Politika > DJB: POKS da preuzme odgovornost za zatvaranje biblioteka

>>
12
Foto 30996- Povodom saopštenja Pokreta za obnovu Kraljevine Srbije (bivši SPO), da Dosta je bilo politizuje skupove protiv zatvaranja biblioteka želimo da iznesemo neke činjenice, koje je, čini se, bivši SPO svesno izostavio. „Dosta je bilo” kao stranka do sada nije izlazila sa saopštenjima povodom racionalizacije u Gradskoj biblioteci niti je na drugi način javno istupala. Želimo da ukažemo da su na protestima u Stanišiću i Kljajićevu učestvovali meštani tih sela, direktno pogođeni sumanutom racionalizacijom, bez ikakvih stranačkih obeležja. Na skupovima su bili i članovi Srpske napredne stranke, Socijalističke partije Srbije, Demokratske stranke, Dosta je bilo, ali i članovi ove interesne grupe okupljene pod akronimom POKS, te je jasno da o „politizaciji” u takvim uslovima možemo da govorimo samo ukoliko želimo da skrenemo sa teme odgovornosti za trenutno stanje u Gradskoj biblioteci „Karlo Bijelicki”. Naime, feudalnom raspodelom resora, još 2014. godine, tadašnji SPO, a sadašnji bivši SPO, zaposeo je oblast obrazovanja i kulture, delegiravši na poziciju gradskog većnika Nemanju Sarača koji je i danas na toj funkciji. Racionalizacija u javnom sektoru Grada Sombora koja je dovela do ovakve situacije u bibliotekama u selima je izglasana u februaru 2016. godine u Skupštini Grada, a na predlog gradskog veća u kom sedi i pomenuti Sarač, a u tom sazivu Skupštine koja je usvojila ovaj predlog sedele su i druge njegove stranačke kolege. Od pomenute racionalizacije do danas, gospodin Sarač se nije niti jednom obratio javnosti, a manjak hrabrosti da preuzme odgovornost bila je očigledna nakon priloga Prve Televizije o protestima u Stanišiću kada nije želeo da se javi novinarki na telefon i time pokazao pravo lice i način na koji upravlja sektorom nacionalnom auditorijumu i naneo štetu ugledu celog Sombora. Politizacija pitanja biblioteke od strane bivšeg SPO-a nastavljena je pre dva meseca predlogom za imenovanje nove direktorice te javne ustanove, kada je na to mesto predložena Nataša Turkić, osoba koja ne ispunjava neophodne uslove koje propisuje Zakon o bibliotečko-informacionoj delatnosti, na šta je DJB više puta ukazao. Ipak, ne osvrćući se mnogo na zakon, bivši SPO je sa svojim koalicionim parnerom SNS-om izglasao ovaj predlog, međutim, do danas nisu dobijene potrebne saglasnosti kako bi imenovana bila izabrana za direktora, pa sad bivši SPO pokušava da vrši politički pritisak na organe AP Vojvodine i Narodne biblioteke Srbije kako bi ipak, uprkos očiglednom kršenju zakona, postavili gđu Turkić na mesto direktorice, ne sa ciljem da se unapredi rad ustanove, već da biblioteka postane izvor još jedne stranačke plate. Isto ono što su uspeli da urade u JKP Čistoća, svojevrsnom birou za zapošljavanje članova ove interesne grupacije okupljene oko ideje vraćanja monarhije. Dakle, iz navedenih činjenica lako je zaključiti zbog čije politizacije rada biblioteke, ustanove od značaja za kulturu u Somboru i šire, je došlo do ovako katastrofalne situacije po ustanovu i građane koji su njeni korisnici.
Besramni su pokušaji da se za ovo stanje okrivi isključivo Vladimir Jerković, dosadašnji direktor biblioteke. Upravni odbor iste se do juče nije oglasio, a sad kad jeste, mišljenja smo da je bilo bolje dok su ćutali. Okriviti nekoga zato što ne može da radi svoj posao dok je na bolovanju i bori se za život, ispod je svakog nivoa, i nismo to očekivali čak ni od bivšeg SPO-a. Da zaključimo, „Dosta je bilo” će nastaviti da vrši pritisak na vlast da poštuje zakone ove države i nastaviće da se bori da na mesta koja su važna za funkcionisanje ustanova/institucija budu postavljeni isključivo kompetentni ljudi, a na stranačke marionete. Dosta je bilo ne organizuje proteste u Stanišiću, ali smo ponosni na te ljude koji su izašli da se bore za svoje dostojanstvo i za dostojanstvo svog sela i podržavamo njihove stavove u potpunosti, a članove bivšeg SPO-a pozivamo da preuzmu odgovornost za stanje u biblioteci i konačno nešto urade korisno s obzirom da imaju sve resurse, odnosno članove na ključnim pozicijama u Gradu, umesto što se zanimaju pisanjem paušalnih saopštenja - piše u saopštenju „Dosta je bilo”. 
savamajstor
@ Ned, 04.02.2018. 23:28
savamajstor
Interesantno je da vas uglavnom boli samo biblioteka u Stanisicu a znamo i zasto,zao nam je sto je neko iz DJB ostao bez radnog mesta na nekoliko dana! ali smo sigurni da to nije bitno uticalo na standard zivljenja i egzistenciju doticne,naime licemerno je da neko omalavazava rad N.S. a da pritom tekstopisac neobrati ni malo paznje na sve one malverzacije i zloupotrebe u Edukativnom Centru,u onim raznoraznim udruzenjima koji su kao dobra krava muzara koju nasa iskusna domacica prilicno dobro muze :galerija,slikarske kolonije,udahni zivot,dvd,brcak,knjizevne veceri itd .Mi seljaci kako nas nazivaju ovi iz DJB znamo da dobru kravu muzaru moramo dobro i nahraniti  sto naravno nije tesko ako makar i na sumnjiv nacin dodjete u mogucnost da zakupite od drzave vecu kolicinu prvoklasne oranice .
orinceza
@ Pon, 05.02.2018. 11:40
Ociti problem je u tome sto Udruzenje Gradjana DJB vise nemoze da koristi prostorije biblioteke u Stanisicu za  prikupljanje potpisa koji su neophdni za registraciju stranke  mora se priznati da na tom iscrpljujucem poduhvatu rade vec skoro dve godine  a po proceni stecajnog upravnika tih 10.000 potpisa ce biti uspesno sakupljeno u narednih 3 do 5 godina .
Foto 33055

