Sport > Kad nemas argumente ti zatvori temu !!!!

<<
1
. . .
9101112
Pa nije samo predsednik sporan.Pogledaj Crnka ko ti je zamenik Branislav Jokic inace predsednik K.K Joker,zatim Zoran Bojic clan U.O Sportskog Centra,Ana Repman zastupnik P.K Feniks,Karanovic Vladimir direktor skole Dositej Obradovic i zastupnik Volej stars i Zak junior..Ja licno mislim da su se pojedinci zaigrali malo i da su jedno dobro rukovodstvo zamenuli sa ljudima koji su po gore navedenom u sukobu interesa..Isto tako svaka njihova odluka moze biti ponistena a slozicete se da to sportu u gradu nije potrebno.
manastir025
@ Ned, 27.05.2018. 18:05
Treba,kao što ranije rekoh,pustiti ljude da rade i pokušaju da urade više od prethodnika.
naravno da ih treba pustiti da rade, ali je jako, ili isto tako važno da se izbegne svaka, pa i najmanja, sumnja na njihov legalitet... oni će na kraju krajeva, donositi odluke, raspoređivati sredstva, a sve to vuče neprijatne posledice ukoliko se pokaže da na startu nije bilo sve u skladu sa propisima...
Ili ako hoćeš, ja od budućeg predsednika, direktora jedne škole, visokoobrazovanog čoveka, očekujem najmanje da sam poznaje pravila, da bez ikog tumača sa strane zna šta je to javna funkcija i sukob interesa...
sve ostalo bilo bi neozbiljno i kompromitujuće za njega samog, ali i sve druge koji su se prihvatili da rade tako važan posao vezan za sport...

Moje sumnje su opravdane, jer ponoviću, čim je u celoj priči Zavišin, meni je to dovoljan signal da negde nešto neće štimati...  
živi bili pa videli... Smiley
Kobra
@ Ned, 27.05.2018. 18:06
Auuu koliko mogu da primetim  ovde postojeee ogromni sukobi interesa, cak i ja kao laik u toj sferi to vidim..Samo Radonjic pametuje tu nesto, samo kad je znao Maksimovica optuzivati iz dana u dan kako je predsednik Fk Sombor i pljuvati o sukobu interesa a da Maksimovic to uopste nije bio..
Radonjicu kako te nije sramota sada  na ovim funkcijama sve novo izabrani neki predsednici klubova i to je tebi bez sukoba interesa hheh..
Evo da ti predocim kako nastaje sukob ja kao presednik  jednog kluba ako sedim u upravnom odboru naravno da cu lobirati za svoj klub, smesno  sta ste napravili smenili ljude bez  ijedne mrlje o sukobu interesa i postavili sve sa sukobom.....POENTA?????????? 

poruka menjana pre 1 godinu
Radaa
@ Pon, 28.05.2018. 13:41
To da li Maksimovic ima mrlju u radu utvrdice nadlezni organi kao i za sve ostalo.
Crnka
@ Pon, 28.05.2018. 13:48
Nisi ti valjda Radaa nadlezni organ pa da određuješ ko ima a ko nema mrlju? 

Tvoj emotivni status prema Gigi je stvar subjektivnog osećaja.
Crnka
@ Pon, 28.05.2018. 13:50
Ti Crnka mozes da pises sta god hoces do Djurdjevdana ovde je evidentno da su smenjeni ljudi bez sukoba interesa i postavljeni svi sa sukobom...
Polako ima ko ce to da utvrdi...
Ne mora se Maksimovic i prosla uprava vratiti ali  ima da se utvrdi poenta vanredne skupstine i novo  rukovodstvo sa interesom :)
 Novi Podpredsednik SSGS je  predsednik KK. Dzoker  halo breeee pa on menja predsednika koga vi zavitlavate....
I on treba sutra da oducuje o drugim klubovima jeste li vi  normalni...Vredjate inteligenciju ovoga naroda...
Ps. Nisam jedina koja ovako misli da se ne zanosis Crnka...

Radaa
@ Pon, 28.05.2018. 14:08
Poenta odrzane vanredne skupstine je los rad tadasnjeg predsednika,prosto i jednostavno.
Milan Radonjić
@ Pon, 28.05.2018. 16:14
Milan Radonjić
Milane, ja evo moram da te podsetim na jednu činjenicu...

