je bio glavni i odgovorni urednik u Vodokanalu... haha, ili možda čovek nije znao da ga potkradaju... haha...

I da se vratimo temi:
voda mora da se plaća, ali cena ekonomska i bez podmirivanja kojekakvih "subvencija", prekobrojno zaposlenih ( mislin na one beskorisne )  

Kobra
@ Čet, 07.06.2018. 15:17
objasi kobra jos koji put ovom novom botu koji pretenduje na mesto SEFA :) jel ga neko video u skorije vreme jer na radno mesto ne dolazi vec duzi vremenski period:( mora da sprema doktorat u BIH :) 
jelte jel kod vas SNSovaca mozak funkcuinuse na isti nacin,  jel to neka genetska greska :)

Фотографија корисника Zeljko Stevanovic
srbijamonarhija
@ Čet, 07.06.2018. 22:31
Srbijamonarhija tebi ocigledno smeta sto su svi sposobni dosli u SNS,takvi kao ti su ipak za stranke iz beton lige. E sad komplekse moras leciti na neki drugi nacin 
Milan Radonjić
@ Pet, 08.06.2018. 12:42
Srbijamonarhija tebi ocigledno smeta sto su svi sposobni dosli u SNS,
samo si zaboravio i deo nesposobnih s namereom da prikriju rabote dok su bili "s one druge strane"...
Nije ih malo, i za sad uspevaju da se prikamče... čak i kolo da povedu...

Kobra
@ Pet, 08.06.2018. 15:31
xeexeexxe beton liga?zaista si smesan a u SNS svi sposobni (sav olos se sjatio iz DS,DSS,SRS,SPSitd 
eh zaboravih onu stranku sto uzgaja zirafe i cijem predsedniku je i Betoven svirao) nego ne rece za sta su ovi to sposobni ?
za ovo treba biti imecil https://www.facebook.com/SrpskaCast.rs/posts/980937405413082

poruka menjana pre 2 nedelje
srbijamonarhija
@ Pon, 11.06.2018. 19:53
Lažna vest o neispravnosti vode u Beogradu podigla je javnost na noge, sve gradske službe pa i one koje su nadležne za krivična dela širenja panike i lažnih vesti...
Sve to samo pokazuje u kojoj meri je vodosnabdevanje stanovništva osetljiva delatnost, pa je stoga svaka zloupotreba i poigravanje problem koji pogađa širu populaciju.

Razumljivo je interesovanje javnosti, medija, nadležnih institucija, jer ipak je reč o Beogradu...
S tim u vezi, možemo postaviti logično pitanje: A šta je sa nama, gde smo mi u svemu tome ???

Nije li nečinjenje ili zataškavanje skandala sa našim vodsovodom takođe ugrožavanje zdravlja stanovništva ?
Može li na kraju krajeva, da se pređe preko činjenice da je naš vodovod prepušten na korišćenje kako se kome prohte, bez kontrole šta se na njemu i oko njega radi i kako se njime uopšte rukuje i upravlja.

Dakle, u prvom slučaju u BG imamo širenje lažnih vesti i izazivanje panike kod građanstva, a ovde imamo suprotno, i kako kažu iz Vodokanala, nedozvoljeno "samoposluživanje" ili krađu vode uz opasnost da se nestručnim rukovanjem izvrši zagađenje vodovoda...
I jedno i drugo zahteva adekvatnu reakciju.. u BG vidimo da se efikasno rešava problem, ovde imamo zid ćutanja, Vodokanal koji navodno upravlja vodovodom samo je nemi posmatrač, kako sami kažu, krađe vode i neovlaštenog rukovanja sistemom vodovoda...

Gospođo Bobić, probudite se konačno...

Kobra
@ Pet, 15.06.2018. 10:57
Što se tiče vode i vodosnabdevanja u Kljajićevu po pričama gradjana ili ti komšija ne beže od tog da neće da plate vodu,ali samo ono što potroše kako to oni kažu.
Jer realno gledajući lično sam bacio oko na neke račune pa to nije normalno ogromna kubikaža.
Da se ja pitam samo zamena vodomera dolazi u obzir nisu ni ti ljudi na terenu toliko krivi,koliko je turski kvalitet da smo realni.
Priča kaže da vodomeri ne valjaju očitaju više od potrošenog,jer gledajući činjenično stanje to je tako.
Ja verujem da gospođa Bobić kao i tim iz Vodokanala pokušavaju i traže najbezbolnije rešenje za ovaj slučaj.