poruka menjana pre 4 meseca
katarina velika
@ Pon, 05.02.2018. 17:07
Morate se dogovoriti kad pišete saopštenja. U prošlom ste brže - (jače) - bolje napisali i da nas boli Kljajićevo, pa ste odustali kad ste videli da su i vaši članovi bili. Nismo vam mi krivi što nemate članova u Stanišiću. Bar onih koji znaju da čitaju.
To što vama na standard življenja utiče samo koliko imate para,  vaš je problem i sramota. Nekim ljudima je važno i da se duhovno bogate. Kapiram da vi to ne razumete.
Nije dosta što zavlačite ruke u džepove gradjana arčeći pare JP koja ste uzurpirali, sad bi malo da se mešate i u nečije privatno materijalno stanje? Ako je nešto protiv zakona, imate kome da se javite. Spominjete jeftine političke poene? Mislite da može jeftinije od ovoga što vi pišete? Kakve veze ima EC sa bibliotekom? Ako imate neki problem, opet, obratite se nadležnim institucijama. Ovo piskaranje na netu da skrenete pažnju sa realne odgovornosti je infantilno. Vi ste vlast, ako neko greši, utvrdite i reagujte. 

Što se radnog mesta tiče, ispali ste "stručni" kao i obično, pa ste izgubili i taj spor.

