Politika > Sombor za sve: Koga podržati za predsednika?

>>
123
Foto 27349Grupa građana "Sombor za sve" postavila je pre neoliko dana na svom profilu na Fejsbuku neku vrstu ankete i pozvala građane da napišu koga bi Sombor trebalo da podrži kao kandidata na predstojećim izborima za predsednika Republike.
- Našu grupu građana na prethodnim izborima je podržalo gotovo 2500 građana Sombora. Na osnovu tog rezultata imamo četiri odbornika u Skupštini grada Sombora. Mi smo druga po veličini odbornička grupa i nismo u vlasti. Zadatak naših odbornika je da zastupaju interese kako onih građana koji su nas podržali, tako i svih drugih građana Sombora. Da zastupaju interese Grada. Nismo se bavili „visokom politikom” niti imamo nameru! Predstoje nam predsednički izbori. Svi smo svedoci da je kampanja već uveliko u toku. Da bi ostali dosledni politici koju su građani podržali, ovim putem postavljamo pitanja: da li jedna somborska, ili grupa građana u bilo kom drugom gradu, treba da podrži nekog od kandidata? Ukoliko je odgovor pozitivan, ko je kandidat od koga naša lokalna sredina može da očekuje tretman koji zaslužuje? Smatramo da je pitanje učešća lokalnih građanskih opcija u politici izuzetno važno. Očekujemo važe dragocene komentare i predloge. Očekujemo dozu građanske hrabrosti i odgovornosti da se otvoreno i javno progovori o važnim pitanjima - piše u pozivu objavljenom na Fejsbuk profilu Sombora za sve. Poziv je izazvao pristojno interesovanje, napisano je već nekoliko desetina komentara, mišljenja. Kao i na drugim internet platformama dominira „ekipa” vladajuće stranke, koja još nije objavila ime svog kandidata. Tek tu i tamo se pojavljuju imena do sada poznatih pretendenata za funkciju predsednika Srbije. Ko želi, slobodno može da učestvuje, ali je diskusija ograničena samo na Fejsbuk, ostale društvene mreže nisu zastupljene.
triletrip
@ Pon, 13.02.2017. 23:32
triletrip
Bilo bi lepo kad bi pokazali malo objektivnosti kad pisete o sebi.

OG Srbija pobedjuje je najveća, iza nje idu OG SRS, a toliko koliko vi imate, imaju jos i SPO, SVM, a imala i OG SPS-JS dok se nisu preraspodelili, tako da to o drugoj po velicini odbornickoj grupi, zadenite macku o rep.
O tome sto ste opozicija postali naprasno kad ste videli da vas nece u vlast, drugom prilikom.
Jedina politika kojoj ste dosledni je sopstvena guzica. Na svim dosadasnjim sednicama ste se javili ukupno 3, mozda 5 puta, a od toga bar 2-4 puta bi bilo bolje da ste ostali nemi.

Ovaj pokusaj da se dodvorite gradjanima koje nesto kao pitate, nadam se da ce ostati neuspesan.

MedaSO
@ Uto, 14.02.2017. 09:01
Interesna grupa poput trecesrbijanaca.
JerryD
@ Uto, 14.02.2017. 10:26
Medo jedna ispravka - OG SRS nije na drugom mestu - ima jedna pobegulja (Mićin dijak - pa pošo Mićinim stopama) što prelete u SNS...
kooobac
@ Uto, 14.02.2017. 20:17
kooobac
А шта ће бити после тог победничког круга
Вучић, како он то и сам рече у синоћној емисији Упитник, одлази на 10пута мање моћну функцију, а коме оставља ону најмоћнију

Не знам зашто је донео одлуку да се снс растури, али вероватно он и они око њега имају ваљане разлоге.
Шта значи председник републике без реалне моћи
panda
@ Sre, 15.02.2017. 11:58
Ladna_Trajna
pa nakon ove spoznaje sasvim sigurno je samo jedno, Ivica Dačić ima najviše razloga da trlja ruke, napokon će moći duže da spava
obican posmatrac
@ Sre, 15.02.2017. 16:43
Ladna_Trajna
hoćes da kažeš da se odlazak Vucica sa mesta prmijera neće ni osetiti!  pa ko je onda do sada davao pečat ovakvom radu vlade ako ne on?
navedi bar jedno ime i ko bi to tako uspešno i s toliko energije mogao da nastavi!

ili ako kojim slučajem ode i sa mesta predsednika sns, a bio bi osnovni red da bude predsednik svih građana a ne kao Tadić koji je hteo sve pa na kraju izgubio sve,  šta to ostaje od sns ako je poznato da je sns=Vucic.

