Sport > FK Radnički: Dve ubedljive pobede i poraz u pretposlednjeg kolu

Foto 1053Proteklih dana odigrano je pretposlednje fudbalsko kolo u kvalitetnoj omladinskoj ligi Vojvodine. Pionirska i kadetska selekcija fudbalskog kluba Radnički gostovala je u Kuli, gde je odigrala svoje mečeve sa vršnjacima Hajduk Juniora, dok su omladinci svoj meč odigrali na Gradskom stadionu sa istim protivnikom.
Hajduk Junior - Radnički 0:5
Pioniri su odigrali odličnu utakmicu i zasluženo slavili. Meč je bio rešen u prvoj polovini prvog poluvremena, jer su gosti preko Vidakovića i Lakića već u 17 minutu vodili sa nedostižnih 0:3. U nastavku meča, Vidaković i Vemić samo su dokrajčili protivnika, tako je konačan rezultat zasluženih 0:5 za Radnički.
Radnički: Novaković, Vojvodić (Gunić), Ralević (Bureš), Lisica, Kekić, Drvar, Haler (Šorgić), Vidaković, Lakić, Vemić, Đurđev. Trener: Siniša Lazić.
Hajduk Junior – Radnički 5:0
Kadeti su katastrofalno odigrali svoj meč, tako da su zasluženo poraženi sa 5:0. Sve je krenulo “nizbrdo” sredinom prvog poluvremena, kada je vezista Dobre opravdano isključen iz igre zbog prigovora na odluke sudije. Domaćin je iskoristio igrača više i preko Slijepčevića i Bogićevića prvi deo utakmice rešava u svoju korist. U nastavku Bogićević, Šević i Šišarica samo su dotukli oslabljene goste.
Radnički: Leković, Tevanović, Buišić (Negovanović), Kolarić, Lazić, Mijović, Kovačev Nikola (Pavić), Dobre, Plavšić, Mančić, Kovačev Filip. Trener Aleksandar Lazarević.
U poslednjem kolu, koje je na programu naredne subote, 18. novembra, pioniri dočekuju CFK iz Vrbasa, dok kadeti igraju protiv FK Vrbasa
Radnički – Hajduk Junior 5:1
Omladinci su u četvrtak, 9. novembra na svom terenu ugostili svoje vršnjake iz Kuli. Odigrali su još jednu odličnu utakmicu na Gradskom stadionu i slavili sa zasluženih i ubedljivih 5:1. Utakmica nije ni počela, a domaćin je poveo. Strelac u 35 sekundi utakmice kapiten domaćih Luka Karas. Odličan šut sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane, golman gostiju nespreman, prima gol kroz “uši”. Domaći nisu stali, nastavili su da atakuju i stvaraju šanse. Pokušali su Sapozničenko, Karas, Radev, Žeželj, ali se rezultat nije menjao. U 26. minutu Žeželj odlično proigrava Radeva, koji izbija sam pred golmana i rutinski sprovodi loptu u mrežu. Samo četiri minuta kasnije gosti smanjuju iz jedine prilike. Drinić je odlično proigrao Marića, koji beži domaćim štoperima i smanjuje rezultat. Gosti su krajem prvog dela mogli i da poravnaju rezultat, ali je Kulić bio neprecizan sa ivice peterca. U nastavku gosti su krenuli u ofanzivu, što im se obija o glavu. Prvo su u 51. minute promašili zicer sa sedam metara, a nakon toga su primili gol iz kontre. Radev je ponovo odlično pobegao i rutinski matirao Stamenkovića za 3:1. Nakon toga domaćin je preuzeo kontrolu i preko Vukadinovića i Erdeia postigao još dva gola za konačnih 5:1
Radnički: Refle, Drača, Mazinjanin, Erdei, Dulić, Vukadinović, Sapozničenko (Duspara), Lukić, Žeželj, Karas (Lazić), Radev. Trener Slavko Antić
Omladinci u nedelju u poslednjem kolu gostuju u Bačkoj Palanci, ekipi Bačke.