A ovo sa seljacima nema veze sa DJB, to je sigurno na račun komentara koji ste vi stavili u saopštenju pa hrabro obrisali.
 O muženju i izmuzavanju para, možda možemo i da vas saslušamo. Tu nema stručnijih 

P.S. Kapiram "orincezo" da si žurila sa registracijom naloga pa ti se omaklo "o" umesto "p", ipak je trebalo napisati svoj prvi komentar hitro. Jedino ne znam da li su i mala slova na početku rečenice , nedostatak razmaka nakon zareza, spajanje rečice NE sa glagolom i besmisleno pisanje reči centar velikim slovom takođe zbog brzine ili je nešto drugo u pitanju. Da si išla više u biblioteku, ovo bi ti se manje dešavalo.  Videćemo vremenom, ipak si mlad botić ovde.
I zaista nemam pojma kako vas ne mrzi da otvarate naloge samo da bi ispali glupavi i pokazali koliko ste nepismeni. Pri tom ne sumnjam da je ista osoba u pitanju jer je jednako nepismena kao i "orinceza". 
MedaSO
@ Pon, 05.02.2018. 18:33
Ustaljena praksa je da se komentari brisu kada se u negativnom kontekstu spominju odbornici u Skupstini Grada Sombora ,pokusacu malo da preformulisem komentar:
 "I MI SELJACI BISMO MALO DA CITAMO" zalosno je kad moras svoje sugradjane da spustas da bi sebe izdigao.Transparent napisan od strane odbornice upravo govori o tome kako i na koji nacin razmislja klasicni pripadnik DJB o svojim komsijama,prijateljima mestanima Stanisica.Kako se prikupljaju jeftini politicki poeni mozete pogledati na FB profilu doticne ,licna promocija je svakako na prvom mestu a za to iskljucivo se koriste maloletna lica i  udruzenja gradjana .O izjavi gde se napada neko ko je na bolovanju i neko ko se bori s ozbiljnom bolescu samo toliko da je to udarac ispod pojasa i najvise govori o vama i o vasoj organizacija ili bolje receno interesnoj zajednici koja je specijalizovana za finansijske malverzacije preko raznoraznih udruzenja gradjana. SEC je dobar primer .Koliko clanarina je bibliotekarka iz svog dzepa uplacivala da bi sacuvala radno mesto?dovoljno je samo uporediti spisak clanova u biblioteci i pregledati ko su ucesnici protesta :( da li je celokupno clanstvo DJB iz Vojvodine bilo prisutno na protestu?
Image result for i mi seljaci imamo pravo da citamo

srbijamonarhija
@ Pon, 05.02.2018. 19:35
Pa članica UO je ta koja je optužila direktora da je kriv za sve. Nije iz DJB. Jel vi to hoćete da kažete da su stavovi vaših koalicionih partnera za svaku osudu jer su ispod pojasa? U tom slučaju, moram se složiti sa vama.

MedaSO
@ Pon, 05.02.2018. 19:52
E moj medjede zasto vidis trun u oku brata svog,a brvno u oku svom ne osecas?
to ste vi iz DJB mislite da ste pametni a naseo si na moje zareze i "orincezu"  kao osmogodisnjak   i time si pokazao  svoje pravo lice jer tebi su bitniji moji zarezi i pravopisne greske od zloupotreba polozaja,finansijskih mahinacija i omalazavanja sopstvenih prijatelja,komsija i sugradjana od strane tvojih "stranackih"kolega!
I dok DJB kritikuje moje zarezee  POKS stavlja tacku na Vasu pljacku.
To je sika i prilika DJB  dotakli ste dno licemeri ! izvadi najpre brvno iz oka svog,pa ces videti izvaditi trun iz oka brata svog.
Vidi se da ste isli na treninge kod stecajnog upravnika Pinokija Smiley

