Politika > ZZ Kljajićevo: decenijski dužnik rasprodaje poljoprivredno zemljište

<<
12
A ti si sve dokazao
rekoh ja da si ti nepismen...

pokazao, postavio, dostavio... nek drugi kojima je to posao dokazuju, nisam ja tužilac nit policija... a ovde na forumu, posetioci nek gledaju i čitaju, pa sami da zaključe šta je pravo a šta nije...

ne smatram sebe nikakvim genijem niti čeme posebnim, samo imam pravo da se od hoštaplera i prevaranata branim na dozvoljen način... ništa više od toga...

e sad, može biti da to nekom nije pod kapu, nekog iritira, ali žalim slučaj, mi koji smo naebali u talasu pljačke i privatizacije nemamo drugog načina da bar malo vratimo kakvo takvo dostojanstvo, a to može samo kad krivci završe tamo i gde im je mesto...

Ako znam da sam bar nekom od tih lopurdi koji su predmet pisanja pokvario dan, a pouzdano znam da jesam, pa i to je nešto... nek bar sanjaju organe i moguće situacije...

prijatno JVC,
Kobra
@ Čet, 24.01.2019. 22:06
Bravo Poaro, ti si legenda Kljajićeva, zato si uvek i sam... 
JVC
@ Pet, 25.01.2019. 08:34
evo ti dole link, ali pročitaj ceo tekst... moja dalja polemika  s tobom više nema smisla, a ni potrebe...

- Govori se o partijskim knjižicama kao svemoćnoj ulaznici da radite šta hoćete. Srbija će biti pravno uređena zemlja. Želim da vas obavestim da je policija danas uhapsila i zadržala Dragoljuba Simonovića, predsednika opštine Grocka i člana Gradskog odbora i Glavnog odbora SNS, rekao je Vučić.

poruka menjana pre 5 meseci
Kobra
@ Pet, 25.01.2019. 23:03
JVC: Zmijo, ti ove gluposti pišeš mesecima,apsolutno nijedan dokaz nemaš! Pa ne sahranjuju poljske miševe i sitne kućne ljubimce pa da ih tako lagano sakrivaju, ti pričaš o stoki  (svinja, krava, ovca...) .. Nemoj biti smešan kad si već lud. 
Moraću na kratko da se izvinim ovima sa Kljajićevačke farme što pokopavaju leševe životinja u krugu farme, iz jednog prostog razloga;  zato što ima i gorih, a moguće i opasnijih primera od njihovog...

mada i jedna i druga "varijanta" predstavlja kršenje zakona, atak na životnu okolinu i ugrožavanje zdravlja stanovništva, deblji kraj bi mogli povući Kljajićevčani, jer se za njih zna, i poreklo i ko je i šta uradio, dok u ovom drastičnom Odžačkom slučaju, vinovnici su mahom nepoznati...

Jedino što jeste poznato, to je opština Odžaci na čijoj teritoriji je locirano ovo "hranilište" za beloglave supove ( mada ih ovde nema, al ima vrana, pasa lutalica, svraka ) te da i oni verovatno imaju komunalne službe koje eto, rade kako rade...

Leševi životinja razbacani po selu Ratkovo

Jeziv prizor kod sela Ratkova u opštini Odžaci - na sve strane razbacani leševi životinja. Danas je tamo bio i naš novinar Nikola Bulatović.

https://o2tv.rs/video/vesti.php?yyyy=2019&mm=01&dd=28&nav_id=1499145

Kobra
@ Čet, 31.01.2019. 13:31
A koliko je ova tema ozbiljna, kada je reč o pravilnom postupanju i odlaganju životinjskih leševa i koliko je važno poštovanje i sprovođenje utvrđene procedure, najbolje govori aktuelna situacija u vezi sa afričkom kugom zaraženih svinja.
APEL nadležnog ministarstva je i više nego jasan, a koliko se i u kojoj meri poštuje, kako i šta rede odgovorni da bi se sprečilo širenje bolesti, vidimo po primerima iz Odžaka, pa i naše Kljajićevačke farme, koji probleme čivotinjskih leševa rešavaju na sebi svojstven način, kršenjem zakona u oba slučaja.

Farmeri i lovci pazite - svinjska kuga ne sme u Srbiju

Ministarstvo poljoprivrede pozvalo je institucije, vlasnike, uzgajivače i lovce da se pridržavaju propisanih mera kako bi sprečili širenje afričke kuge svinja.

https://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2019&mm=02&dd=02&nav_id=1501182

Kobra
@ Pon, 04.02.2019. 11:28
Uzurpatorima naknada od 1.264 evra po hektaru
Radi se o trostrukom iznosu utvrđene najviše prosečne postignute cene (421,37 evra) po hektaru u Zapadno Bačkom okrugu ili 1.264,11 evra po hektaru.

A kako će se ova odluka gradskog veća u vezi trostrukog iznosa za UZURPATORE zemljišta odnositi na one kojima uzurpacija još uvek nije naplaćena ??  da li i za njih važi TROSTRUKI iznos, ili neka druga pravna norma ?
Hoće li ZZ " Kljajićevo" kao ubedljivo najveću uzurpator državnog poljoprivrednog zemljišta, konačno platiti svoje bahaćenje, ili postoje dvojni aršini, pa i privilegovani na koje se mera kažnjavanja ne odnosi.

kratko podsećanje:
2206-2007 uzurpirano je 1033 ha
2007-2008 uzurpirano je  633 ha
2008-2009 uzurpirano je  633 ha

Dug ZZ Kljajićeva, ako meru primenimo prema svima jednako, iznosi preko 1.200.000 EVRA!

Ono što jeste ćinjenica, problemi u vezi sa uzurpacijom, i nakon više od 10 godina nisu prekinuti, a ovakve mere treba podržati i pojačati, naročito u delu uspostavljanja efikasnog sistema kontrole, evikasnijeg odelenja za poljoprivredu koje po sadašnjoj strukturi nije doraslo poslu, pre svega stručno i kadrovski.

O sistemu poljočuvarske službe, koja po definiciji svog dela posla treba da obezbedi neposrednu kontrolu stanja na terenu, nisu potrebne reči, i malo je reći da je ovakva kakva je bespotrebna i jalova služba za koju grad samo odvaja pozamašna sredstva...

Ovde ne pomažu prazne priče pa ni odluke koje se neće, ili se teško i selektivno primenjuju, ovde jadnostavno postoje uzurpatori na jednoj, i država na drugoj strani... ako je zako tu da se poštuje, pa poštujte ga, ali prema svima jedna i odlučno... !!!
Kobra
@ Čet, 06.06.2019. 11:38
<<
12
Odgovor na temu Premeštanje teme