Intex
@ Sub, 16.06.2018. 18:21
po pričama gradjana ili ti komšija ne beže od tog da neće da plate vodu,

situacija sa računima za vodu je najblaže rečeno, konfuzna, i zato imamo kojekakve "priče", što svakako nije dobro, nije dovoljno odgovorno od strane Vodokanala i svih onih koji su dužni da obezbede zdrav i jasan sistem funkcionisanja.
Najgore u svemu je što nema jasnog odgovora, šta se zapravo dešava u vezi sa vodomerima, načinu na koji se očitavaju isti, otkud enormni računi, i na kraju, da li su ugrađeni vodomeri dovoljno kvalitetni, te šta se dogodilo sa vodomerima koji su zamenjeni, odnosno gde su nestali... ???

sve su to pitanja, koja traže jasan odgovor, a ne ćutanje... baš kao i pitanje iz ove teme o zloupotrebama vodovoda, odnosno krađe vode u kojoj učestvuje ili saučestvuje i sama MZ Kljajićevo, ali i pojedinci zaposleni u Vodokanalu...

I kao posledicu svega imamo samoorganizovanje građana u nekakva udruženja, pa peticije upućene nadležnima sa oko 400-500 potpisa, što je i logično kada nemamo pravovremeno reagovanje onih kojima je to posao, pa i same MZ koja je po tom pitanju građanima obećavala potpunu transparentnost i javne zborove građana... od svega toga nije bilo ništa, a na drugoj strani imamo čitavo tuce afera koje prevazilaze seoske okvire ( poništavanje ugovora o korišćenju ciglane bez ikakvog osnova... nelegalna naplata od građana za javnu rasvetu... nepoštovanje ugovora o zakupu kuglane... nabavka ili kupovina robe, materijala bez javnog oglašavanja... plaćanje računa zakupcima objekata na teret MZ... građevinski radovi bez dozvole, saglasnosti kao i način plaćanja...) samo su deo javašluka koji je obeležio rad aktuelnog Saveta MZ...

Priča kaže da vodomeri ne valjaju očitaju više od potrošenog,jer gledajući činjenično stanje to je tako.
eto, opet imamo "priča kaže" ali nemamo šta kaže struka, šta kaže onaj ko jedino i može da potvrdi ispravnost i kvalitet ugrađenih vodomera... dakle, kao što se meri ispravnost uređaja na benzinskim pumpama, tako i vodomeri, ali to treba da radi služba za to stručna i opremljena.... nagađanja su, samo nagađanja...
ALI, ako prilikom ugradnje vodomera, od ugrađenih ( oko 1200.1300 ) imamo 600-700 reklamacija i naknadnih intervencija, onda sasvim sigurno imamo problem na koji neko mora da reaguje adekvatno, a ne da se o tome ćuti i da jedino što imamo, da "kruže priče"...

Ja verujem da gospođa Bobić kao i tim iz Vodokanala pokušavaju i traže najbezbolnije rešenje za ovaj slučaj.

i ja sam uveren da g. Bobić i njen tim nešto pokušavaju, ali ih vreme i činjenice demantuju, odnosno potvrđuju da su daleko od rešenja... nema jasnih odgovora na pitanja, a samo pokušavanje bez rezultata, nije ništa... mi i dalje imamo nezadovoljne i sumnjičave građane kojima se ispostavljaju nejasni računi, nemamo odgovor gde su završili naši zamenjeni vodomeri, nemamo potvrdu da su novi ispravni i dovoljno kvalitetni, nemamo odgovor zašto je voda baš 70 din, a ne manja kao što bi bilo realno...
I na kraju, zašto su građani, da bi dobili odgovor, bili prisiljeni da se samoorganizuju, te da mimo institucija traže da zaštite svoja prava...