orinceza
@ Pon, 05.02.2018. 21:56
Da ostavimo na stranu tvoju nepismenost, o kakvim ti zloupotrebama položaja pričaš?! Kakve finansijske mahinacije? Zašto ne podnesete odgovarajuće prijave ako je tako? Čuj, POKS stvalja tačku na "našu" pljačku. Pa jbt miš, šta koristite da vam bude tako dobro i da toliko izgubite dodir sa stvarnošću?!
Zloupotreba od strane DJB koji nije u vlasti  nema nikakve funkcionere u svojim redovim VS bivši SPO sa svojom Čistoćom, kamionima, avionima, reprezentacijama, tenderima sa menjanim godištima, kupovinama od fizičkih lica po naduvanim cenama, Volonterima, i ko zna čime još... Pozdrav za vredne pregaoce Čistoće iz Rume ;)
MedaSO
@ Pon, 05.02.2018. 23:03
MedoSo sto se pravis naivan? Ti kao iskusan pratilac dnevno-plitickih desavanja u Somboru i kao clan DJB sasvim dobro znas o kakvim finansijskim vratolomijama se sluze tvoji saborci inace specijalisti za dopingovanje  UG iz budzeta Grada Sombora unazad godinama a narocito za vreme Lakijeve vladavine,budi posten pa samo reci koliko je SEC za zadnjih 5 godina dobio sredstava iz budzeta izrazeno u milionima i koliko je od toga nenamenski potroseno ? a na  Stanisicka  fiktivna udruzenja da ne trosim reci,puno koristi smo imali od onih silnih miliona utrosenih na likovne veceri i ostale "manifestacije" na kojima se okupljaju uvek iste "gospodje" i sve to namireno iz dzepova "seljaka koji bi malo da citaju" kako vas nije sramota.

srbijamonarhija
@ Uto, 06.02.2018. 00:05
prebacivati odgovornost za sve što se događalo u vezi racionalizacije zaposlenih po seoskim bibliotekama na direktora Jerkovića, ne samo da je pogrešno i netačno, već do srži pokvareno i neljudski.

Usput da odgovorim ovom moralnom talogu sto sede u UO biblioteke, jer ponešto i znam u vezi sa tom "racionalizacijom", da je bilo do Jerkovića, i danas bi seoske biblioteke radile...

Kobra
@ Uto, 06.02.2018. 11:52
 DJB SmileyPOKS

katarina velika
@ Uto, 06.02.2018. 15:21
i ovo su Somborska sela... Možda nekog ova slika natera na razmišljanje !!

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&dd=06&nav_id=1355579
Kobra
@ Uto, 06.02.2018. 17:34
Kakva je to gromoglasna tisina od strane mapetOVACA? cim su  se pocele  spominjati finansijske egzibicije koje se izvode u UG. DJB ovci  se ucutali :) a nismo ni spomenuli kako i na koji nacin su se pozaposljavali oni i njihova bliza rodbina ili kako se dolazi do prvoklasne drzavne zemlje u Stanisicu ,a onu cesmu u centru da ni ne spominjem pa gradjane je vise kostala autobuska karta do Sombora  da bi glasali za taj projekat , budite realni i recite koliko vredi ona cesma ? i kakva korist od one cesme DJB? Lep ukras od 1 milionceta,sto niste od tih para podigli jos koji plastenik onom neprofitnom udruzenju koje ocekuje da mu udahnete zivot jer je na finansijskom izdisaju :)
.Sledeci put kada hocete da potrosite pare iz budzeta ugledajte se na mestane Kljajiceva koji  su  ta sredstva usmerili na obnovu obdanistva.
Doziveli ste svojih pet minuta slave u kojima ste omalovazili sve mestane Stanisica nazivajuci ih "SELJACIMA"  https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=01&dd=26&nav_category=12&nav_id=1351540

Bas lep naslov u novinama .

Image result for i mi seljaci imamo pravo da citamo

srbijamonarhija
@ Sre, 07.02.2018. 00:46
Ne, nego kad se pominju gluposti i finansijske malverzacije, ne mešamo se. Tu ste vi na domaćem terenu.

