Politika > MZ KLJAJIĆEVO: godišnje se gubi 10.000 Evra zbog nemara

>>
123
MZ Kljajićevo gubi svake godine prihod od najmanje 10.000 Evra!!!

Prostor stare ciglane, preuzet na 10-to godišnje korišćenje, a na čije urešenje je utrošeno 4.000.000 din. od 2012.g. do danas, nije ubrala ni kilogram sena, iako je glavnim projektom urešenja, koji je plaćen 230.000,00 din. projektovan godišnji prinos od 10-13 tona sena po ha, što na površini od 6,5 ha iznosi i do 80 tona sena godišnje.

Činjenica da je skandal sa projektom ciglana zataškan, da počinioci i direktni učesnici u evidentnoj korupcionaškoj aferi još uvek nisu procesuirani i svi na svojim radnim mestima, ne bi smelo da bude opravdanje što MZ svake godine gubi ogroman novac.
Ako uzmemo za primer izjave članova Saveta MZ da selo više nema svojih prihoda, da nema novca čak ni za jednu manifestaciju poput seoske slave, onda je jasno da prihod od 10.000 E. i nije baš mali novac.

Ovih dana možemo videti na šta liči pomenuti prostor, iznova zapušten i zakorovljen, pravi rasadnik AMBROZIJE i svih drugih korova, umesto uređene površine kako je predvišeno projektom, sa kog bi se godišnje ubirala ne tako mala sredstva za selo.

Savet MZ Kljajićevo, iako monolitan i upodobljen sa gradskom vlašću, nije našao za potrebno da bar o tom problemu razgovara, a još manje da ponudi rešenje na korist čitavog sela.

PS: dođe vreme kad je častan odlazak i ostavka, zbog jalovog rada, nakorisnije što neko može da uradi za svoje selo ...

poruka menjana pre 2 meseca
ambrozija prekrila ciglanu...,,.jpg CIGLANA-prinos sena.jpeg
Kobra
@ Sub, 05.08.2017. 07:56
Da li imas mozda tacan podatak koliko je MZ izgubila(nestalo) za vreme dok si ti bio u savetu?
Epic
@ Sub, 05.08.2017. 17:57
pa valjda ti srećo znaš, kad tako lepo pitaš ... lepo pokreni temu...

ili tebe svrbi nešto drugo, tj ovo o čemu se u temi piše.
jbg, zar sam vama opet ja kriv što ste pljačkali sopstveno selo, što ste iza sebe ostavili dovoljno dokumentacije i vidljivih tragova.
Otiđi srećo na ciglanu, nije daleko i pogledaj svojim okicama, nemoj da te lažu drugi... osim naravno ako i sam/a nisi deo tadašnjeg Saveta koji je odradio tako "častan" posao pljačke sopstvenog sela...

Kobra
@ Sub, 05.08.2017. 19:05
Hoces reci da ti iskusno pljackas? Ne ostavljas tragove?To se i vidi,kao nindza si
Epic
@ Ned, 06.08.2017. 08:26
Ovi iz saveta su bas glupi idu ukrasti sijalice na Jagnjevu.Pa glupani svako ko prodje vidi pola Jagnjeva sija, a pola u mraku.
Svemirac
@ Ned, 06.08.2017. 09:25
A prica se da je jedan sadasnji clan saveta pokrao gume pre par godina kad su menjali na bageru.
Epic
@ Ned, 06.08.2017. 09:38
Epic: Hoces reci da ti iskusno pljackas? Ne ostavljas tragove?To se i vidi,kao nindza si
shvati kako hoćeš i kako ti volja...

suština teme jeste u tome da MZ iz nerazumjivih razloga gubi lepe prihode, a da usput krši i gradsku odluku o suzbijanju AMBROZIJE...

Još manje je razumljivo, ako gledamo sa strane transparentnosti i politike koju zastupa SNS ( a Savet čini 11:0 za SNS ) zašto sada i novi Savet štiti počinioce iz bivšeg Saveta koji su činili mahom DSS i DS

Dakle, šta to motiviše članove SNS da prikrivaju kriminal, i to uprkos stalnim pozivima predsednika Vučica da zaštićenih nema, osim ako nije u pitanju lažno solidarisanje sa njima jer se jednostavno poznaju ili su u rodbinskim, kumovskim ili nekim drugim vezama !!!

A gde je u svemu tome SELO i briga o selu, gde je tu javni interes, gde se gubi borba protiv korupcije...

Epic,
ako si se u ovom slučaju prepoznao, a po svemu sudeći da jesi, a još više da si i sam deo ekipe koja je "odradila" ovu pljačku, drago mi je da primečujete da sve to još nije zatvorena i zaboravljena priča, da još uvek, bez obzira na jalovost nadležnih organa i dalje, bar kod vas neposrednih izvršilaca postoji latentna zebnja da će sve ipak biti procesuirano, a vinovnici primereno kažnjeni.