ja vidim jedino da Vucic grabi krupnim koracima putem kojim je išao - i otišao - Tadić.
Ajde budimo realni, ostaviti Ivicu bez kontrole i ne vezanog, znamo kuda to vodi,

obican posmatrac
@ Sre, 15.02.2017. 17:55
Prvo i pre svega, Srbiji je potreban mlad i energičan lider na mestu predsednika
Mocnirendzer

mlad i energičan sa ograničenim ovlašćenjima u Srbiji malo znači, i nije ovo Rusija ni Amerika. jedino ako ne aludirate na Montenegro i večnog Mila, onda je to druga stvar.
obican posmatrac
@ Sre, 15.02.2017. 21:30
Ljudi seli kao i uvek jednoglasno doneli odluku o kandidatu,jednostavno Aleksandar Vucic je najbolji politicar kog je Srbija ikada imala! 
veselacetka
@ Sre, 15.02.2017. 22:39
veselacetka
Pitanje je sasvim na mestu.Koga podržat? Podržati treba onog kandidata koji je nešto uradio za ovu zemlju! Po meni je to A.Vučić!
zlatokosa
@ Sre, 15.02.2017. 22:45
zlatokosa
Mocnirendzer: obican posmatrac koji je tvoj problem!? Malo su ti komentari kontra diktorni i konfuzni. Ko ga podržavaš, šta je tvoj cilj?
a što da ne budu, i što je tebe briga za moje komentare, nisam ja tema

Alexandra.81Posmatrac a zasto ti lici na CG? Meni uopste ne?

zato što u Srbiji ako želi da ostane normalna, predsednik mora da bude svim građanima, da ostavi stranku kao što je Tomo to uradio, a ne poput Tadića i Đulanovića.
eto zato mislim da bi Srbija ličila na montenegru, jer želim da se poštuje već dostignuti nivo.

Vucic jeste dobar kandidat ali nemore jedan čovek biti sve, a on je bolji da ostane premijer. slušati Dacica i palmu i karića je glupo.
obican posmatrac
@ Sre, 15.02.2017. 23:24
Mocnirendzer: Prateći današnje vesti mogao sam primetiti da je mnogo stranaka podržalo kandidaturu premijera Vučića te da će svoje članove pozvati da glasaju za njega na izborima. Dobro je da se Toma sklonio, po meni je on sad već za penziju. Služio je dobro, ali nama treba energičan predsednik.
pa ima li šta normalnije od Dacica nego da se na fin način reši Vucica.
Sećam se Tadića kako se žvalavio sa Ivicom, pa podrška, pa na kraju šut karta. Pa ja ovako nepismen i politički laik ne bi takvu grešku napravio.
Kako ga Ivek samo gledi, pa kad mu ga zavuče

a to da se Tomo sklonio baš nešto i nije;
Tomislav Nikolić rešio je da se kandiduje za predsednika Srbije, nezvanično saznaje N1 iz svojih izvora.
obican posmatrac
@ Sre, 15.02.2017. 23:41
Ljudi ne verujte u sve što piše u novinama -ipak je to žuta štampa tj.laži da bi se prodavali.Ajmo mi na kpnkretne korake i šta je učinjeno jer to je nama najvažnije!
zlatokosa
@ Sre, 15.02.2017. 23:46
zlatokosa
Tomislav Nikolić rešio je da se kandiduje za predsednika Srbije, nezvanično saznaje N1 iz svojih izvora.       OVO NEZVANIČNO KAD VIDIM  SVE MI JE JASNO!
zlatokosa
@ Sre, 15.02.2017. 23:48
zlatokosa
dobro zlatokosa, onda je i RTS Javni Servis žuta štampa

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2632834/nikolic-resio-da-se-kandiduje-za-predsednika.html

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/politika/2632853/panovic-za-rts-o-nikolicevoj-kandidaturi.html

poruka menjana pre 1 mesec
obican posmatrac
@ Sre, 15.02.2017. 23:50
Kako nije bitno ?Veoma je bitno ko i šta prenosi građanima i da li su to ZVANIČNE ili NEZVANIČNE informacije.
zlatokosa
@ Čet, 16.02.2017. 00:11
zlatokosa
dobro pusti N1, znači svi prenose laži, i RTS i Pink i Kurir i Sputnjik http://pink.rs/politika/15779/sputnjik-tomislav-nikolic-odlucio-da-se-kandiduje-za-predsednika-srbije
obican posmatrac
@ Čet, 16.02.2017. 00:39
Molim Vas pročitajte tekst a nemojte suditi po naslovu!!! Na Nikolićevo "Dogovorićemo se " novinari napraviše cirkus.Nikolić nije nigde ni spomenuo da bi se kandidovao!
zlatokosa
@ Čet, 16.02.2017. 00:53
zlatokosa
Pa zar Vučić nije izjavio pre godinu dana da se neće kandidovati za predsednika Srbije? Kad je lagao - onda ili sad? Pa da - on laže čim zine (postoji i dijagnoza za takve likove). Tipično za jednog dramosera.
kooobac
@ Čet, 16.02.2017. 10:40
kooobac
Ova tema sad dobija potpuno novu dimnziju. Sta li se sad desava u glavi jednog prosecnog SNS -ovca 
JerryD
@ Čet, 16.02.2017. 17:59
>>
123
Odgovor na temu Premeštanje teme