Nemojte polaziti od sebe. Falsifikovanje potpisa, duplo naplaćivanje "edukacija" koje nisu ni jednom čestito urađene, pretplaćeni kamioni sa prekucavanim brojevima, vesela putešestvija po evropi i slično su vaš model ponašanja. 
O vašem "altruističkom" poduhvatu za Kljajićevo će tek da se priča kad se projekat završi. Brže bolje ste maznuli pola listića da namestite glasanje, a i to niste uspeli da uradite kako treba, pa se niste dogovorili sa direktoricom. Ne sekiram se ja za vas, naćićete način da izvučete i ona dva miliona koliko ste omašili u prvom dogovoru.
Što se biblioteke tiče, o postupku racionalizacije koje ste zdušno podržali, dovoljno govori i to što je nadležno ministarstvo dostavilo mišljenje da ste pogrešili, ali ste se oglušili i na to.
Pa ne kopčamo se svi na leđima 

PS Obzirom da su vam biblioteke strane, a iz iskustva znamo da vam ta oblast nije bliska, možda se niste sretali sa nekim rečima, pa preventivno, da pomognem:

MedaSO
@ Sre, 07.02.2018. 09:38
Vidim  ja medo da ti  zavidis ovim  odbornicima  DJB koji proputovase Evropom uzduz i popreko na racun nas neskolovanih  "Seljaka koji bi malo da citamo" ,koliko li nas je stajala samo ona edukacija u Estoniji.
Mi "seljaci koji bi malo da citamo" smo oduvek bili znatizeljni pa i sad smo to i imamo jedno pitanje:
moze li se lepo ziveti na grbaci naroda od pisanja projekata za privatizovana Udruzrnja gradjana? s obzirom da su recimo bar za nas "SELJAKE" KAKO NAS VI iz DJB NAZIVATE prilicno teska vremena,interesuje nas i to  koliko otprilike para moze da donese jedno takvo recimo fiktivno udruzenje gradjana na mesecnom nivou ? ili koliko moze da se zaradi na organizaciji likovnih i muzickih veceri? jer ako se moze lepo ziveti od toga svecano obecavam da cu  i ja osnovati neko fiktivno udruzenje gradjana i pisati projekte jer koliko vidim netreba tu bas mnogo biti pametan ,kuckati po tastaturi znam a znam kao i ostali seljaci da pretrazujem i  po Wikipediji-Nadam se da cu na postavljena pitanja dobiti brz i iskren odgovor na ovih nekoliko pitanja.
Nadam se da ce se ovi stihovi svidjati DJB ,nekada davno sam ih naucio od roditelja koji su kao i ja bili "SELJACI KOJI BI MALO DA CITAJU"

Sta je obraz?
On se ne uci.
On se ne stice
To nije ispit koji spremas
On se ne pere 
On se nepozajmljuje
Ili ga imas ili ga nemas
Tvoja je slika
On te odaje
Slika je majke i oca tvoga
Ne kupuje se 
i ne prodaje
Il ti ga da il ne da Bog
Kad se izgubi,nevraca se
Nekome nagrada a nekom kazna
Poneko,tako bez njega zivi
a da ga nema i ne sazna.

srbijamonarhija
@ Sre, 07.02.2018. 16:17

POKS i obraz u istom postu

Kraj vica.

Ne zavidim nikom. To je ružno. Vi niste "seljaci koji bi malo da čitate", već nepismene seljačine. To nema veze sa geografskim poreklom, to je više karakterna osobina. Naravno, čast izuzecima. 
 Ti si konkretno jedno nepismeno stvorenje do te mere da čitanje tvojih postova iziskuje nadljudske napore. 
  Oko života na grbači naroda priupitaj malo ove nove partijske kolege, oni to lepo muzu već jako dugo. S njima možeš videti i sve ostale detalje oko prodaje mandata, fiktivnih udruženja, izvlačenja para i slično.
 Kad DJB bude odlučivao o plaćanju sa računa grada, tad možemo o tome. Do tada ovo tvoje pisanje je besmisleno i skrećeš temu na druge da spereš svoju odgovornost. Tačnije, tvojih kolega, ipak si ti "nova" u svemu tome ;)
  Znaš kuckati po tastaturi, ali ne baš uspešno. Tebi konkretno, ne preporučujem da se baviš ničim što podrazumeva pisanje. Nećeš biti uspešna (an) u tome, pravopis ti je ogromna prepreka.  Osim ako sredstva dobiješ po stranačkoj liniji. Ako znaš u kojoj si stranci trenutno. 
  A pesmu na nekom vašem sastanku slobodno pročitaj. Ima tu kandidata mnogo više nego bilo gde da se te pesme naslušaju i u njoj pronađu.