Na ispitu je SNS koja ne sme biti paravan i zaštitnik kompromitovanim pojedincima, a to trenutno čine članovi aktuelnog Saveta MZ.

Kobra
@ Ned, 06.08.2017. 09:46
 Cuo sam i ja da su pokradene gume sa Fergusona i cisterne.I neke pumpe sto su vukle vodu i gomila cevi od bunara.I da je pokraden bagrem sa groblja.Bar se tako prica po selu.
Zaboravio sam reci i zidni sat iz kancelarije Maticara koji je star preko dvesta godina.
E sad ko je sat ukrao verovatno onaj ko ima kljuceve.Smiley
P.S. Bar je ostavio KINESKI od 100 dinara.Smiley

Svemirac
@ Ned, 06.08.2017. 10:22
Zaboravio sam reci i zidni sat iz kancelarije Maticara koji je star preko dvesta godina.
pa možda bi nova matičarka znala gde je nestao zidni sat iz matičnog ureda, star više od 100 g. !!

I neke pumpe sto su vukle vodu i gomila cevi od bunara.
a ovo za bunarske cevi, to bar nije nepoznato... bunarske cevi su završile kod tadašnjeg člana Saveta Grbe Miloša...
Ako tome dodamo i njegovo učešće oko ciglane, znači da nema "posla" gde njega nema...

PS: još samo treba da ga poput Zavišina vidimo sa članskom kartom SNS... 

Kobra
@ Ned, 06.08.2017. 11:28
Kobra
Kad je mogo Veliki Vodja  Kim Dzong  Sljukic preleteti  sto ne bi i ovaj Kostunicin lepotan ili glavonja  ako vec i nije.
Svemirac
@ Ned, 06.08.2017. 13:58
Kobra:
Epic: Hoces reci da ti iskusno pljackas? Ne ostavljas tragove?To se i vidi,kao nindza si
shvati kako hoćeš i kako ti volja...

suština teme jeste u tome da MZ iz nerazumjivih razloga gubi lepe prihode, a da usput krši i gradsku odluku o suzbijanju AMBROZIJE...

Još manje je razumljivo, ako gledamo sa strane transparentnosti i politike koju zastupa SNS ( a Savet čini 11:0 za SNS ) zašto sada i novi Savet štiti počinioce iz bivšeg Saveta koji su činili mahom DSS i DS

Dakle, šta to motiviše članove SNS da prikrivaju kriminal, i to uprkos stalnim pozivima predsednika Vučica da zaštićenih nema, osim ako nije u pitanju lažno solidarisanje sa njima jer se jednostavno poznaju ili su u rodbinskim, kumovskim ili nekim drugim vezama !!!

A gde je u svemu tome SELO i briga o selu, gde je tu javni interes, gde se gubi borba protiv korupcije...

Epic,
ako si se u ovom slučaju prepoznao, a po svemu sudeći da jesi, a još više da si i sam deo ekipe koja je "odradila" ovu pljačku, drago mi je da primečujete da sve to još nije zatvorena i zaboravljena priča, da još uvek, bez obzira na jalovost nadležnih organa i dalje, bar kod vas neposrednih izvršilaca postoji latentna zebnja da će sve ipak biti procesuirano, a vinovnici primereno kažnjeni.

Na ispitu je SNS koja ne sme biti paravan i zaštitnik kompromitovanim pojedincima, a to trenutno čine članovi aktuelnog Saveta MZ.

Nisam dobio konkretan odgovor,kako bi ti to rekao. Da li si ikad uzeo drzavne pare ili nisi,a i od te ciglane da li stavio koji evric u dzep? Jednostavno odgovori sa jesam ili nisam. Nemoj uvek da prebacujes temu kad te neko dirne malo.
Epic
@ Ned, 06.08.2017. 16:31
Svemirac
Zar te gume od onog bagera nisu kod tebe zavrsile pre par godina?Tako se bar prica,ja sad ne znam.Pe eto daj nam konkretan odgovor jesu li ili nisu? A koliko znamo sada si clan saveta,sto znaci da si radio protiv svog sela kada si te gume uzeo od MZ.