Žarko bih voleo da čujem/pročitam, o kakvom to lošem radu se radi, ako smo imali priliku da poslušamo gradsku većnicu Antoniju Nadj, takođe na skupštini i pred skoro 60 delegata, samo par nedelja pre, kako jasno iznosi stavove gradske vlade, te da je sve u redu, da je čak po njoj, gradska vlast prepoznala dobar rad, itd itd, bla bla...

i ono što mene zanima, otkud sad odjednom ništa ne valja ?   i znači li to da gosp. Nadj, nije govorila istinu u svom javnom obraćanju, da li je nešto krila pa se naprasno setila, ili šta ?

Nemojte tako... ili evo, ja sad lično, pozivam g.Antoniju Nadj da se javnosti obrati novim saopštenjem, da nam pojasni šta je to u ime grada govorila na predhodnoj skupštini, a šta je to sada što treba da shvatimo kao iskazanu brigu o gradskom sportu...

Kobra
@ Uto, 29.05.2018. 07:44
Pouzdano se zna da su Antonija,Benga,Daka uz podrsku Rusa prikupljali potpise za smenu bivseg rukovodstva.Razlog za smenu koji su klubovima navodili je nenamensko trosenje novaca,zaposljavanje nepotrebnih kadrova,favorizovanje pojedinih klubova..To su teske optuzbe pa shodno da je vecnik za sport jedno tvrdila pre mesec dana sasvim je logicno da se obrati javnosti u vezi informacija koje je iznosila klubovima kao razlog za smenu.
manastir025
@ Uto, 29.05.2018. 09:13
Bravo za Kobru i Manastir025

Upravo to! To nije prvi put da vecnica za sport radi nesto pogresno , precutala je ili presla preko svega kada je Sekula zaposlio onog za 200.000din , pare otisle negde :)))

A dobro zna sta se radi u SSGS i kako sportic , projekat koji dobija novac od opstine i pokrajine sliva se na druge racune, a Manda i Rasa samo rade svoj posao :)

Ali ovo za Velibora je stvarno lepa stvar za mlade, kako da se uce da rade u opstini sa kupljenom diplomom, ali najbolje od svega je zena koja se vodi pod tim brojem, mozda je Velibor promenio pol :)

Strasno sta je politika uradila od sporta, i to je primer mladim sportistima ,trenerima kako treba u buducnosti da rade ! Ovo samo vodi u propast sporta, nista drugo

I best novog rukovodstva Saponjin mec
muzUcrnom
@ Uto, 29.05.2018. 11:10
manastir025: Pouzdano se zna da su Antonija,Benga,Daka uz podrsku Rusa prikupljali potpise za smenu bivseg rukovodstva.Razlog za smenu koji su klubovima navodili je nenamensko trosenje novaca,zaposljavanje nepotrebnih kadrova,favorizovanje pojedinih klubova..To su teske optuzbe pa shodno da je vecnik za sport jedno tvrdila pre mesec dana sasvim je logicno da se obrati javnosti u vezi informacija koje je iznosila klubovima kao razlog za smenu.
Zašto bi većnica sebi dozvolila luksuz da radi bilo šta vaninstitucijalno i tako dovede u pitanje timski rad GV...!?
Ona ima mogućnost, ali i obavezu, da to pitanje nenamenskog trošenja sredstava ako ima osnova, predoči najpre gradonačelnici, pa na Veće... sve osim toga bilo bi pogrešno...
Kobra
@ Uto, 29.05.2018. 15:14
Nenamenskog trosenja novca od strane prethodnog rukovodstva je bilo. To sto su klubovi informisani o zloupotrebama je dobra stvar. Nadlezni organi ce naravno da utvrde sve cinjenice oko zloupotreba.
Milan Radonjić
@ Uto, 29.05.2018. 16:08
Milan Radonjić
To sto su klubovi informisani o zloupotrebama je dobra stvar.
najbolja stvar je raditi u okviru institucija, a to znači poštovati procedure, informisati i klubove, ali i javnost...
ovako, možemo se ganjati do jutra...
ono što nije dobro, da još uvek nema potpunog uvida javnosti u događanja unutar SSGS od pre neki dan...
Javnost je zbunjena, imamo smenjeno rukovodstvo kojem je pre samo mesec dana bezrezervnu podršku i pohvale pružila resorna većnica, verovatno u ime Veća, bez i jedne reči o ovom što sada čitamo kao razloge za razrešenje...