Kobra
@ Pon, 18.06.2018. 09:33
Sve ti to lepo sastaviš,napišeš,ali nije za naš uzrast probaj u školi "Vuk Karadžić" Sombor.
Pa dobro ovo je klasično filovanje što sam napisao u nekom predhodnom postu.
Ja mislim da neko iz Sombora dolazi da vam krade vodu po Kljajićevu proveri ti to.
Sad krade i Vodokanal i MZ pa da li ima neko pošten sem tebe?
I Ciglana nema nikakve veze sa vodom da ne punite mozda vodu u onaj dimnjak?
Uostalom ako svi oni kradu imaju nadležni koji to veoma lako i efikasno mogu da provere,utvrde.

Intex
@ Uto, 19.06.2018. 21:47
Sve ti to lepo sastaviš,napišeš,ali nije za naš uzrast probaj u školi "Vuk Karadžić" Sombor.
daleko je tvoje upiranje i šuketanje i od tog uzrasta koji pominješ, al ajd, ne pišem ja sve ovo radi tebe što si do sada već trebao shvatiti, već zbog svih onih koji ovo čitaju, a takvih je podosta...
Dakle, nisi ti bitan/bitna, mislim da ti je sada bar malo jasnije...

Ja mislim da neko iz Sombora dolazi da vam krade vodu po Kljajićevu proveri ti to.
da se voda bespravno koristi, i to sa uličnih šahti/hidranata, to nije nepoznato ni ljudima iz MZ, ni sekretaru MZ, ni onima koji navodno održavaju vodovod, pa ni rukovodstvu Vodokanala... oni su to nazvali ili okarakterisali kao krađu, pa neka se sa tim i nose...
i ne dodavaj gluposti baš toliko, nisi obavezan pokazati sav svoj "talenat"...

Sad krade i Vodokanal i MZ pa da li ima neko pošten sem tebe?
pa otkud ti znaš ko sam ja, hahaha...   nagađanja jesu deo cele ove priče o tome, ko je ko na ovom forumu, pa tako i za INTEXa samo nagađamo ko to može biti... 

I Ciglana nema nikakve veze sa vodom da ne punite mozda vodu u onaj dimnjak?
Ciglana je posebna tema, a svima vama dežurnim piskaralama, kako se dade primetiti, nije bitno gde su završile pare, već samo i jedino KO o tome piše i drži temu otvorenom... baš mi te žao

Uostalom ako svi oni kradu imaju nadležni koji to veoma lako i efikasno mogu da provere,utvrde.
Tu se slažemo, mogu da utvrde i provere... samo još ostaje da krenu utvrđivati i proveravati... prosto ko pasulj

Kobra
@ Sre, 20.06.2018. 07:10
Pa 6000komentara pokazuje ko si ti neko ko voli pažnju.
Na ovom svetu smo svi nebitni,a pogotovo na ovom forumu koji je nekad bio chatovanje za tinejdžere sada se pretvorio u leglo srama i nadmetanja ko ce kome smestiti.
Onda neko treba da ubrza nadležne organe da veoma precizno i efikasno odrade svoj deo posla i naravno da se lopovluku stane na kraj.
Ali ja to gledam s neke druge strane Švajcarska je daleko razvijenija zemlja od naše i unapređenija pa opet i tamo ima grešaka,ali narod ne obraća na to pažnju toliko koliko u Srbiji a zašto?
Pa zato što rade 10h dnevno za lepu sumicu i ne zanima ih politika,a ovde svaka druga osoba razume se u pravo,zakon,sport,politiku.
A slabo ko sem Aleksandra Vučića dovede investitore ne može čovek sve sam.
Ja nisam puno pametan ni školovan nisam stručan u tom segmentu i ne bih da se petljam.
Gospodine Kobra zasuči rukave i uradi nešto za svoje selo i tu omladinu,a manje komentara dela govore ne reči.
Kljajićevu je preko potrebna fabrika do 100ljudi minimalno,sportska hala(obećana) lično sam video tablu koja vam je stajala ispred OŠ Nikola Tesla kada sam bio na Gospojinskim danima.
Ako se ne varam to je bivši DS obećao to je lopovluk veka.
Pozdrav od mene do daljnjeg.
I nemojte nagađati ko sam ja kada sam nebitan ili nebitna ovde se radi o diskusiji samo.
Intex
@ Sre, 20.06.2018. 11:49
>>
12
Odgovor na temu Premeštanje teme