MedaSO
@ Sre, 07.02.2018. 17:59
Moram ponovo da nadopunjujem ono što ste propustili da kažete.

Naime, Estonija nije jedino putovanje, bio sam u Belgiji, Španiji, Poljskoj, Grčkoj, Ukrajini, Italiji, Crnoj Gori, Sloveniji, Grčkoj, Mađarskoj, BiH, Albaniji, Makedoniji, Austriji i još nekoliko država kojih se ne mogu trenutno setiti i ni jedno putovanje nije bilo turističko, već u cilju edukacije i umrežavanja sa kolegama iz celog sveta, a ono što je interesantno, niti jedan jedini dinar država Srbija, pa samim tim ni Grad Sombor nije potrošio, sve je platila EU.

A, kad ste već spomenuli putovanje na naš račun, podsetio bih Vas na Vašeg kolegu, Nemanju Sarača, koji je na račun budžeta Grada Sombora, dakle na račun svakog stanovnika ovog Grada, putovao službenim automobilom sa službenim vozačem u Brisel, sve sa prenoćištem u Kelnu! Mislim da to nikad niko u istoriji službenih putovanja nije radio.

Ima tu još svašta nešto sa čim pokušavate da skrenete pažnju sa suštine, a to je da preuzmete odgovornost za to šta ste uradili od ovog Grada, lepu sliku šaljete u svet - N1, Blic, Al Džazira, RTS, B92, Prva... cela Srbija se smeje Somboru zbog Vaše nesposobnosti, dok građani trpe posledice takvog (ne)rada!

nikodijevic
@ Sre, 07.02.2018. 18:59
:) Predjosmo sa seljaka na seljacine ,prihvatam i to da nisam seljak vec seljacina samo zato sto mi to kaze neko ko pripada udruzenju gradjana "  dosta je bilo ",i tako smo se vratili na pocetak naseg komentarisanja gde si nam uspeo prikazati da su bitniji neciji zarezi od pljacke,zloupotrebe polozaja ,od nenamenskog trosenja para od strane odbornika DJBlputovanja po Evropi naravno od navca stecenog na sumnjiv nacin.   Mene licno ne boli tvoje komentarisanje al me boli lopovluk tvoj  i lopovluk tvojih kolega,nisi mi odgovorio koliko para je utroseno na edukaciju u Estoniji ,koliko prvoklasne oranice je na veoma sumnjiv nacin pripalo DJBovcima u Stanisicu,koliko se moze zaraditi organizujuci likovne i muzicke veceri  i sve to da se malo zabave "seljaci koji bi malo da citaju" koliko profita je imala Galerija a koliko nasa komsinica  a vasa partijska koleginica , za  cesmu u centru svi znamo da je islo pola pola :( 
Znam da neces odgovoriti na postavljena pitanja ali odgovori bar na ovo :koliko clanova ima DJB u Somboru i koliko od njih su na drzavnim jaslamo( ja to onako seljacki pitam i nadam se da mi neces zameriti,znas ima nas seljaka i seljacina podosta koji pratimo SOINFO ) 
One stihove o obrazu tvoja koleginisa nek procita na nekoj od onih " besplatnih knjizevnih veceri" kako bi to ironicno zvucalo :)

Naime, Estonija nije jedino putovanje, bio sam u Belgiji, Španiji, Poljskoj, Grčkoj, Ukrajini, Italiji, Crnoj Gori, Sloveniji, Grčkoj, Mađarskoj, BiH, Albaniji, Makedoniji, Austriji i još nekoliko država kojih se ne mogu trenutno setiti i ni jedno putovanje nije bilo turističko, već u cilju edukacije i umrežavanja sa kolegama iz celog sveta, a ono što je interesantno, niti jedan jedini dinar država Srbija, pa samim tim ni Grad Sombor nije potrošio, sve je platila EU.