To sve zaslužuje objašnjenje, pre svega od onih koji su prozvani, od onih koji su najpre podržali, pa uskratili podršku...

Ako je zaista svima sport na prvom mestu... ako se foliramo, onda je to druga priča...
Kobra
@ Uto, 29.05.2018. 17:50
Kucno vaspitanje mi nalaze da se obratim obzirom da sam ucestvovao u diskusijama i pre Vandredne Skupstine SSGS.Naime moje ime se provlaci i posle odrzane Skupstine i izbora novoga rukovodstva.Najvise me spominje Milan Radonjic koji se sakriva pod laznim imenom i pusta dezinformacije tipa Rada i Giga u emotivnoj vezi,nenamensko trosenje sredstava itd.Mislim da je to odraz slabosti,kompleksa,licne frustracije i nemogucnosti da doticni bude uopste i primecen u nasoj drustvenoj zajednici.No necu se ja baviti sa doticnim postoje organi i institucije koji ce saznati ko je on i o cemu pise na javnim portalima.Ja mogu jos jednom da kazem da ne bezim od odgovornosti i tu sam za bilo kakva pitanja.Sto se same Vandredne Skupstine tice mislim da je sve bilo ishitreno i bespotrebno jer se dobro radilo i svakako bi bilo jos bolje u narednom periodu.Sada kada je sve proslo, na rukovodjenje mene i moga U.O je stavljena tacka nasom ostavkom na Skupstini a ne po kafanama, i sve u cilju za dobrobit nasega somborskog sporta.Takodje nismo zeleli razdor medju klubovima nego smo ostavili mogucnost novome rukovodstvu da nesmetano radi i da ima punu podrsku klubova..O sastavu novoga rukovodstva i njihovog legimiteta neka se bavi neko drugi.Ja sam 27 god.u sportu i svakako cu tu ostati  kao neko ko zeli da na bilo koji nacin doprinese boljitku nasega sporta.Sigurno mogu da tvrdim da u sportu nema mogucnosti za licne interese,kompromise vec naprotiv treba mnogo odricanja,energije i bitnih odluka kako bi se video pomak.Vec sam jednom napisao vreme je najbolji sudija i pokazatelj ko je kako radio i sta je cinio.
Dragan Maksimovic
@ Uto, 29.05.2018. 21:30
I jos nesto itekako me zanima ko je i na koji nacin upoznavao klubove o navodno nasim zloupotrebama.Posto nemam saznanja da smo to radili voleo bi da nas Milan Radonjic malo preciznije upozna o tim radnjama i ko je te radnje sprovodio.
Dragan Maksimovic
@ Uto, 29.05.2018. 21:35
Milan Radonjić: Nenamenskog trosenja novca od strane prethodnog rukovodstva je bilo. To sto su klubovi informisani o zloupotrebama je dobra stvar. Nadlezni organi ce naravno da utvrde sve cinjenice oko zloupotreba.
ne mogu da tvrdim da li je nenamenskog trošenja bilo ili nije, ali iz dosadašnje prakse i ponašanja resornih odelenja gradske uprave, više je nego sigurno, da nenamensko trošenje NIJE razlog, ili bar nije jedini...
Baš zbog toga potrebna je puna informacija, a mi evo i nakon održane skupštine nemamo priliku da pogledamo šta su to potpisali "klubovi" kao povod za održavanje vanredne sednice... Još manje se moglo čuti na samoj sednici, jer kako kažu oni koji su prisustvovali, osim uopštenog klepetanja i baljezganja bez konkretnih činjenica izvesnog g. Markovića ( inače mirođije u svakoj pokvarenoj čorbi ) gotovo da i nije bilo smislene rasprave, a još manje konkretnih slučajeva korupcije, nenamenskog trošenja ili nešto slično... još je falio samo Yavišin
Ako svega toga ima ( nenamenskog trošenja )  niko nema pravo da o tome ćuti...

