Sport > KK Somborac: 17 medalja na Prvenstvu Vojvodine

Foto 30426 U subotu 18. marta, u organizaciji Karate Saveza Vojvodine i karate kluba „Železničar“ iz Inđije održano je prvenstvo Vojvodine u sportskom karateu, koje je okupilo oko 500 mladih karatista uzrasta do 14 godinaTakmičari karate kluba „Somborac“ osvojili su 17 medalja: osam zlatnih, pet srebrnih i četiri bronzane
Šampioni Vojvodine za 2017. godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Vijoleta Beretić, Nikola Čavić, Petar Rukavina, Ema Viderker, Nataša Miličević, Danijel Kolović, kao i Kristina Kosanović, koja se okitila sa dve zlatne medaljeSrebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Dušan Savić, Jovan Blanuša, Ana Đuran, Kristina Kolović i Tamara Miličević. Bronzane medalje osvojili su: Dušan Radošević, Aleksandar Heđi, Dajana Antić i Vijoleta Beretić. Svi takmičari plasirali su se na Prvenstvo Srbije koje se održava 29. aprila – navodi se u klupskom saopštenju.