A JA SE TAMAN PONADAO DA SI PARE ZARADIO KOPAJUCI NA NJIVI KOD KOLEGINICE  ILI DA SU TI RODITELJI TA KRSTARENJA PO EVROPI PLATILI

srbijamonarhija
@ Sre, 07.02.2018. 19:05
Moraš se prvo sabrati. Prvo se odredi oko svog pola. Naime, na profilu si napisao da si žensko, a pišeš u muškom rodu. Mislim, ako si transrodna osoba, i to razumem, samo  da znam kako da ti se obraćam.
Malo mi nije jasno kad polemišeš sa mnom, da li ti misliš da polemišeš sa svim članovima ili kako to ide kod tebe u glavi? Msm ne znam kako pišeš o lopovluku, a ne znaš o kome pišeš. Vamo napišeš da Nikodijević putuje na teret grada, pa se ispališ, onamo spominješ neke malverzacije oko kulture i spominješ odbornicu DJB, a ovamo VAŠ većnik opredeljuje sredstva za kulturu. Pa mislim, jbt, saberi se malo ženo (čoveče) i odluči se šta si i šta te zanima?! 
Pitanja oko programa i UG ostavi za nadležne organe. Valjda veruješ u organe zemlje u čijoj vlasti tvoji učestvuju?! Prijavi zloupotrebe! Nećeš  valjda da kažeš da nemaš poverenje u ministrastva koja vode koalicioni partneri koje podržavate u Narodnoj i lokalnoj skupštini?! Pa nemoj da rasturaš koaliciju čoveče!!
Otpustiće te sa mesta botice tek što si počela!
Ne mogu da dajem ocene o članovima i njihovim zaposlenjima, ali sam siguran da je procenat  zaposlenih u javnom sektoru visestruko manji od parazita u toj vašoj skupini gde u javnom sektoru ne radi samo onaj koga još nisu uspeli da ubace.

@ Nikodijević 
   Au, ala si se naputovao. Ovo što si napisao da grad ili država nisu ništa platili objašnjavaš onima kojima je to nepojmljivo. Da negde odeš, a da nije na račun budžeta 
MedaSO
@ Sre, 07.02.2018. 19:40
srbijamonarhija: :) Predjosmo sa seljaka na seljacine ,prihvatam i to da nisam seljak vec seljacina samo zato sto mi to kaze neko ko pripada udruzenju gradjana "  dosta je bilo ",i tako smo se vratili na pocetak naseg komentarisanja gde si nam uspeo prikazati da su bitniji neciji zarezi od pljacke,zloupotrebe polozaja ,od nenamenskog trosenja para od strane odbornika DJBlputovanja po Evropi naravno od navca stecenog na sumnjiv nacin.   Mene licno ne boli tvoje komentarisanje al me boli lopovluk tvoj  i lopovluk tvojih kolega,nisi mi odgovorio koliko para je utroseno na edukaciju u Estoniji ,koliko prvoklasne oranice je na veoma sumnjiv nacin pripalo DJBovcima u Stanisicu,koliko se moze zaraditi organizujuci likovne i muzicke veceri  i sve to da se malo zabave "seljaci koji bi malo da citaju" koliko profita je imala Galerija a koliko nasa komsinica  a vasa partijska koleginica , za  cesmu u centru svi znamo da je islo pola pola :( 

Cenim pokušaje. Ali, razmak ide SAMO POSLE zareza. Ne pre, i nikako ne i pre i posle. Još koji post, i biće to ok. Onda ćeš moći i projekte da pišeš.
MedaSO
@ Sre, 07.02.2018. 19:44
>>
12
Odgovor na temu Premeštanje teme