da ima osnova za ovo što navodim, najbolje govori primer nenamenskog trošenja sredstava u našoj MZ, gde je čak i budžetska kontrola ustanovila teško kršenje zakona o budžetskom sistemu, bezbroj primera nenamenskog trošenja novca koje se nastavlja i dalje, nabavke bez javnog objavljivanja, pa sve to nije rezultiralo pokretanjem smena ili nekim drugim sankcijama kako bi se rad MZ upodobio sa ZAKONOM.

Eto kao primer već famozna javna rasveta na Jagnjevu, od kojih para je građena, i što je najžalosnije, ko je i po kom osnovu od građana naplatio radove i materijal, pa se još niko nije "setio" da sa tim mora da se prekine...

Kobra
@ Sre, 30.05.2018. 09:37
Ili, kad je već tema sport, kada su čak i predstavnici FK Kordun "digli glas" protiv nenamenskog trošenja, nije li baš primer direktnih uplata na račun FK Kordun od strane zakupca jednog lokala, a koji je sklopio ugovor sa MZ, a ne sa FK Kordunom, najbolji primer nenamenskog korišćenja sredstava, koji ni do danas nije sankcionisan, niti je ikog briga za to što se dešavalo, da bi smo sad naprasno imali brigu i svest o nenamenskom trošenju... selektivan pristup nikad nije dao dobre rezultate, tako da neće ni ovaj put...

ZAKUP TC 100 evra.jpeg
Kobra
@ Sre, 30.05.2018. 09:44
Direktori i pomoćnica načelnice u Savetu fakulteta Pokrajinska Vlada je donela odluku o imenovanju članova Saveta Pedagoškog fakulteta u Somboru. http://www.soinfo.org/vesti/vest/21490/1/Direktori-i-pomocnica-nacelnice-u-Savetu-fakulteta/
Ima li Sombor još koga "pametnog" osim naravno, Darka Kosanovića !!
Foto 35022

Ne mislim da je ovde isključivo greška Pokrajinske Vlade, jer znamo da su imenovanja plod predloga koji stižu pred Vladu iz lokalnih sredina ili se sa istima usaglašavaju, ali to nikako ne znači da Pokrajinska Vlada ne bi trebala da povede više raluna i bar proveri elementarne podatke o kandidatu koji se nađe na dnevnom redu Vlade.

Evo, čitamo vest, Darko Kosanović imenovan u savet pedagoškog fakulteta

I naravno, prva pomisao, opet Darko... i može li jedan čovek na toliko mesta, ili su ta mesta bezvredna...

Zašto Darko kad on ima sukob sa Agencijom za borbu protiv korupcije... 

U savetu fakulteta čovek koji vrši diskriminaciju dece !!

U Savetu fakulteta čovek koji u "slobodno vreme" cepa plakate političkih protivnika ( u ovom slučaju plakate SNS )

i logično pitanje na kraju: zar je moguće da Sombor nema koga da postavi na to, bar ja mislim, odgovorno mesto, ili treba da se sprdamo da jedan Darko može stići na sve:
i biti direktor SC, i nadzirati rad fudbalskog saveza, i biti član uprave kluba, pa još i poverenik SNS za Bezdan...  aman Darko, aman predlagači ne ponižavate ljude, ne ponižavajte Sombor...

Ps: čitajući gornji tekst, u meni realna zebnja... hoću li naleteti još i na Zavišina...  uf, laknulo mi na tren, mada nije sasvim, dovoljan je i Darko pa da Vam ne bude baš najbolje, ali ipak primećujem pomak, prođe jedno delenje a nema Zavišina... mada, njega ima tamo i gde ga se namanje nadaš...

Ps: usput i članstvo u UO gradskog Muzeja...  

poruka menjana pre 1 nedelju
Kobra
@ Čet, 06.06.2019. 12:18
Rascveljio se ko  Zabac Kreketan.
Svemirac
@ Pet, 07.06.2019. 22:16
<<
1
. . .
9101112
Odgovor na temu Premeštanje teme