Sport > PK Polet: Dva zlata i bronza za Danicu Gazdić na Prvenstvu Srbije

Foto 31722 Foto 31723 Foto 31721 Proteklog vikenda u Beogradu na bazenu SC „Novi Beograd“održano je Letnje pojedinačno i ekipno državno prvenstvo Srbije u plivanju za juniore i u apsolutnoj konkurenciji. Na prvenstvu se takmičilo 345 plivača iz 45 plivačkih klubova iz Srbije. Somborski sportski klub Polet predstavljala je Danica Gazdić, koja je u obe trke, u kojima se takmičila prvog dana prvenstva izborila plasman u finala. U disciplini 400m mešovito Danica je osvojila zlatnu medalju u kategoriji starijih juniorki, dok je u apsolutnoj konkurenciji na cilj stigla četvrta. U trci na 400m slobodno Danica je bila četvrta u kategoriji starijih juniorki. Drugog takmičarskog dana takmičarka Poleta Danica Gazdić osvojila je bronzanu medalju u disciplini 200m mešovito u kategoriji starijih juniorki. U istoj kategoriji, trku na 800m slobodno završila je na četvrtom mestu. Poslednjeg takmičarskog dana Danica je osvojila zlatnu medalju u disciplini 1500m slobodno u kategoriji starijih juniorki
Plivači Poleta učestvovali su u subotu, 5. avgusta u Adi na XXI DELFIN CUP 2017. Učestvovalo 299 takmičara iz 27 plivačkih klubova iz Srbije, Mađarske, Rumunije, Hrvatske, Nemačke i Izraela. Za somborski sportski klub Polet se takmičilo 15 takmičara koji su osvojili ukupno osam medalja. Medalje su osvojili: Matija Rađenović, zlato na 50m prsno i 50m delfin; Izabela Ogrizović, zlato na 50m slobodno, srebro na 50m leđno; Dunja Šijak, srebro na 50m prsno; Marko Gužvica, bronza na 50m prsno; Nemanja Milić, bronza na 50m prsno i Elena Ogrizović, bronza na 50m prsno – navodi se u klupskom saopštenju.