Epic
@ Ned, 06.08.2017. 16:36
Epic
No greska gosn Svemirac nema potrebu za ikakvim gumama ima potrebu da se lopovi otkriju da se isteraju sve ne casne radnje koje su zadesile ovo Kljajicevo  selo.Tako ako nesto znas pojasni moja ekipa ce odmah sve da proveri preko dousnika ( prodanih dusa koje ce i dupeta da daju za pare).Ako je informacija tacna dobijas nagradu.
Pomozi da sve ne casne radnje izadju u videlo.A lopove privedemo pravdi.Ako ovaj savet nece ima koji hoce bitno da se sve evidentira i slozi,nikad nije kasno za tuzbu.
Pomozi da otkrijemo ko je ukrao svetinju sa Svapskog groblja onaj Drveni Krst sto je postavljen u blizini dobijas nagradu.Jedino ako ga ti nisi maznuo?
Svemirac
@ Ned, 06.08.2017. 18:21
Epic: Greska nije mali Marko,ali cu mu vrlo rado preneti sta se ovde pise o njemu. Ako je taj krst nestao kao sto ti navodis trebalo bi neko krivicno da odgovara,ja se nadam ce policija izaci na uvid. Mada po svemu sudeci koliko svi poznajemo malog mozemo da tvrdimo da to on nikad nebi uradio. 
sa tim krstom se zaista nešto izdogađalo... činjenica da ga tamo nema, a bio je... postavljen je na gomilu prikupljenih ostataka spomenika kao obeležje na ovom mestu sa slike gde je sada korov prekrio sve, ali kresta nema...

uklonjen krst sa groblja..jpg
Kobra
@ Pon, 07.08.2017. 22:12
Pa kako onda mozete da okrivite malog da je ukrao krst? Da li se ne bojite Boga za klevetanje po selu o tim lazima pogotovo za takvu svetinju? A za gume cutite
Epic
@ Pon, 07.08.2017. 22:18
Epic
ako se meni obraćaš, onda ti slobodno mogu reći da se*eš... nigde nije navedeno ko je ukrao, jer se ne zna ni da li je uopšte ukraden ili je uklonjen.
Krsta naprosto nema gde je bio postavljen, a neko je zadužen da o tome brine... ako je bilo skrnvljenja, na to se mora reagovati, a ne gledati i čutati...

A gume, yebale vas gume, kako koji Savet se formira kreću u kupovinu guma, a na traktoru uvek iste... Pa čak kad ga je Grba Miloš kupio kao navodno nov 2007.g. na njemu nisu bile nove gume, kao ni sam traktor... izgleda neka ukleta mašina ... 
Kobra
@ Pon, 07.08.2017. 23:58
Gde je taj Grba sada da se nije i on udomio u sns?
lepi džoni
@ Uto, 08.08.2017. 08:28
Gde je taj Grba sada da se nije i on udomio u sns?
u Vodokanalu, gde bi drugde, tamo gde je leglo kriminala i korupcije, gde ni proneverenih 6 miliona nije dovoljno da se odgovara, gde su "završavali" svi koji predhodno odrade prljave poslove po selima, dal kao sekretari, članovi saveta ili partijski "zaslužni" ...
Tako i ovaj, najpre par poslova i štetnih ugovora poput Kuglane, Ciglane, Salaša, a onda udomljavanje u Vodokanal...
Znao je Šljukić da vrati za učinjeno, a poput njega ne bi čudilo da i Grbu suta vidimo u redovima SNS.
Kobra
@ Uto, 08.08.2017. 13:40
Kobra
Nećemo sada tako da pricamo yebes gume,zar se ti ne boriš protiv korupcije?Ako tako gledas na kriminalne radnje onda predpostavljamo da si i ti deo iste. Nek izadje i to na videlo,kad vec idemo tim stopama. I jos mi nisi odgovorio kada smo trazili da nam konkretno odgovoris sa jesi ili nisi uzeo nekad tako neki euric?
Epic
@ Uto, 08.08.2017. 13:44
Epic
ti dežurni proćitaj malo bolje šta pišem, nemoj da te mržnja zaslepljuje ... oko guma se slažemo, kriminal je kriminal, a evo i sada ponovo gume na dnevnom redu MZ, i to za traktor koji ne radi ništa, ima dobre gume na sebi, a od svih problema ovi zapeli da kupuju gume... zato sam i napisao ono, yebale vas gume...malo poduže al tebi izgleda ni sada neće biti ništa jasnije...

a sad ono što tebe najviše zanima, više od svih guma, bazena, kuglana, i ciglana... principa i borbe s korupcijom... šta vas sprečava da to što znaš pokreneš ili predaš lepo policiji ??  ah da, samo kad bi ti smeo u policiju

Epic  eto vidiš i po sebi, nikad ni rečju ni slovom nisi priupitao gde je nestalo 4.000.000 sa ciglane, ili zašto su platili a da radovi nisu bili urađeni, ili zašto MZ svake godine gubi tolike hiljade evra a ovamo nemaju novca, dok na drugoj strani jaaaako te brine i jaaako si zainteresovan za priče koje lansiraju ti isti, valjda da bi sa sebe skrenuli pažnju.

Pazi Epic, nije ciglana koverta, tamo ima 6-7 ha i jako je vidljivo da tamo nema ništa od onog što je plaćeno, dovoljno je da prošetaš do tamo... ili već sve znaš 

Kobra
@ Uto, 08.08.2017. 14:19
>>
123
Odgovor na temu Premeštanje teme